Македонија - Литванија |1/4 финале|, 67:65, ОДИМЕ ВО ПОЛУФИНАЛЕ!!!

gODHEAD

Crucified
Член од
6 декември 2007
Мислења
1.827
Поени од реакции
1.163
Абе ајде идеме мушки, барем злато да земеме :unsure:
 
Член од
29 јули 2005
Мислења
2.973
Поени од реакции
178
Makedonijos rinktinės kapitonas Pero Antičius yra pasiruošęs kovai su Lietuvos rinktine ketvirtfinalyje.

:pos:
Во литванскиот јазик без разлика за кое име станува збор се додаваат 2-3 букви. На пример Предраг Самарџиски го викаат Предрагас Самарџискис. Така и за Антич
 
Член од
12 септември 2011
Мислења
129
Поени од реакции
80
Само со судии можат да не тепаат!!!
Ако биде цела утакмица фер, оваа е наша.
Имам чуство дека литванците ќе не потценат, и ќе се самоуништат.
АЈДЕ МОМЦИИИИ
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.961
Поени од реакции
24.166
Да играме барем 60% во напад добро колку што играме одбрана.

И да не го става Самарџиски оти не го бива ни за орев у двор да ми тресе, а не па со ролинг да стигне у автобусот на ЈСП.

И на Владо Илиевски да му се забрани да шутира дури и ако е положување на отворен кош.
 
Член од
25 декември 2008
Мислења
1.879
Поени од реакции
1.092
Се надеваме утре на нова победа од нашите херои.Само нека продолжат да се борат како до сега и Литванциве паѓат.
АМИН
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.145
Поени од реакции
18.173
Игравме јака одбрана со Гечевски и здрав Самарџиски, неможе тебе Станко да ти покрива 30 мин 5ка... друга работа не е тука никаков Македонски Синдром тука се збори со оладени глави трезвено, Литванија ке ја има помошта од публиката, судиите. Имаат доста поснажни играчи, високи крила сто се игра денес во модерната кошарка, позади нив имаат играчи што осовјувале евролига. Ние немам играчи за ротација, играме со 7 играчи цело првенство се чустввуа и заморот Неможе Литванија да ги мерите со Србија затоа што на првенствово ги декласираа. Србија ни одговараше највеке, она освен Турција друга јака селекција немаше добиено... поздрав до сите што станаа експерти за кошарка после изглеани 4-5 утакмици на турниров ;)
Вакви играчи имаа сите претходни противници и сите ги истресовме квалитетно (ова со Русија не го сметам за пораз).И за сите претходни противници се креваа паники дека се страшни ,а нашиве биле аматери.Почитувајте го еднаш своето бе ,до кога вака? :tapp:

За вториот болд ,верувам дека колку и ти толку и другите се познавачи на кошарка.
А правите познавачи не праќаа дома од почеток ,не заборавај!
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Овие ако ги поминеме, и мене треба да ми дадат медал за заслуги за Македонија. :pos:

Реално тешко ќе биди, ама пак до 1/4 финале стигнавме мајка му стара, нема што да загубиме веќе, па оти да не ги совладаме и литванците.
60-40 се шансите, 60% за Литванија, 40% за Македонија, не за друго тие 60 %, туку оти домаќини се. :D
И јас го мислам истото. Нашите се растеретени од притисок немаме ние што да изгубиме во четврт финале, домаќините и бивши светски прваци нека мислат.
 
Член од
18 јуни 2009
Мислења
2.194
Поени од реакции
1.406
И да не го става Самарџиски оти не го бива ни за орев у двор да ми тресе, а не па со ролинг да стигне у автобусот на ЈСП.
Којзнае колку баби утепал со ролингот дур ја снимале рекламата :)
 
Член од
17 август 2011
Мислења
83
Поени од реакции
46
Sega isto kako sto bese za rakometarite u Hrvatska taka i sega treba agencijata za mladi i sport da organizira eden let za Litvanija i da obezbede karti.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom