Serie A 2011/2012

Кој ќе биде шампион?


  • Вкупно гласачи
    463
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.305
Поени од реакции
15.538
Вид ол дју риспект ама не си во право. Секоја екипа има или во одредени периоди имала валкани играчи, па си ги сакаат, додека остатокот интензивно ги мрази.
По твојата аналогија, домашната публика на Камп Ноу треба да ги обеси Бускец, Педро и Маскерано на статива. Нормално е домашната публика да го сака Тоти.
Зашо Бускец? Пола Камп Ноу доаѓа на театар, а баш Бускец е еден од подобрите актери на теренот.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.881
Поени од реакции
14.319

Еве едно од огромните "фудбалски" потези на иконата на Рома,имате цела колекција од неговите потези на јутуб можете да ги погледнете,и да се воодушевувате :)
искрено да ти кажам мило ми е што го шутна вака балотели ја да бев може и појако би го удрил би му скршил нога зашто балотели ми е најомразен играч,но не го оправдувам ова од тоти сепак треба ферплеј после утакмица ако сакаш убиј го и тоти е доста познат по вакви работи
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.508
Поени од реакции
58.926
искрено да ти кажам мило ми е што го шутна вака балотели ја да бев може и појако би го удрил би му скршил нога зашто балотели ми е најомразен играч,но не го оправдувам ова од тоти сепак треба ферплеј после утакмица ако сакаш убиј го и тоти е доста познат по вакви работи
Конкретниов случај беше напад на лудило, зошто не се сќавам, или Балотели тогаш влезе во игра или Тоти... така да немаше некакви контакти меѓу нив, немаше провокации, немаше ништо се додека овој не го зашутира :)
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.468
Поени од реакции
22.178
Повалкан играч нема во историјата на фудбалот...
:pos:

--- надополнето: Sep 9, 2011 12:08 PM ---

Да? епа купи си некоја канта сирење, оти ќе јадете само ајвар оваа сезона. и уште многу многу сезони во иднина... ;)
Ќе јадеме? Мислиш на Барселона? Го чекам денот кога Барселона ќе јаде сирење и ајвар од кујната на Јувентус. ;)
 
Член од
31 мај 2011
Мислења
2.746
Поени од реакции
1.288
Конкретниов случај беше напад на лудило, зошто не се сќавам, или Балотели тогаш влезе во игра или Тоти... така да немаше некакви контакти меѓу нив, немаше провокации, немаше ништо се додека овој не го зашутира :)
лудило беше дека му ја скри претходно топката на пола Рома......тука беше капитенот да ги изедначи силите :pos:
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
искрено да ти кажам мило ми е што го шутна вака балотели ја да бев може и појако би го удрил би му скршил нога зашто балотели ми е најомразен играч,но не го оправдувам ова од тоти сепак треба ферплеј после утакмица ако сакаш убиј го и тоти е доста познат по вакви работи
Прво викаш дека ти е мило и дека ти и нога би му скршил а во таа иста реченица викаш дека потегот од Тоти е неспортски
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.880
Поени од реакции
16.099
Милан-Лацио играат денеска, заради настапот на Милан во ЛШ или ќе има стандарден петочен термин?
Бидејќи лани така се најавуваше дека ќе има натпревари и во петок.
 
Член од
15 ноември 2008
Мислења
5.756
Поени од реакции
11.723
Милан-Лацио играат денеска, заради настапот на Милан во ЛШ или ќе има стандарден петочен термин?
Бидејќи лани така се најавуваше дека ќе има натпревари и во петок.
Најверојатно е дека играме во ЛШ, прво мислам дека беше најавена за сабота па ја сменија во петок. :)
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.896
Поени од реакции
8.757
Конкретниов случај беше напад на лудило, зошто не се сќавам, или Балотели тогаш влезе во игра или Тоти... така да немаше некакви контакти меѓу нив, немаше провокации, немаше ништо се додека овој не го зашутира :)
Провокација имаше од страна на Балотели, дефинитивно !!
Плус Тоти беше изнервиран што претходно беше фаулиран а не му досудија фаул :)
Ти ја направи ситуацијата као демек Тоти не примал вакцина :D
--- надополнето: Sep 9, 2011 6:21 PM ---

Еве едно од огромните "фудбалски" потези на иконата на Рома,имате цела колекција од неговите потези на јутуб можете да ги погледнете,и да се воодушевувате :)
Еве нешто од колекцијата, ти се допаѓа :P
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Почнаа овие од Телма: insert_club_name_here , клубот на нашиот Горан Пандев, ќе го гледаме утре, од .... :pos:
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.020
Поени од реакции
22.927
Јако голче на Клосе.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom