Maкедонија - БиХ, 05.09.2011 20:00

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Ако овој датум не е доволен мотив за победа тогаш НЕМА мотив за победа никогаш ни да има поголем!
И да изгубиме 100 разлика ова бевме сведоци на пишана историја за Македонија. Сите што лаеа дека нема спортисти во оваа држава и што секогаш ги ставаат личните интереси сега видоа дека Македонија може да биде во елитата. И сите што не потценуваа сега со респект ќе не гледаат.
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
За овие 20 години независност тимов е најдоброто што го имаме, што ни се случило :)

Посреќна и погорда неможеа да ме направат, македонска ерупција од задоволство :)

Браво момци!
Ќе се памтат и зборат овие успеси уште долго!

:cuc:
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.361
Поени од реакции
58.067
За овие 20 години независност тимов е најдоброто што го имаме, што ни се случило :)

Посреќна и погорда неможеа да ме направат, македонска ерупција од задоволство :)

Браво момци!
Ќе се памтат и зборат овие успеси уште долго!

:cuc:
Да не ги заборавиме и ракометарите, и тие во Хрватска растураа, штета што немаа сили за уште поголем подвиг. Да се надеваме дека кошаркарите ќе го направат тој последен чекор за висок пласман. И двете репрезентации го имаат истиот проблем: кратка клупа.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
За овие 20 години независност тимов е најдоброто што го имаме, што ни се случило :)

Посреќна и погорда неможеа да ме направат, македонска ерупција од задоволство :)

Браво момци!
Ќе се памтат и зборат овие успеси уште долго!

:cuc:
прво да си кажам дека не ми е намерата да го негирам успехов и да рушам атмосфера... :)

туку еве една добра статија...

Најзначајните успеси на македонскиот спорт

имавме работи у овие години на кои можевме да се радуваме. Премалку, но ги имаше... :)

aх, колку сакам вакво нешто да се случи и за кошаркариве сега.... :pipi:
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
прво да си кажам дека не ми е намерата да го негирам успехов и да рушам атмосфера... :)

туку еве една добра статија...

Најзначајните успеси на македонскиот спорт

имавме работи у овие години на кои можевме да се радуваме. Премалку, но ги имаше... :)

aх, колку сакам вакво нешто да се случи и за кошаркариве сега.... :pipi:
Да да, ракометарите што и верувам во Ниш ќе го повторат успехот и сите други ама ова со кошаркариве ми е некако најмило :)
Победиве дојдоа некако неочекувано, никој не веруваше зошто имаа ужасни натпревари за време на подготовките, победија 10 пати подобра екипа од нив, за неколку дена 4 победи, моментално се на врвот на најдобра репрезентација на европско...
Дозна цела Европа каква репрезентација имаме, сега не не потценуваат туку напротив..сите форуми и весници се само со позитивни критики за играчиве :)
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Во Ниш а :D
Е таму ќе биде хаос очекувам три победи и да пренесеме 4 бода пред 2000+ навивачи :D
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Да да, ракометарите што и верувам во Ниш ќе го повторат успехот и сите други ама ова со кошаркариве ми е некако најмило :)
Победиве дојдоа некако неочекувано, никој не веруваше зошто имаа ужасни натпревари за време на подготовките, победија 10 пати подобра екипа од нив, за неколку дена 4 победи, моментално се на врвот на најдобра репрезентација на европско...
Дозна цела Европа каква репрезентација имаме, сега не не потценуваат туку напротив..сите форуми и весници се само со позитивни критики за играчиве :)
Се разбираме. Најслатко е кога вака одеднаш сите ќе се плашат од нас. :)
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Има Кире таму нерасчистени сметки со дојч паѓа великанот :)
 
Член од
12 јуни 2008
Мислења
5.227
Поени од реакции
972
прво да си кажам дека не ми е намерата да го негирам успехов и да рушам атмосфера... :)

туку еве една добра статија...

Најзначајните успеси на македонскиот спорт

имавме работи у овие години на кои можевме да се радуваме. Премалку, но ги имаше... :)

aх, колку сакам вакво нешто да се случи и за кошаркариве сега.... :pipi:
БК Бучим - Радовиш - Европски клубски шампион во 1995
БК Бучим - Радовиш - Светски клубски шампион во 1996
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
БК Бучим - Радовиш - Европски клубски шампион во 1995
БК Бучим - Радовиш - Светски клубски шампион во 1996
Ова радовишчаниве јаки. А кој спорт :oops: ?
Не сум запознаен многу со успесиве...
За мене најголеми успеси секогаш ќе бидат :
РК Кометал Ѓорче Петров!!!
Ракометарите иако не освоија ништо.
Вардар и Работнички ( последно коло Спарта, Болтон и Лацио)
И нај нај најголем успех еве ова сега што го осеќаме и го преточуваме во историја!
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Ова радовишчаниве јаки. А кој спорт :oops: ?
Не сум запознаен многу со успесиве...
За мене најголеми успеси секогаш ќе бидат :
РК Кометал Ѓорче Петров!!!
Ракометарите иако не освоија ништо.
Вардар и Работнички ( последно коло Спарта, Болтон и Лацио)
И нај нај најголем успех еве ова сега што го осеќаме и го преточуваме во историја!
Да не идеме оф топик ама кога сме тука ај да искоментирам најголем успех е дефинитивно женската ракометна селекција и пласманот на 7. позиција во толку силната конкуренција. Ако се земе предвид дека ракометот е деф број еден спорт Ѓорче Петров во клубската историја е повторно најголем успех. И успесите на Вардар ПРО, Пелистер и поново време на Металург се и те како на карта. Машката селекција беше близу сензација ама на крајот во втор круг разочара па 11. место кога се гледа сега е малце за тоа што го прикажавме во Хрватска 2009.
 
Член од
8 октомври 2007
Мислења
4.680
Поени од реакции
8.511
Ова радовишчаниве јаки. А кој спорт :oops: ?
Не сум запознаен многу со успесиве...
За мене најголеми успеси секогаш ќе бидат :
РК Кометал Ѓорче Петров!!!
Ракометарите иако не освоија ништо.
Вардар и Работнички ( последно коло Спарта, Болтон и Лацио)
И нај нај најголем успех еве ова сега што го осеќаме и го преточуваме во историја!
Борење
Не го заборавајте и триумфот на фени во Библ лигата :)
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Еден босански сајт, во еуфорија веднаш после победата на БиХ над Хрватска :

sportcentar_screenshot_bihmediji.jpg

... епа, ДОБАР ДАН, ДОБРИ ЉУДИ :D
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom