Каде може да најдам? (Општи прашања)

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.822
Поени од реакции
82.902
Некој што "урамува" слики и слични работи? Со рамка,стакло и слично?
Не знам у која населба си.

Имаш еден на некои 50 метра позади Зегин што е пред Буњаковец. Грубо кажано измеѓу грчка амбасада и Песталоци.
Има на пазарче у Тафталиџе 2.
 
Член од
3 септември 2011
Мислења
1
Поени од реакции
0
Нов сум овде, и решив да ја искористам ова прилика бидејќи и тука темата е "сешто" па затоа би ве замолил кој може да помогне со некоја информација ќе му бидам благодарен...Значи потребни ми се информаци за изнајмување на стан ( за студенти) во близина на студентскиот дом Кузман.. Е сега кој има некој пријател , роднина, познаник или било што што се занимава со таа работа или пак е директен изнајмувач нека ПОвели нека пишее тука сме , ќе се договориме подетално понатака...:))))
 
Член од
24 септември 2010
Мислења
67
Поени од реакции
2
Коктел сет каде низ Скопјево можам да купам? Во смисла чашки за шатови и шејкер..
--- надополнето: Sep 4, 2011 12:40 PM ---
Некој што "урамува" слики и слични работи? Со рамка,стакло и слично?
Зградата на Симпо на Партизанска - од задна страна
 

Misery

30% off
Член од
3 април 2011
Мислења
1.598
Поени од реакции
2.394
Коктел сет каде низ Скопјево можам да купам? Во смисла чашки за шатови и шејкер..
--- надополнето: Sep 4, 2011 12:40 PM ---

Зградата на Симпо на Партизанска - од задна страна
Шејкер имаше во Џамбо на втор спрат, а чашки какви сакаш ? Имаш повеќе типови , од железните што ладно држат (незнам кај ги има освен во Т-Мобајл преку тоа Клуб 360 поени :) ) , обични стаклени кој ги има во секоја продавница за чаши и оние од мраз што се. Тие што се од мраз се уствари фигури за мраз во длабок замрзнувач што терба да ги држиш и калапи имаш во продавницата до Soul Pub во центар.
 

Воин без Коњ

краток и јасен
Член од
18 септември 2010
Мислења
850
Поени од реакции
1.213
Кај можам да си купам квалитетно (добар материјал), големо, знаме од Македонија? Ама со Ѕвездата од Кутлеш не ова сегашново.

Брзо ми треба.
 

THE_CHOSEN_ONE

1903-2012
Член од
13 август 2007
Мислења
3.724
Поени од реакции
1.333
Некоја рачна машина за ореви/кикирики да можам да смелам нешто тврдо во ситен прав.
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Некоја рачна машина за ореви/кикирики да можам да смелам нешто тврдо во ситен прав.
Во продавница наменета за такви работи, во поголемите супермаркети, па и на пазар.
 
Г

Гучи

Гостин
Има негде кај нас путер од кикирики? (или ко шо викаат енглезите, peanut butter) :D
 

Ivana*Antique

Чисто информативно
Член од
5 септември 2011
Мислења
312
Поени од реакции
144
Незнам дали прашањево ми е за овде ама ај ќе прашам. Дали може некој да ми каже некој добри кафичи, ресторани, кафанчиња, значи може дури и дискотеки ама во Автокоманда и Маџари. Ми треба некое пријатно место за одење на кафе, чисто онака да си седнеш со друштво, но и некое место за навечер излагање или некое кафанче за одење на една пијачка две. Ве молам колку што можете повеќе кажете, зашто навистина не го знам тој дел од Скопје.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom