Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .

Сутлијаш

PAZZO PAZZINI
Член од
5 декември 2010
Мислења
2.614
Поени од реакции
1.550
здраво ја сум нов овде да ве прасам во колку саат играме со комо и дали играме ?
Во 18 часот играме со Комо, и не не играме...? Какво ти е прашањето човече, во колку саат играме и дали играме? (y)

 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Не сме појачани во среден ред.
Незнам што го умишљаш ти Аквилани али сигурно не е светска класа играч.
Сакаш да кажеш дека нема играчи ? А како можеа Јувентус за една год. 22 да ги најдат ? Ливерпул ? Арсенал за еден ден после дебаклот ги собра Андре Сантос и Мертсакер,вчера. Или само за келавиот нема играчи ?
Ко второ што се удираа во гради дека ќе донесат играч/и кога фејл-наа итоа јак ФЕЈЛ!
Па после еден ден..

In-Mexes(free),Taiwo(free),El Sharawey(10mil. co-own),Aquillani(loan,right to buy 6mil.)Nocerino(0.5mil)
Само 16 милки потрошени,а класа играчи донесени,одлично.
хахааха а тебе не ти е криво што Милан не "фрла" пари?
И незнам што ТИ си очекувал бе пријателе ама ако за тебе играчи како Аквилани,Тисоне,Мороне,Кретоне значат добар трасфер период за мене а бога ми и за секој нормален фан откако ќе му ветат мистери,иксови,курови,палови и тим за л.ш. не значат.
Абе пријателче бее..Одлучи се..
 

kusiPATO

Росоњер!
Член од
26 август 2011
Мислења
22
Поени од реакции
2
па добро дека не се знаесе некој викаа деак дури у понеделникот ке се играла :) ќе бидам немај гајле :)
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Па овој Ел Шарави е под 21 година, а таквите мислам дека и без пријава може да учествуваат или грешам? Со Пато како беше случајот лани со Б листи ова она...
така е истото беше со Пато не верувам дека го имаат укинато тоа правило
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
Пато има тернирано со тимот 3 години и затоа немаше проблеми со него, тој услов треба да биде исполнет. Шарави го нема и неможе така да го пријави. Ако грешам нека ме поправи некој.
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.448
Поени од реакции
7.926
Реално гледано Фејл беше трансфер периодов... само таиво и мексес се сметаат за јаки трансфери, фараонот ќе го видиме допрва.. За мене и ова португалчево Пеле е страшен потенцијал, само страв ми е да не биде како оние пропаднатите таленти, т.е да не му се пружи шанса. На светското газеше детето, у стилот на маикон е.
Али далеку од тоа дека Ночерино и Аквилани се светска класа играчи. Неможам да сконтам како планираме да гураме со сидорф,амброзини, гатузо... Уште ли ?
Сега лигата е доста појака, Лацио и рома далеку по-опасни, Јуве исто така, Наполи ќе бидат многу по амбициозни оваа година. Така да ако не се земат Монтоливо и Гансо на зиме, тешко и серие а да освоиме...Поздрав!
 

Сутлијаш

PAZZO PAZZINI
Член од
5 декември 2010
Мислења
2.614
Поени од реакции
1.550
Реално гледано Фејл беше трансфер периодов... само таиво и мексес се сметаат за јаки трансфери, фараонот ќе го видиме допрва.. За мене и ова португалчево Пеле е страшен потенцијал, само страв ми е да не биде како оние пропаднатите таленти, т.е да не му се пружи шанса. На светското газеше детето, у стилот на маикон е.
Али далеку од тоа дека Ночерино и Аквилани се светска класа играчи. Неможам да сконтам како планираме да гураме со сидорф,амброзини, гатузо... Уште ли ?
Сега лигата е доста појака, Лацио и рома далеку по-опасни, Јуве исто така, Наполи ќе бидат многу по амбициозни оваа година. Така да ако не се земат Монтоливо и Гансо на зиме, тешко и серие а да освоиме...Поздрав!
Само не сватив, во што е подобар Гансо од Аквилани од Ночерино... Престани да размислуаш волку ограчничено, Милан не зема светска класа играчи, Милан ПРАВИ светска класа играчи.
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.448
Поени од реакции
7.926
да... ама неможе од аквилани да биде Светска класа, да се разбереме, неможеш ти играч на 27 години кој не го бива во слаби екипи како Јувентус и Ливерпул да го направиш светска класа.
гансо има 21 година, цела кариера е пред него, затоа и го ставам далекуи пред аквилани ...
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Само не сватив, во што е подобар Гансо од Аквилани од Ночерино... Престани да размислуаш волку ограчничено, Милан не зема светска класа играчи, Милан ПРАВИ светска класа играчи.
Гансо не игра иста позиција како Норчерино,а може да игра нешто како Аквилани така да тука се,ама ја ипак мислам дека Гансо е бољи поголем потенцијал е ...
А во врска со траснфер перидот ја го гледам како феил можда вас ви се свиѓаат играчиве ама мене пак ич,само Таиво е супер и до негде се крпи Аквилани.Со какви играчи не поврзуваа и со какви завршивме на некој начин е трагедија...
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Јас ви кажувам дека ќе бидете изненадени нареднава сезона..Вие кои сте песимистички расположени во врска со трансферите..
Сигурно и за Боатенг лани не верувавте.И не гледам зошто Таиво да е подобро засилување од Ночерино или Аквилани коа овие двајца се више испробани и прилагодени во Италија и на италијански фудбал,а овој тек треба да се прилагоди,снаоѓа и докажува.
Реално,многу полесно може Таиво да испадне промашајот отколку Ночерино и Аквилани.
 

Сутлијаш

PAZZO PAZZINI
Член од
5 декември 2010
Мислења
2.614
Поени од реакции
1.550
Гансо не игра иста позиција како Норчерино,а може да игра нешто како Аквилани така да тука се,ама ја ипак мислам дека Гансо е бољи поголем потенцијал е ...
А во врска со траснфер перидот ја го гледам како феил можда вас ви се свиѓаат играчиве ама мене пак ич,само Таиво е супер и до негде се крпи Аквилани.Со какви играчи не поврзуваа и со какви завршивме на некој начин е трагедија...
Прочитај неколку страни поназад, има едно добро мислење со 7-ка фонт кое што ќе те утеши...

Иначе немислев за тоа дека играат на иста позиција, туку вака

Гансо - недокажан во Серија А - ***FLOP*** на Копа Америка
Ночерино - солиден во Серија А - Репрезентативец...
Аквилани - солиден во Серија А - Репрезентативец...
И сеа Гансо е подобар, ДА!

п.с. не ја земај во предид позицијата.
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Јас ви кажувам дека ќе бидете изненадени нареднава сезона..Вие кои сте песимистички расположени во врска со трансферите..
Сигурно и за Боатенг лани не верувавте.И не гледам зошто Таиво да е подобро засилување од Ночерино или Аквилани коа овие двајца се више испробани и прилагодени во Италија и на италијански фудбал,а овој тек треба да се прилагоди,снаоѓа и докажува.
Реално,многу полесно може Таиво да испадне промашајот отколку Ночерино и Аквилани.
Секоја година се изненадуваме ама слабо више,не е до пецимистичкото расположение туку до стварноста.Више мене ми е искрено досадно да гледам како отпаѓаме од екипи како Тотенем,Арсенал...Време е да ни се врати сјајот како што ни прилега да бидеме поим во ЛШ не да ги гледам Интер како одат даље и да се прв шешир а Милан да неможе 8-мина финале да пројде.
Ростерот што ни е на располаѓање е солиден ама не е одличен!!Во тоа е поентата требаше малу повеќе да се потрудат Галијани и Бреида :|
--- надополнето: Sep 1, 2011 2:30 PM ---
Прочитај неколку страни поназад, има едно добро мислење со 7-ка фонт кое што ќе те утеши...

Иначе немислев за тоа дека играат на иста позиција, туку вака

Гансо - недокажан во Серија А - ***FLOP*** на Копа Америка
Ночерино - солиден во Серија А - Репрезентативец...
Аквилани - солиден во Серија А - Репрезентативец...
И сеа Гансо е подобар, ДА!

п.с. не ја земај во предид позицијата.
Што треба да речеме тогаш за Меси,Нејмар,Пасторе... :)
Гансо се врати од повреда кога играше на Копа,се виде дека на последните утакмици има нешто во него.. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom