Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
P

PewDiePie

Гостин
Не сме појачани во среден ред,Аквилани е добар незнам зошто цело време збориш ко јас стриктно да сум против што него го донесле,вистина бев скептик за него и повеќе сакав Монтоливо да го донесат,и вистина и сега не скокам до таван од среќа ама ќе послужи,се додека не е големото засилување што (според ветеното)го очекувавме.

Незнам што го умишљаш ти Аквилани али сигурно не е светска класа играч.

А плус,си отиде Пирло. Значи и место им се отвори,и плата им се отвори за таков играч да донесат.

Али ај немам намери да се замарам со препукувања сега,има уште 4 саати па ќе видиме што ќе се случи.
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Sasuke дај бе нека изигра една утакмица Аквилани па распнете го на крст!

Пирло не го сметам веќе ни за играч, е он ви е полу играч а не Кака.
 
P

PewDiePie

Гостин
Sasuke дај бе нека изигра една утакмица Аквилани па распнете го на крст!

Пирло не го сметам веќе ни за играч, е он ви е полу играч а не Кака.
Не бе ок,реков ја за Аквилани откога го донесоа ќе се надеваме дека ќе игра добро што ќе правиме ? Никој не го распнува на крст,еве нино на пример е среќен и задоволен со него макар и едниствен трансфер да е за во средина,што си е негово право.

Немам намери да се замарам,ако сакаат нека ги поминат овие 3 и пол саати дркајќи,ние ништо не можеме да направиме.

А за Пирло грешиш,кога веќе го пуштаа за џабе требаше да биде адекватно заменет,како што oh wait рече Алгери ЕДНО 100 ПАТИ.

:icon_lol:
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Пирло адекватно да го замени може само Чави. Они се последните двајца од тој профил на играчи.

Милан последниве 10 години играше со Пирло и двајца копачи што незнаат ништо со топка во средина и Кака на полушпиц.
Алегри е мераклија на средина кај што нема да има газда туку сите да знаат по нешто со топка и сите да бидат спремни да трчаат и да играат пресинг. Хинт дербито со Интер 3:0

Ако не иде до полусезона ке го земат Гансо во јануари или Монтоливо и ке си завршат работа.
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.281
Поени од реакции
9.305
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Сте се распишале чоек неможе да ве дочита :icon_lol:
Тешко дека ќе дојде некој до вечер така да Таиво ни е најсилното засилување за ова лето.
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Не сме појачани во среден ред,Аквилани е добар незнам зошто цело време збориш ко јас стриктно да сум против што него го донесле,вистина бев скептик за него и повеќе сакав Монтоливо да го донесат,и вистина и сега не скокам до таван од среќа ама ќе послужи,се додека не е големото засилување што (според ветеното)го очекувавме.

Незнам што го умишљаш ти Аквилани али сигурно не е светска класа играч.

А плус,си отиде Пирло. Значи и место им се отвори,и плата им се отвори за таков играч да донесат.

Али ај немам намери да се замарам со препукувања сега,има уште 4 саати па ќе видиме што ќе се случи.
Јас уствари цело време пробувам да ти кажам дека е рано да даваш оценки за трансфер политиката на Милан летово и за тоа колку далеку можеме со овој Милан.
И појачани сме во среден ред.Лани најдобрите работи и партии ги направивме без Пирло.Годинава тука ќе биде и Аквилани.Според мене Аквилани е многу подобра опција за Милан отколку Модрич за кој се плаќа 40 милиони да речеме.Мое мислење и ти тука не можеш ништо,како што ни јас немам намера да те убедувам во нешто.
Само сакав да кажам дека верувам дека Галијани и управата направиле се што можат и го почитувам тоа!Ти збориш као тие да не сакаат Милан да земе ЛШ и се заебаваат!Сигурно направиле се што е во нивна моќ и јас не сакам да давам оценки пред време дека сме направиле фејл и дека со овој тим сме втора екипа на Ливерпул и не знам кој друг..
Попросто не можам да ти објаснам јебига!
 
Член од
5 април 2011
Мислења
1.915
Поени од реакции
924
"I closed a deal with the Rossoneri, but only in January you will see which one it is. "The pact between the two leaders was confirmed by a document written and signed at dinner"

Во јануари ќе пристигне играч од Џенова. Кој ќе биде жити се? Кучка? :icon_lol:
кучка или констант
јас би сакал да е констант
--- надополнето: Aug 31, 2011 2:13 PM ---
Ај што не зедовме некој играч, ама сите таленти ги изнададовме по шљ клубови (меркел,страсер,палоски,оду...)
И сега тој "најјак стратег" Галијани незнае кај му е газот... 30ти е, уште само 24 часа до крај, а тој нема појма што треба да земе, па читам тука Тисоне го бараме, БРУКИ ЕЈ... цело лето мистер Х, и на крај Аквилани? ма дај молим те, bullshit
Ни треба АМ, овие бараат деструктивец, а имаме милион такви - Амброзини,гатузо,Ван Бомел...
кои таленти бе друже...
од таленти нема јак тим!
па и се дрзна оду да го пишеше, лол :D
и тисоне обична шпекулација, се запали скроз
и галијани ако сакаше да земе, ќе земеше
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Времето ќе покаже... ја мислим Аквилани ќе биде, он ќе го држи средниот ред во Милан ;)
Не заебавај бе доволно е тоа што нема да го гледаме Антонини цела сезона :D
Инаку и јас очекувам доста од Аквилани но има време ќе видиме како ќе се покаже.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.981
Поени од реакции
14.080
Што сакаш да кажеш ти бе дечко,која ти е поентата на постовите не ми е јасно ? Незнаеш да се изразиш,што ? Озбилно не те сфаќам воопшто што сакаш да кажеш,какви приказни раскажуваш и што сакаш да докажеш. Ај те молам просветли ме,во кратки црти во една реченица,не километри глупости напишани.
Сака да каже дека твоите постови остануваат на овој форум и дека може да се види колку немаат врска твоите коментари со реалноста. Минатата година сто пати го смени Алегри, додека не отиде Лео во Интер плачеше зошто бил сменет, демек бил подобар од Алегри, милион пати напиша дека нема да освоиме скудете. Ете колку те бива за да процениш нешто за фудбал. Направи тим од Волково и освој лига шампиони ако мислиш дека толку е лесно...

Човек кој пишувал дека Лео бил подобро решение од Алегри не заслужува да му се верува кога зборува за фудбал.

И кој к.р го вреѓаш дечкото? Се курчиш тука, се силиш, а сите знаеме како плачеше кога те дупеше фантантонио...
--- надополнето: Aug 31, 2011 2:55 PM ---
Дај бе кој курац ви е, ако вие се жалите што треба да прават братучедкине? :)

Не продадовме никој од стандардните играчи, костурот на тимот е задржан, купени се играчи за секоја позиција плус Аквилани. Ако нешто не штима секогаш е тука јануари нашиот омилен преоден рок.

Олабавете се малце титулата е наша!
Убаво им каже, тие свршуваат од радост Зарете што го земале, имаат куп неиспробана дечурлана и неспособни играчи, а тука се кења како да е лето 2009... Далеку сме од такво нешто...
 
Член од
31 јануари 2011
Мислења
779
Поени од реакции
382
Пирло адекватно да го замени може само Чави. Они се последните двајца од тој профил на играчи.

Милан последниве 10 години играше со Пирло и двајца копачи што незнаат ништо со топка во средина и Кака на полушпиц.
Алегри е мераклија на средина кај што нема да има газда туку сите да знаат по нешто со топка и сите да бидат спремни да трчаат и да играат пресинг. Хинт дербито со Интер 3:0

Ако не иде до полусезона ке го земат Гансо во јануари или Монтоливо и ке си завршат работа.
Ретко кога играл Милан со двајца копачи, обично играа само со Гатузо како копач и Кака, Пирло, Сидроф ( Руи Коста ) а некад и Сержињо играше средина.
 
Член од
6 мај 2008
Мислења
1.830
Поени од реакции
490
Аквилани колку само од вас тука ќе ве демантира сезонава :)
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.868
Поени од реакции
23.201
Aj be mirni, od tolku jadenje gomna nikoj ne mu tekna da ja kaze najubavata vest deneska. Odo na pozajmica vo Lece !!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom