Фан Клуб: Барселона

Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Педро немал завршницаа ? Зар има некој што го мисли тоа.?.Педро е еден од најдобрите финишери у фудбалот.
--- надополнето: Aug 31, 2011 2:10 AM ---
Само Чак Норис знае дали Педро е левучар или деснучар. Значи откако гледам фудбал, досега не сум видел играч кој толку исто, без никаков проблем, шутира буквално исто со левата и со десната нога.

П.С.
Првиот дел(првите 2 мин.) од ова видео задолжително да го погледнат и оние кои велат дека Педро немал завршница. :D
:pos:
Стварно, што е у ствари Педро ? Левучар или деснучар ?
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.399
Поени од реакции
21.973
Педро немал завршницаа ? Зар има некој што го мисли тоа.?.Педро е еден од најдобрите финишери у фудбалот.
--- надополнето: Aug 31, 2011 2:10 AM ---

:pos:
Стварно, што е у ствари Педро ? Левучар или деснучар ?
Имаше некој од фан клуб Р. Мадрид велеа дека Педро немал завршница.
Иначе, ни сам Педро не знае дали е левучар или деснучар. :icon_mrgr: И со лева и со десна има страшен, убиствен шут.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Според тоа колку го имам гледано мислам дека е десничар(и евидентно се познава дека е тоа) што игра одлично со спротивната нога(бидејќи и јас сум буквално такв па се препознав во него:D:D)....
 
Член од
31 август 2008
Мислења
1.853
Поени од реакции
815
Според тоа колку го имам гледано мислам дека е десничар(и евидентно се познава дека е тоа) што игра одлично со спротивната нога(бидејќи и јас сум буквално такв па се препознав во него:D:D)....
Грешка.

Во Барса секогаш левак игра на десна страна. Педро секаде каде што сум читал го пишуваат за левак ама Пеп знаеше колку е добар и со другата нога затоа што го тренираше и во Барса Б.

Затоа од време на време може да игра и на левата страна како што играше против Виљареал завчера.
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Море и мене Педро ми изгледа како десничар o_O
 
Член од
11 август 2011
Мислења
322
Поени од реакции
446
Ibrahimovic:Gvardiola e odlicen trener,Barca broj eden tim vo svetot od sekogas sum go znael toa,i pred da potpisam so niv i otkako si zaminav.Pep e uspesen so Barcelona jas sum uspesen so Milan,taka da treba da gledame samo napred a ne nazad.

Znaci nisto od nokautot sto go spremase Ibrahimovic,sigurno slusnal deka Pinto e desna raka na Guardiola :pos:
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.399
Поени од реакции
21.973
Според вас, кои се топ 5те трансфери на Пеп?

Јас вака некако би ги рангирал:
1. Пике
2. Алвес
3. Виља
4. Маскерано
5. Кеита

*Во листата не ги ставам трансферите од овој трансфер-период, инаку Фабрегас секако би влегол во оваа листа. :)
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
1. Алвес
2. Пиќе
3. Виља
Не можам да се одлучам за Кеита и Маскерано, кој 4-ти кој 5-ти.:D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom