Фан Клуб : Баерн Минхен

  • Креатор на темата 'Никола'
  • Време на започнување

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
Какво спукување,какво 5 до 12.Па мораше да земеме еден офанзивец,едноставно мораше...
 
Член од
19 јуни 2011
Мислења
26
Поени од реакции
6
чекајте да не не изненадат како со Робен...во 5 до 12 да спука некој трансфер од никаде..
хаха, се надеваме :) мислам дека ни треба само искусен штопер.. ( Мое мислење ) и уплаќај во кладилници да сме шампиони :)
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.305
Поени од реакции
21.755
Во Германија секако земате. Ја ко ви викам дека сте најјаки и тоа е така ;) Иначе за ЛШ тешко...треба уште асален централен бек и замена за Робери. За дефанзивец би рекол Мертесакер или Алекс пошто двајцата се на пазар а за Робери моментално не ми текинат асална замена, но би требало да се донесе.
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Во Германија секако земате. Ја ко ви викам дека сте најјаки и тоа е така ;) Иначе за ЛШ тешко...треба уште асален централен бек и замена за Робери. За дефанзивец би рекол Мертесакер или Алекс пошто двајцата се на пазар а за Робери моментално не ми текинат асална замена, но би требало да се донесе.
Батали, губам надеж за ЛШ.Првата постава е одлична, мислам дека можат да се носат скоро со секој. Ама не можеш да се надеваш дека во секој важен натпревар ќе се сите здрави. А кога во четврт финале ЛШ против Реал ќе треба Милер, Кроос или Алаба крило да играат а Петерсен шпиц - епа тоа не оди бе брат...

Стратегијата на Ули и Кале за сезонава е да се запали свеќа пред секој натпревар во ЛШ да не се повреди никој... зошто ако се повреди... :(

Ајде... можеби нешто ќе се случи на зимскиот пазар, греота е потенцијалот на овој тим да остане неискористен. Интер пред 2 сезони направи добар зимски пазар колку што се сеќавам и оп - ЛШ :D
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
14.080
Поени од реакции
25.503
Хајлајтс од некој пријателски натпревар одигран во неделата
 
Член од
22 август 2009
Мислења
2.387
Поени од реакции
1.036
се надевам Усами следното коло ке биде на клупа и ке влезе во игра таму после 60мин иначе незнам тогаш за што го земавме на позајмица коа не го играат ич ако е за тоа боље ке беше да го купат па да го дадат во некој помал були тим
 
Член од
19 јуни 2011
Мислења
26
Поени од реакции
6
Батали, губам надеж за ЛШ.Првата постава е одлична, мислам дека можат да се носат скоро со секој. Ама не можеш да се надеваш дека во секој важен натпревар ќе се сите здрави. А кога во четврт финале ЛШ против Реал ќе треба Милер, Кроос или Алаба крило да играат а Петерсен шпиц - епа тоа не оди бе брат...

Стратегијата на Ули и Кале за сезонава е да се запали свеќа пред секој натпревар во ЛШ да не се повреди никој... зошто ако се повреди... :(

Ајде... можеби нешто ќе се случи на зимскиот пазар, греота е потенцијалот на овој тим да остане неискористен. Интер пред 2 сезони направи добар зимски пазар колку што се сеќавам и оп - ЛШ :D
Какво губење надеж, секој тим што е во ЛШ има шанси.. јас мислам дека до 1/4 финале сме секако, ако во зимските трансвери земаат добар штопер :)
 
Член од
19 јуни 2011
Мислења
26
Поени од реакции
6

spaso

Discover the ultimate in relaxed romance with the
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779

Chains

империја
Член од
15 август 2006
Мислења
761
Поени од реакции
678
Prosta uprava , so tie pari moze da se zeme Mertesacker , Hazard i Montolivo i plus da ostanat za plati ali toa ti e , prosta uprava !!!!
Дечко,престанав да те читам по ова болдираново,
Кој трансфер што го направи управата ова лето,не се покажува како солидно?

Мертесакер бе.... полжави во централна одбрана,не благодарам. Задоволен сум со Боатенг и Бадс, и Ноер позади нив. Оваа сезона Јуп ја затвори таа дупка од одбраната до средниот ред,се игра поблиску, и веднаш одбранбените играчи се помалку склони на грешки зошто има помал простор за покривање. Нели одбраната беше прв приоритет,и нашата управа реагираше.

и прашање кон сите кој очајно бараат уште еден офанзивец. Момци кого имате на ум и дали тие што вие ги фаворизирате ќе се задоволни со улога на резерви за Рибс и Робс?
Зошто не може да очекувате,да речеме Хазард,да биде задоволен со 10 стартови и уште 15 влегувања во игра после 60та да биде задоволен. А реално ако веќе се зема играч,нели би барале некој од таков тип, а не проект, дете со потенциал. Дај малку соземете се,не сме ние Барселона па на клупа да седат Санчез,Фабрегас и кој ти знам.

Јас сум задоволен од тимот и иако неможеме со сигурност да гарантираме, мислам дека сме кадарни за полуфинале во ЛШ. понатаму се е можно.

и да,историски гледано Баерн, само со Густаво направи сериозен зимски пазар. и тоа беше зошто Ван Бомел замина. its just not the Bayern way
 
Член од
19 јуни 2011
Мислења
26
Поени од реакции
6
Супер сме си ,само Рибери и Робен да пазаат на повреда, и ке имаме шанса за Тројна Круна, 2 Титули сигурен сум дека ке освоиме, ЛШ... 50:50 % :D
 
M

Mario Gómez

Гостин

Kajgana Shop

На врв Bottom