Фан Клуб: Барселона

K.Warrior

Why So Serious?
Член од
25 јануари 2009
Мислења
415
Поени од реакции
675
Meчов беше копија од минатонеделниот меч со Наполи,тотална доминација и правење на солиден тим да изгледа како општинска лига.

Пеп=гениј

Барса=никогаш посилна
 
Член од
9 март 2009
Мислења
999
Поени од реакции
392
Ајде нека ни е честито победата,прв меч оваа сезона во Примера и одма почнуваме со петарди..па ова веќе не е хумано,а од блиски извори дознавам дека ако вака продолжат Барселона ќе го прекинат првенстевото на неопределено време,се додека Барселона не прекине со своите петарди:pos:,шала на страна,само нека продолжат вака и титула и оваа сезона е наша:vozbud:
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Тиаго гол и две асистенции.:)

Играта супер, одлично движење на топката, одлични акции, постојан пресинг врз противникот, и резултатот беше неизбежен.
Голот на Санчез ќе му даде огромна самодоверба за понатака, а Фабрегас мислиш цел живот играл у Барса. Со Меси како се разбираа, мераци беше за гледање тоа, се потцеќаат на јуниорските денови...

Меси, ако не е Меси...Педро, ако не е Педро....Фабрегас, ако не е Фабрегас...Санчез, ако не е Санчез....Иниеста, ако не е Иниеста....Виља, ако не е Виља.....Тиаго, ако не е Тиаго...Чави.... нема спас...еден англиски коментатор...:icon_lol:
 

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230
Не очекував до толку да ја потонеме подморницата..:)
Одличен почеток во Ла Лига, само така да продолжеме..
Фабре секоја утакмица гол :drk:
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.248
Поени од реакции
19.478
PIRAT CRACKER PETARD:D:pos:
 

DarkLord

Невиден малер
Член од
27 јануари 2007
Мислења
941
Поени од реакции
247
Зашто Алфа не ја даваат утакмицава? Вчера го дава задрид:eek:
 
Член од
12 април 2010
Мислења
1.602
Поени од реакции
890
Се чека денот кога Валдес ќе почне натревар од клупа :)

Pep is f*cKING genious!
 

Roddick

dr_funk
Член од
30 септември 2007
Мислења
71
Поени од реакции
1
Честито победа на сите фанови! Многу ми е мило со манита кога ќе се започне сезоната. Формацијата на Пеп на овој натпревар беше најблиску до онаа тактичка револуција за која читавме летото со 10 играчи што можат да играат на секоја позиција. Тиаго и Фабрегас беа страшни, без нив во тимот убеден сум дека сезоната што следи нема да беше толку успешна ама сега сум сигурен во спротивното. На Алексис му треба уште малку време за привикнување ама тој ќе биде нов член на стартните 11.Желбата за докажување и љубовта спрема новиот клуб ми се гаранција за тоа. А тие што победија со 6 разлика овој викенд и сите што збореа за нив нека му ја мислат. поздрав
 
Член од
12 април 2010
Мислења
1.602
Поени од реакции
890
А тие што победија со 6 разлика овој викенд и сите што збореа за нив нека му ја мислат. поздрав
Тие што победија со 6 разлика си ја научија лекцијата од лани,ќе даваат по 5-6 гола на секоја утакмица за да не влезат во минус со гол разлика после утакмицата со Барса. :)
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Cesc: "It's very easy to connect with Messi. And Thiago is a phenomenon, today we've proven we can play together."

Иначе ете што вели Пеп за Кеита и Маскерано!
Guardiola: "Don't touch Mascherano and Keita, they're my little boys. They're two sunshines."
 

Kajgana Shop

На врв Bottom