Помош за избор на лаптоп

Zaqmjua

Part-time nerd , Full-time awesome :)
Член од
4 февруари 2009
Мислења
16
Поени од реакции
1
Сакам да купам лаптоп, па сеа ми треба помош за изборот. Која марка лаптоп е најдобра? Некои кажуваат дека Асус, многу лесно се расипуваат. Дали е вистина? Кои марки лаптопи ги препорачувате?
 
Член од
24 август 2011
Мислења
65
Поени од реакции
23
Оние што имаат најдолга гаранција, затоа што обично имаат добри причини за тоа.
 

FeliXxX

Нинџа
Член од
27 април 2010
Мислења
808
Поени од реакции
282
Јас земав Packard Bell EasyNote TK и сум презадоволен и според перформансите и цената ...нова фирма е затоа ги дава со помала цена од другите провери :)
 
Член од
28 јуни 2011
Мислења
414
Поени од реакции
163
Јас мислам дека Dell се најдобри, многу се скапи ама одлични се. Мојот е HP и сум задоволен од него ама сепак Dell е најдобар (според мене) :)
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.596
Поени од реакции
2.213
Би било добро да наведеше за што најмногу ке го користиш лаптопот
 
N

Nessa Alcarin

Гостин
Леле замисли и јас сакам да купам лаптоп. Мене марка не ми е важна дали бил HP, Dell, Asus и т.н Важно ми е да можам да го користам за игри и за програмирање (значи треба да гледам графичкa картичка и меморија). Имаше добри понуди на kupilaptop.com ама тој јас што го сакам е 50.000 ден (ми требаат да соберам уште 49.000 и мој е :) )
--- надополнето: Aug 24, 2011 2:24 PM ---
Најновата серија 2011 на HP Pavilion DV6-6000

2nd generation Intel Core i7-2630QM Processor 2.00GHz with Turbo Boost Technology up to 2.90 GHz
6 GB DDR3 System Memory (2 DIMM)
2 графички. Radeon HD 6770M / 1 GB DDR5
1TB HDD - 1000 GB HDD
15.6" diagonal High-Definition HP BrightView LED Display (1366 x 768)
802.11b/g/n WLAN with WiDi (36)-безжична трансмисија на аудио и видео
Beats Audio
Genuine Windows 7 Home Premium 64-bit

Аххххххххххх, љубов...... <3 <3 <3
 

Zaqmjua

Part-time nerd , Full-time awesome :)
Член од
4 февруари 2009
Мислења
16
Поени од реакции
1
Хах, мене не ми треба баш за игри, иако можеби некогаш ќе ми текне да инсталирам некоја, ама тоа не ми е приоритет, ми треба најмногу за програмирање, интернет пребарувања, презентации, документи и сл. т.е. графичката не ми е приоритет
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796
Сакам да купам лаптоп, па сеа ми треба помош за изборот. Која марка лаптоп е најдобра? Некои кажуваат дека Асус, многу лесно се расипуваат. Дали е вистина? Кои марки лаптопи ги препорачувате?
Asus или Aser, зеде брачката HP од островите кај што му вртеше бродот и мајстор во градов нема ајде Битола, таму му рекле три мозочни удари цела серија фалшива, паѓа мрежа и нема глас. Земи си кинез одавде мака да си немаш тој Хапе фирма била еден кош пари даде тој лаптопот добро изгледа ама со три мозочни удари се губи на моменти :pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos:.
П.С. И вајфајо се изгуби што значи и за пуфки продавање не го повеќе :pos::pos::pos::pos::pos:.

--- надополнето: Aug 24, 2011 3:08 PM ---
Најновата серија 2011 на HP Pavilion DV6-6000

2nd generation Intel Core i7-2630QM Processor 2.00GHz with Turbo Boost Technology up to 2.90 GHz
6 GB DDR3 System Memory (2 DIMM)
2 графички. Radeon HD 6770M / 1 GB DDR5
1TB HDD - 1000 GB HDD
15.6" diagonal High-Definition HP BrightView LED Display (1366 x 768)
802.11b/g/n WLAN with WiDi (36)-безжична трансмисија на аудио и видео
Beats Audio
Genuine Windows 7 Home Premium 64-bit

Аххххххххххх, љубов...... <3 <3 <3
Земи земи Хапе ама читај погоре :pos::pos::pos::pos::pos::pos:.
 
Член од
24 август 2011
Мислења
14
Поени од реакции
2
Член од
27 октомври 2009
Мислења
113
Поени од реакции
30
Nema veza toa rasipuvanje na Asus.
Jas imam Asus 2 ipol godini i do sea ne sum imal seriozni problemi. Toa so se rasipuvale treba da vi kazat so se rasipuvalo tolku :D Edinstvena maana e baterijata kako so kaza Fsim ali od rasipuenje se daleku. Baterijata na mojot drzi max saat ipol, ali toa ne mi e problem zatoa sto ne sum go koristel na baterija mnogu mnogu :D A koga go zimav od izborot sto go imase na laptopi, Asus imase najdolga garancija ( 3 god ). I ako mene me prasas pak bi kupil Asus, ednostavna pricina- Dobri performansi za ne mnogu golema cena.
 
Член од
15 мај 2010
Мислења
540
Поени од реакции
72
Hey :) i jas bash denovive sakam da si kupam laptop i shto ima zboreno so drugari mi kazhuvaat deka tie Asus ne gi biva bash, se rasipuvale lesno bateriite. Za drugi marki neam nishto chueno. Inache i mene mi treba za slichni stv kako na dechkovo, pa bash go gleav ovoj vo AMC, a ne e ni skap, shto mislite?​

За АСУС, според мене се меѓу најдобрите фирми во областа на компјутери... За квалитет никогаш неможеш да си 100% сигурен, и среќа е во прашање, но јас имам Асус нешто повеќе од 2 год. и сум презадоволен. Е сега нормално Dell се подобри, ама и поскапи. Овој што си го гледал, според мое мислење, сигуро не е подобар од Асус. :) Плус даваат 2-3 години гаранција :). Мислам дека ја зголемија на 3 сега пред некој месец :).
 
N

Nessa Alcarin

Гостин
Asus или Aser, зеде брачката HP од островите кај што му вртеше бродот и мајстор во градов нема ајде Битола, таму му рекле три мозочни удари цела серија фалшива, паѓа мрежа и нема глас. Земи си кинез одавде мака да си немаш тој Хапе фирма била еден кош пари даде тој лаптопот добро изгледа ама со три мозочни удари се губи на моменти :pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos:.
П.С. И вајфајо се изгуби што значи и за пуфки продавање не го повеќе :pos::pos::pos::pos::pos:.

--- надополнето: Aug 24, 2011 3:08 PM ---

Земи земи Хапе ама читај погоре :pos::pos::pos::pos::pos::pos:.
хахахах три пати го прочитав .... хахахха
Од каде ти е ова жити се (sry за оф топикот)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom