Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Супер група нема што ...
Таман со Барса ќе видиме до кај сме,а кај овие другиве би требало лесно да поминеме.
 
P

PewDiePie

Гостин
Не зборете така бе,подобро барса сега отколку после,ако не е барса може ќе е реал,или манчестер или челзи.......остајте ги муабетите на Алегри.

Али добра група,лесна. (y)
 

Falcao

rossonero per sempre
Член од
28 мај 2008
Мислења
1.986
Поени од реакции
561
Ги сакав и Динамо, ако бев финансиски стабилен можеше да тркнам до максимир ..али ништо.
 
M

MrzaRules

Гостин
И јас се зачудив со ова. Што правило е, знае некој?
правилото е колку шо разбрав дека неможе повеќе од 2 екипи од иста држава да бидат во групите од А-D или E-H...така некако...ако знае некој поточно нека објасни
 

Stallion

Папион __ •°
Член од
13 септември 2010
Мислења
1.149
Поени од реакции
908
И јас се зачудив со ова. Што правило е, знае некој?
Не смее повеќе од два тима од една држава да бидат во A-D , односно E-H (пошто нели беа поделени сини, црвени)
Затоа и Манчестер Сити се падна во A-D делот (каде само A групата беше слободна), ваму веќе беа Челзи и Арсенал во делот E-H.
 
М

Мартин`

Гостин
Ги сакав и Динамо, ако бев финансиски стабилен можеше да тркнам до максимир ..али ништо.
Исто ..

Инаку солидна група сигурно ја минеме плус ќе видиме до каде сме во однос на Барселона и се надевам на победа и против нив! :cool:
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Добра група ако не први, втори ќе сме сигурно, ваљда немат да не надигрет Бате и Плзан..
п.с Кога почвет групиве?
 
Член од
16 август 2007
Мислења
1.929
Поени од реакции
1.659
Добра група ако не први, втори ќе сме сигурно, ваљда немат да не надигрет Бате и Плзан..
п.с Кога почвет групиве?
Group stage, Matchday 1
13-14/09/11
Group stage, Matchday 2
27-28/09/11
Group stage, Matchday 3
18-19/10/11
Group stage, Matchday 4
01-02/11/11
Group stage, Matchday 5
22-23/11/11
Group stage, Matchday 6
06-07/12/11
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.868
Поени од реакции
23.201
.
Нека се врати момчето, заслужува втора шанса !! (y)


Uploaded with ImageShack.us
Не ѕаслужува , не според мене !

Попрво би го ѕемал Матераци у Милан


--- надополнето: Aug 25, 2011 5:14 PM ---
Не ги навреди ништо,туку тој што пишал Интер прв шешир ауу аиииииии,малце да разбирал од фудбал,нема да ги пише тоа... ало што го направи ти Интер, ФК Раштак.
ФК Миравци 2012 !
 

Stallion

Папион __ •°
Член од
13 септември 2010
Мислења
1.149
Поени од реакции
908
Најзадоволен од ждрепкава ќе биде Инзаги :icon_lol:
Бате, Плзен, Барселона Piece of cake



Уште од сега можат да испечатат нови бројки.. :pipi:
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
Како почна ждребов се ме тераше да мислам дека сити паѓаат во наша група(Среќа не испадна така)
Горе доле лесна група би требало да ги тепаме бате и викторија плзен,со Барса ако не купиме некој тешко дека ќе ги тепаме.Сепак 2ро место ни е речиси загарантирано а може и ќе ја имаме среќата да ни падне некој од Баерн/Порто понатаму па би поминале полесно :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom