Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Се случи нешто за овие 12-3 дена дури бев на одмор? Ај некој ако сака нека кажи да не вртам 30тина и да ги читам.

Берлускони купот успеав да го гледам и шо да кажам, Боатенг ЅВЕР, Сидорф уште ПОЅВЕР!

Кој го освој ТИМ купот? Ја гледав и таа против Јуве до 40та минута.
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Се случи нешто за овие 12-3 дена дури бев на одмор? Ај некој ако сака нека кажи да не вртам 30тина и да ги читам.

Берлускони купот успеав да го гледам и шо да кажам, Боатенг ЅВЕР, Сидорф уште ПОЅВЕР!

Кој го освој ТИМ купот? Ја гледав и таа против Јуве до 40та минута.
Нема ништо ново се си е по старо новости очекувај од денес па до крај на Август.
Тим купот го освои Интер а таа со Јуве што си ја гледал до 40.мин ја изгубивме на крај во 46мин. примивме гол.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Се случи нешто за овие 12-3 дена дури бев на одмор? Ај некој ако сака нека кажи да не вртам 30тина и да ги читам.

Берлускони купот успеав да го гледам и шо да кажам, Боатенг ЅВЕР, Сидорф уште ПОЅВЕР!

Кој го освој ТИМ купот? Ја гледав и таа против Јуве до 40та минута.
Интер го освои против Јуве загубивме 2-1 а против Интер 1-0.
Повеќето што играа за нас беа младинци не играа и со Јувентус и на ТИМ Трофео бразилците + Ибрахимович кој е повреден.Бразилците се вратија на тренинзи вчера заедно со Јепес се очекува да почне и Ибра со тренинзи.Аквилани е пред потпис,пристигнат е во Милано сигурно ќе ги извршува медицинските прегледи вечер.
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Фала :)
А шо прајме со фараонот? Или и тој е промашена инвестиција?
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Фала :)
А шо прајме со фараонот? Или и тој е промашена инвестиција?
Повреден беше но тренира сега со екипата не сакаат сигурно да ризикуваат да не се обновува повредата.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.981
Поени од реакции
14.080
Фала :)
А шо прајме со фараонот? Или и тој е промашена инвестиција?
Тоа видовита Зорка да ја прашаш, другите ќе треба да го видат прво неколку натпревари како ќе изигра, па ќе ти одговорат... :)
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Тоа видовита Зорка да ја прашаш, другите ќе треба да го видат прво неколку натпревари како ќе изигра, па ќе ти одговорат... :)
Дај ми нешто од неа, мобилен, фиксен, фб, мсн :) :) :)
 

Stallion

Папион __ •°
Член од
13 септември 2010
Мислења
1.149
Поени од реакции
908
Aquilani-Milan LIVE! Alberto: “I am happy to be here!”

La Gazzetta dello Sport reports that Aquilani will join Milan on loan with an obligation to buy him the next summer if he makes over than 20 appearances for 6 million plus bonuses. As for his contract details: Aquilani will earn €2 million in his first season with Milan, and €2.5 million for the next two years if Milan sign him.
 
Член од
2 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.782
Епа ај нека ни е честито Аквилани :P

Иначе моја желба е да ни се паднат Челзи , Олимпиакос , Динамо Загреб!
 

Falcao

rossonero per sempre
Член од
28 мај 2008
Мислења
1.986
Поени од реакции
561
...........................Абијати.................................
...Абате........Неста.......Силва......Таиво.......
.............................Ван Бомел.........................
...........Аквилани.......................Принцот........
................................Кака................................
...................Пато...............Ибра.....................

Уфффф моќен состав на хартија, уште кога ќе ги додадеш Мексес,Замброта,Амбро, Робињо,Касано!!
Нека се врати момчето, заслужува втора шанса !! (y)


Uploaded with ImageShack.us
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.466
Поени од реакции
5.438
Епа добродојде Аквилани, сите веруемо у тебе... немој да разочараш :D

сеа чекамо да видимо кој ќе ни паднат у група за ЛШ, а лесни а тешки противници сеедно ние секако ќе се протнемо ка секогаш :love:

и понеделник-вторник Кака коа ќе потпише ќе можемо да спиемо мирно.
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
486
Поени од реакции
39
Составов што го пиша Росонери е страшен и мислам дека во Италија ќе ни нема рамен,не дека вака сеа некој планира да стане шампион пред Милан да го повтори тоа.Имаме силен тим штета Таиво и Мексес што се повредени на почеток на сезона се надевам брзо ќе се вратат.А ако дојде Кака не верувам одма да игра прва постава тука е Робињо,Сидорф мада ќе може да ги ротира и ќе имаме доста јак тим и за ЛШ да атакуваме.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom