Serie A 2011/2012

Кој ќе биде шампион?


  • Вкупно гласачи
    463
Статус
Затворена за нови мислења.

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.634
Поени од реакции
43.499
јас не ги назначував тренерите,никогаш не сум ги сакал ниту посакувал горенаведените(се сомневам дека ти го посакуваше г-дин Гасперини),но што да се прави да се бојкотира клубот според тебе ??или да им се нарача атентат....се дигнавте во облаците неколку сезони,но конечно вашиот тим си го пронајде вистинското место каде и припаѓа - борба за ЛШ :cool:
Не него што изнесуваш ставови кои ти почнуваат со реченицата АКО, од една страна даваш лошо мислење за Гасперини од друга Конте е тренер на Јуве, не иде.
A иначе Интер не се бореше за ЛШ минатата година, се бореа за титула до двомечот со Милан, само 2 бода беше разликата до тој натпревар, местото во ЛШ одамна им беше обезбедено, ама ќе те сватам ако не си прател Серија А од Јануари нагоре ...

Не е битно, можно е ко и во Шпанија, сезоната да не започне во Италија.
 
Член од
31 мај 2011
Мислења
2.746
Поени од реакции
1.288
Не него што изнесуваш ставови кои ти почнуваат со реченицата АКО, од една страна даваш лошо мислење за Гасперини од друга Конте е тренер на Јуве, не иде.
A иначе Интер не се бореше за ЛШ минатата година, се бореа за титула до двомечот со Милан, само 2 бода беше разликата до тој натпревар, местото во ЛШ одамна им беше обезбедено, ама ќе те сватам ако не си прател Серија А од Јануари нагоре ...

Не е битно, можно е ко и во Шпанија, сезоната да не започне во Италија.
точно така АКО успееш да ги мотивираш милионериве (последните 10-15 години преку фудбалот се вртат пари како никогаш порано и за многу фудбалски работници станаа поважни од трофеите,што беа синоним за успех до пред 10-15 години и вреднување на нивните освојувачи)
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.299
Поени од реакции
15.535
Јуве оваа сезона и те како може да атакува на Скудетото, според мене конечно после долго време има тим за такво нешто.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.488
Поени од реакции
58.793
Јуве оваа сезона и те како може да атакува на Скудетото, според мене конечно после долго време има тим за такво нешто.
Ти реков да не излегуваш на сонцево...
 

Сутлијаш

PAZZO PAZZINI
Член од
5 декември 2010
Мислења
2.614
Поени од реакции
1.550
Наполи го јадeа немиен од вториот состав на Барса :D
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Наполи го јадeа немиен од вториот состав на Барса :D
Не знам што е тука толку чудно...јас ти тврдам дека и првиот тим на Милан да играат со вториот тим на Барселона ќе биди потполно рамноправен натпревар !
 

Сутлијаш

PAZZO PAZZINI
Член од
5 декември 2010
Мислења
2.614
Поени од реакции
1.550
Не знам што е тука толку чудно...јас ти тврдам дека и првиот тим на Милан да играат со вториот тим на Барселона ќе биди потполно рамноправен натпревар !
Лошо тврдиш ти, лани играа со комбинирани состава и 2-та тима и беше 1-1 па на пенали тепа Барса, и тоа е последна утакмица помеѓу Барса и Милан.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Лошо тврдиш ти, лани играа со комбинирани состава и 2-та тима и беше 1-1 па на пенали тепа Барса, и тоа е последна утакмица помеѓу Барса и Милан.
Минатата година е минатата година...сега сме 2011 година, а Барселона во составот ги има + Фабрегас и Санчез дополнителен среден ред со поискусен и подобар Тиаго...и со тоа натпревар мислев на ЛШ!
 

Сутлијаш

PAZZO PAZZINI
Член од
5 декември 2010
Мислења
2.614
Поени од реакции
1.550
Минатата година е минатата година...сега сме 2011 година, а Барселона во составот ги има + Фабрегас и Санчез дополнителен среден ред со поискусен и подобар Тиаго...и со тоа натпревар мислев на ЛШ!
Епа не збори предвреме ;) Кога ќе играат тогаш ;).
 

Сутлијаш

PAZZO PAZZINI
Член од
5 декември 2010
Мислења
2.614
Поени од реакции
1.550
Јас не искоментирав превдреме кој ќе победи туку дека ќе биди рамноправен натпревар!
Епа баш затоа ти викам дека тврдиш предвреме ќе било рамноправен натпревар..
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Епа баш затоа ти викам дека тврдиш предвреме ќе било рамноправен натпревар..
Па тврдам бидејќи сум сигурен дека така ќе биди..ти да не очекуваш со Ван Бомел-Амбросини и Гатузо во средината да имате тотална доминација против евентуалниот втор тим на Барселона??..муабетот не оди никаде и е започнат безвеза..!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom