Колку време треба за да ве засака некој?

Malata

(:
Член од
15 декември 2008
Мислења
136
Поени од реакции
2
Zavisii, nekoj podolgo vreme nekoj odma sto ke te vidi:) Taka nareceno ,, ljubov na prv pogled" ami toa e do maskite, kolku brzo se zaljubuvaat:smir::vozbud::toe:

Pozz
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Јас сум човек тежок за сакање. Барем јас така мислам.:) Тешко е човек да ме засака. Не знам, колку време треба, ама потребно е одредено време...додека се опуштам, додека зуцнам... :jaj:

Не знам колку си опуштена со некој кој ти се допаѓа, ама ако си бар малку природна, како кога те запознав јас, немаш никаков проблем и лесна си да те засака некој:) Ама затоа кажав, тоа само ако немаш дијаметрално спротивно однесување од ова, кон оној кој треба да те засака.
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Јас мислам дека не е многу до мене, туку пред се зависи од другата личност како засакува.
Мене и дечко да ми е Бред Пит ќе ми треба месеци за да го засакам вистински и да му изјавам љубов.
Значи јас да засакам некој ми треба доста долг период, па и колку да е добар и прекрасен човекот. А за некој да ми се засвиѓа може и тоа да е за 10 секунди, ама за љубов месеци и месеци:)

Така да зависи нормално и јас како се однесувам спрема одредена личност. Ако сум идиотка никој нема ни да ме засака ни најмалку.
Али пред се зависи од тој другиот како засакува.
 

candybabe

~ПЛАВУШКА~
Член од
16 јули 2008
Мислења
588
Поени од реакции
9
зависи кој каков карактер има , и какво мислење има изградено за мене ...со сила убавина не бива...најубаво е некој кога ке ме засака спонтано и силно=) тогаш нема кај да бега хехеехе
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Не знам колку си опуштена со некој кој ти се допаѓа, ама ако си бар малку природна, како кога те запознав јас, немаш никаков проблем и лесна си да те засака некој:) Ама затоа кажав, тоа само ако немаш дијаметрално спротивно однесување од ова, кон оној кој треба да те засака.
Јас сум постојано таква природна, само што дополнителен проблем е што многу се смотувам целата. Жива смотаница, како лик од цртан филм сум и многу трема ме фаќа на почетокот. Мој проблем е што некако особата која го има моето внимание, го гледам како некој вид авторитет.:)
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Јас сум постојано таква природна, само што дополнителен проблем е што многу се смотувам целата. Жива смотаница, како лик од цртан филм сум,и многу трема ме фаќа на почетокот. Мој проблем е што некако особата која го има моето внимание, го гледам како некој вид авторитет.:)
...и се врцвуваш на образите,тоа сум приметил:wink:. нејсе...

Па не можам да знам колку време треба да ме засака некој/а, ако тој/таа не ми го каже тоа. Знам во друштво да се шегувам, да тропам пристојни глупости, ама кога ќе дојде момент за сериозност, се претварам во кип:). Немам намера да наметнувам мои мислења на таа личност, но некогаш стојам цврсто за нешто за што сум 10000% сигурен дека е така. Мојот авторитет сепак го сакам, а можеби па и некоја личност ме има засакано заради него. :back::wink:
 

Smile=)

културно-вулгарна
Член од
13 октомври 2008
Мислења
510
Поени од реакции
27
Јас сум човек тежок за сакање. Барем јас така мислам.:) Тешко е човек да ме засака. Не знам, колку време треба, ама потребно е одредено време...додека се опуштам, додека зуцнам... :jaj:
Исто ко ја да сум го пишувала овој пост...:toe:
 
A

Antigona

Гостин
Па...за релативно кратко време. девојка може да се заљуби во мене за околу 5-10 секунди. Толку трае еден добар и квалитетен мој шмек:smir:...После мојот упатен шмек нема девојка која не се заљубила до сеа у мене. Уствари...мене повеќе ме посакуваат после шмекот. Жениве ме гледаат после шмекот само како кур. Но познавам ете шмекерици коишто длабоко сум ги допрел со мојот шмек и отпосле изговориле....Те Сакам!...
Леле коментаров не знам дали е за смеење или за плачење , ц ц ц ц ц
 
Член од
16 октомври 2009
Мислења
593
Поени од реакции
28
Абе пробав јас, со друг метод само. Направив сарма и мислев дека така ќе го најдам принцот ... не ме пуштија да влезам во дискотека со сарма спакувана во онакво пластично од сладолед...:(
ЛЕЛЕЛЕЛЕЛЕЛЕЛЕЛЕЛЕ ја да сум бил за сарма одма ќе сум излезел надвор и заедно со сармата те носам дома :D
 
Член од
14 август 2010
Мислења
5.507
Поени од реакции
5.818
што знам не треба многу:) со мојата искреност и насмевка сите ги привлекувам :pos:
 
Член од
25 октомври 2010
Мислења
735
Поени од реакции
704
Се зависи од тоа , девојките се емоционално битие и ако успеш да створиш или предизвикаш емоции кај нејзе , али тоа е веке друга тема и посебно искуство , се е во емоциите
 

Kajgana Shop

На врв Bottom