Колку време треба за да ве засака некој?

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
Видеово беше на почетна на Youtube.com па го изгледав и ме инспирираше да ја отворам темава.

Видеово носи наслов how to say i love you али убаво имаше напишано некој во коментари - треба да се вика „Како да натерате некого да се заљуби во вас за 8 минути“.


Значи не мора да е баш ваква ситуација - и се приближувате на непозната девојка, и вртите 2 - 3 муабети и се заљубува во вас.

Да кажеме дека сте запознале некоја/некого и вашата цел е да го/ја натерате да ве засака и да се фатите.

Колку време би било потребно за тоа да се случи (доколку се трудите во тоа време нормално), и дали е можно да се заљуби некој во вас со користење на методот на дечково од видеово во некои слични или помалку слични околности.
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Уф, со методов сигурно ќе има апарат кој ќе си го собира во делпво... Уште по неколку секунди.
Инаку за да ме засака мене некој треба да е или многу пијан или страшно очаен, и тоа било кое од двете во континуитет од неколку месеци:))
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.267
Уф, со методов сигурно ќе има апарат кој ќе си го собира во делпво... Уште по неколку секунди.
Инаку за да ме засака мене некој треба да е или многу пијан или страшно очаен, и тоа било кое од двете во континуитет од неколку месеци:))
Научи да месиш добар зелник.
Има луѓе кои се уште тоа го ценат кај жената.
 

kapetan

Не сум дебел. Стомакот ми е 3D!
Член од
4 октомври 2008
Мислења
966
Поени од реакции
535
епа сеа зависи колку време...мислам не можи да знај никој кога како и за колку време ке се вљуби некој во нас и обратно...се тоа си оди спонтано без планој рачунања и такви работи...како велат постарите..,,Волкот по порачано не јади''...:)
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Научи да месиш добар зелник.
Има луѓе кои се уште тоа го ценат кај жената.
Абе пробав јас, со друг метод само. Направив сарма и мислев дека така ќе го најдам принцот ... не ме пуштија да влезам во дискотека со сарма спакувана во онакво пластично од сладолед...:(
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.267
Абе пробав јас, со друг метод само. Направив сарма и мислев дека така ќе го најдам принцот ... не ме пуштија да влезам во дискотека со сарма спакувана во онакво пластично од сладолед...:(
Требаше да дојдиш кај нас в коперација со сармите....
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Требаше да дојдиш кај нас в коперација со сармите....

Јас од ДемирХисарските села сум, од горноселија. Најмладиот ерген пред коперација што го има (и тоа до Жван треба да одам, таму се помладите) летоска ќе направи 48. Сепак, можда су си грда, ама неќам на земја да ми мириса принцот...
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.267
Јас од ДемирХисарските села сум, од горноселија. Најмладиот ерген пред коперација што го има (и тоа до Жван треба да одам, таму се помладите) летоска ќе направи 48. Сепак, можда су си грда, ама неќам на земја да ми мириса принцот...
Мори чупе ако не побрзаш ни сарми не те спасват. 48 години али то е селско дете, цел ден со работа, има појќе кондиција од градските кој без лифт не знаи да слезе од стано и по секоја нужда раце мие.
 

Шмекерот

Еден и единствен
Член од
24 мај 2008
Мислења
1.767
Поени од реакции
384
Па...за релативно кратко време. девојка може да се заљуби во мене за околу 5-10 секунди. Толку трае еден добар и квалитетен мој шмек:smir:...После мојот упатен шмек нема девојка која не се заљубила до сеа у мене. Уствари...мене повеќе ме посакуваат после шмекот. Жениве ме гледаат после шмекот само како кур. Но познавам ете шмекерици коишто длабоко сум ги допрел со мојот шмек и отпосле изговориле....Те Сакам!...
 

GRUNGE

Cobain со цигарче!
Член од
25 февруари 2008
Мислења
677
Поени од реакции
28
Па...за релативно кратко време. девојка може да се заљуби во мене за околу 5-10 секунди. Толку трае еден добар и квалитетен мој шмек:smir:...После мојот упатен шмек нема девојка која не се заљубила до сеа у мене. Уствари...мене повеќе ме посакуваат после шмекот. Жениве ме гледаат после шмекот само како кур. Но познавам ете шмекерици коишто длабоко сум ги допрел со мојот шмек и отпосле изговориле....Те Сакам!...
А се шмекаш самиот ? Онака си подаруваш погледи во огледало, понекогаш можеби некоја ружа? Просто се обожуваш. Откако ќе се напалиш пред огледало, сигурно одиш до барот и се напиваш повеќе од што треба, потоа среќен и задоволен си врвиш екстермно забавно со самиот себе. Просто луда ноќ. На крајот завршуваш в кревет, задоволен од самошмекањето и доживуваш оргазам.

Другиот ден седнуваш и пишуваш на форумов, колкав шмекер си.

:pos2:
 

Шмекерот

Еден и единствен
Член од
24 мај 2008
Мислења
1.767
Поени од реакции
384
А се шмекаш самиот ? Онака си подаруваш погледи во огледало, понекогаш можеби некоја ружа? Просто се обожуваш. Откако ќе се напалиш пред огледало, сигурно одиш до барот и се напиваш повеќе од што треба, потоа среќен и задоволен си врвиш екстермно забавно со самиот себе. Просто луда ноќ. На крајот завршуваш в кревет, задоволен од самошмекањето и доживуваш оргазам.

Другиот ден седнуваш и пишуваш на форумов, колкав шмекер си.

:pos2:
Хехе..Блогерџијава ми ги чита постевите и си вика Шо се фолира овој Шмеќеров? Демек шмекер а уствари Нарцисоидно копиле. Е сеа ке му реплицирам па нека прочита дека сум у право. :) Абе Блогер...
Колку за инфо...Никогаш не сум се шмекал у огледало, не се обожувам, идам во бар да се опивам јебига ама и шмекам паралелно девојки на помин, луда ноќ, завршувам да во кревет...ама не сам :) секогаш има по некоја шмекерица и со нејзе доживувам оргазам. Е сеа..:) Другиот ден јас пишувам на форумов како сум си поминал значи...не колкав шмекер сум. Јас никогаш не се фалам :)...и така постирајки гледам дека еден форумџија ми реплицирал иронично и со потсмев :vozbud::vozbud::vozbud:
Поздрав Блогерџија...
 

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
Па што знам,многу брзо се зближувам со луѓе али за да се заљуби во мене незнам колку време е потребно.Можеби за кратко време ке успеам да ја здрмам али за да се заљуби тешка работа.Зависи од женската,зависи на каква ке налеташ.Има некои паѓаат на две фори,некои на 4-5 а некои богами треба да го запотиш гзето:)
 

tomislayer

Елегантно дебел =)
Член од
18 ноември 2008
Мислења
1.482
Поени од реакции
82
А се шмекаш самиот ? Онака си подаруваш погледи во огледало, понекогаш можеби некоја ружа? Просто се обожуваш. Откако ќе се напалиш пред огледало, сигурно одиш до барот и се напиваш повеќе од што треба, потоа среќен и задоволен си врвиш екстермно забавно со самиот себе. Просто луда ноќ. На крајот завршуваш в кревет, задоволен од самошмекањето и доживуваш оргазам.

Другиот ден седнуваш и пишуваш на форумов, колкав шмекер си.

:pos2:
Не бе ако се шмека сам ќе се заљуби сам у себе после 10 секунди шмек и ојде јабана шмекерот наш. Нема кој да шмека оти сам ќе си се сака (нели и двајцата си разменуваат шмек и он и тој у огледалото) и коа ќе биде заљубен а љубовта ќе му биде возвратена нема да има потреба да шмека....

Он топик... па од кај да знам за колку време... у принцип ја лесно се здружувам со некој (особено со женски :smir:) но дали се заљубени незнам :) Ама рамнодушни не се у секој случај :)
 

Ѓорѓески

Бивши Скај Дог
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.661
Поени од реакции
945
Фотоапарат немам.
Ама постојано ми викаат Дали Си Луд?!? Дали користиш дрога?!?
Ами не. :(
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Јас сум човек тежок за сакање. Барем јас така мислам.:) Тешко е човек да ме засака. Не знам, колку време треба, ама потребно е одредено време...додека се опуштам, додека зуцнам... :jaj:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom