Дали сме зависници од компјутерите и интернетот?

*OSS*

Commentless.
Член од
13 мај 2007
Мислења
818
Поени од реакции
43
уф и тоа како! самата помисла дека кога ќе одам на факс нема да имам компјутерче интернетче лелееееееееееее страв ме фаќа :nesvest:
 

MadA@FakA

Black&White
Член од
4 август 2006
Мислења
1.048
Поени од реакции
105
...pa za drugite ne znam no posle saat-dva na internet mi zdosaduva, pa koga nema sto da pravam sednam pak, inaku od kompjuterite pak voopsto ne sum zavisnik, moze i mesec dena da ne sednam na kompjuter i da ne odam na internet... i pak sum ziv...
 
К

Кнез Мишкин

Гостин
Зависен сум па и не сум...зависи како ме фатат...
 

BrownEye

And so it is...
Член од
10 јули 2007
Мислења
158
Поени од реакции
0
зависна сум, признавам! :icon_lol: ако не од сурфање, барем од локалнава конекција! бидејќи имам кабелски нет, мрежно сум поврзана со скоро сите личности кои ми требаат во секојдневната комуникација, така да, ми служи ко еден вид замена на мобилниот, штедач на кредит, или како да кажам :wink:
 

*БоРовИнкА*

јас не сум ЛУДА, јас ЛУДО живеам
Член од
20 јули 2007
Мислења
638
Поени од реакции
16
od kompjuterot ne bi bila zavisna da ne bese internetot... pa taka da sum zavisna samo od internet bidejki koga nema internet kompjuterot ne go ni poglednuvam
 
N

NaSTy`G|rL

Гостин
Аууу, тешка дрога е овој интернетот. Зависна сум, и тоа како. Речиси цел ден (додека сум дома) го поминувам пред компјутер. Би сакала да не е така, но ете .. :toe:
 

jutel

"убавите работи доаѓаат на крај"
Член од
25 март 2007
Мислења
952
Поени од реакции
2
дефинитивно ДА
 

Mädchen

Smile
Член од
31 мај 2006
Мислења
1.571
Поени од реакции
38
Зависна сум од интернетот и тоа како.Денот барем еден саат морам да седнам.
 

Ashley

بين الحياة والموت
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.043
Поени од реакции
35
многу зависна...
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.425
Поени од реакции
7.800
Бев зависен се додека не почнаф да работам во нет кафе, па малку ми помина зависноста.
Додека беф во војска бегав од касарна за да читам мејл и да ирцам.
Сега работам во сервис за информации. Ќе видиме колку често ќе бидам онлајн за време на годишниот одмор, па ќе откријам дали сеуште сум зависник.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Дефинитвно интернетот е зараза.И тоа невидена.

Не сум баш зависник,ама сум заразена и тоа ептен.Дома кога сум цело време сум на интернет.
 

aneta:)

animal lover
Член од
3 јули 2007
Мислења
449
Поени од реакции
13
pa na nekoj nacin da zavisna sum, ne mozam bez internet.
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
Da Da. jas dnevno zimam po 3 dozi kompjuter i 2 dozi internet. Nekad se desava i da se predoziram.:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom