Каде може да најдам? (Општи прашања)

MK_Devojce

I simply don't care...
Член од
2 август 2009
Мислења
468
Поени од реакции
162
Сакам да прашам дали некој знае дали го има некаде оваа CD:
 

FeliXxX

Нинџа
Член од
27 април 2010
Мислења
808
Поени од реакции
282
Тешко дека негде ке најдеш во слободна продажба, прашај кај некој столар колку би те коштало :)
ми треба за утре за на роденден ..
некој друг ако знае нека пише
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.266
Поени од реакции
3.622
ми треба за утре за на роденден ..
некој друг ако знае нека пише
А ко ти е за зафрканција најди некоја стара рачка од метла и импровизирај нешто, верувма ќе е уште по интересно со "ручни рад", е сега ако бараш нешто квалитетно и вистински сори што се позафркавав но тешко тука... може ако најдеш некој соодветен боречки клуб кој практикува работа со вакви ако најдеш да прашаш кај има, од кај се набавуваат и дал може да ти набават како за нив или да ти дадат контакт ако е некаде низ македонија ...
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.735
Поени од реакции
12.166
ми треба за утре за на роденден ..
некој друг ако знае нека пише
тука имаш телефон за контакт, прашај ги дал ќе се најде нешто и кај да го земеш
http://pride.mk/ContactUs.aspx
--- надополнето: Aug 15, 2011 4:59 PM ---
ова што го има на сајтот е продавница Алпе Спорт (или така нешто) кај железничка
 

FeliXxX

Нинџа
Член од
27 април 2010
Мислења
808
Поени од реакции
282
тука имаш телефон за контакт, прашај ги дал ќе се најде нешто и кај да го земеш
http://pride.mk/ContactUs.aspx
--- надополнето: Aug 15, 2011 4:59 PM ---
ова што го има на сајтот е продавница Алпе Спорт (или така нешто) кај железничка
за во штип ми треба и за утре...ама изгледа нема да најдам прашував по продавници ама се пластични за деца до 4 год
 
Член од
24 јуни 2011
Мислења
26
Поени од реакции
0
Објасни ни што поточно сакаш од рок стил?
Па претежно маици и дуксери, а може и фармерки. За аксесорис можам да се снајдам колку-толку, но не би било лошо да има и тоа.:)
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
Вака, утре треба лично да доставам моја професионална биографија со мотивационо писмо во една институција и сега не ми е баш јасно - треба ли и двете во ворд да ги искуцам и да ги ставам заедно со останатите документи (копија од диплома, уверение итн...) или на ЦД да ги изрежам во електронска форма да бидат...? Планирам документите во едно големо плико да ги ставам...Е сега кажете ми за биографијата и мотивационото писмо - што да им правам? :confused:
Зависи од работата :D Ако се работи на компјутер намерно напрај ги поубави, покажи креативност и напрај нешто да биде уникатно :) Ако пак компјутерот служи за украс во канцеларијата подобро дај ги испечатени и во плико.
 

Rabrobil

Seduce and Destroy
Член од
1 јули 2010
Мислења
886
Поени од реакции
294
Па претежно маици и дуксери, а може и фармерки. За аксесорис можам да се снајдам колку-толку, но не би било лошо да има и тоа.:)
У инфлуенс у лептокарија би требало да најдеш нешто слично на твоот стил, побарај види
 
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.356
Поени од реакции
184
ај нека ме потсети некој кај имаше во скопје фирма што печатат чаши...

сакам ова да го направам :)
 
Член од
8 октомври 2009
Мислења
766
Поени од реакции
368
Дечки, каде можам да купам тарот карти и колку пари коштаат?
 
С

Спенсер

Гостин
Сакам да ми направат копија на клуч? :) најобичен клуч за врата... каде?
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.424
Поени од реакции
7.781
Во било кој клучарски дуќан. Имаш во кулите кај зелено пазарче, други клучари у моментов не ми текнуваат. Пиши кај живееш, може некој знае клучар блиску до тебе.
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.895
Поени од реакции
23.828
Сакам да ми направат копија на клуч? :) најобичен клуч за врата... каде?
Имаш во Веро во Тафталиџе клучар, карши цвеќара Розе, кај што се земаат количките.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom