Фан Клуб : Баерн Минхен

  • Креатор на темата 'Никола'
  • Време на започнување
M

MrzaRules

Гостин
Густаво одигра опасен натпревар. И другите одигра солидно, посебно одбраната. Разочаран сум малце од Тончи и од Хомез дрвото, ама од него и мајкаму е разочарана. Проблемот е што не се уште у некоја напаѓачка форма, ама и овие Волфсбург се отепаа, сите назад.

И да се пофалам на плажа си ја гледав, со коктел во рака. :cool:
големи мадиња.... :D
 
Член од
10 јули 2009
Мислења
1.543
Поени од реакции
197
Neka ni e so sreca prvata pobeda kakva takva sovazno tepavme mi pravi kejv igrata moze ne bevme mnogu opasni vo napat no super igravme vo odbrana Batstuber pokaza deka e klasa igraciste so neterpenie cekam da se vrati Breno pa da imame i dobra zamena za Boa ili Badi (za 1 najvise 2 nedeli se vraca) ne deka imavme proslata sezona slaba odbrana no problemot bese kaj trenerot toj ne rabotese so odbranata toj gledase samo da davame golovi sakase atraktivna igra i skoro cel tim ni sedese naprad.

Haynkes e sosema drug trener , poznat e po neatraktivna igra na negoviot tim tokmu zatoa dobi otkaz koga bese vo Real iako osvoi LS... dobi otkas zatoa sto Real nemase otraktivna igra:eek: nego go interesira samo pozitiven rezultat a ne igrata(slicen ka Murinho).

Sega na red e Zurich ocekuvan edna ne mnogu atraktivna utakmica no sigurna pobeda bes primen gol(ke ne davaa na Kanal 5)
--- надополнето: Aug 13, 2011 10:52 PM ---
http://www.youtube.com/watch?v=IXya1h-BRpY&feature=player_embedded
 
M

Mario Gómez

Гостин
Еј супер, на канал 5, how nice of them. Фрос фала шо го убеди Златко, имаш пивце..
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
14.203
Поени од реакции
25.961
Фрос и Златанчо :D ке бидат одговорни веке за тоа кои натпревари да одат на Канал 5 ТВ :icon_lol:
 
G

_Ghost_

Гостин
The awkward moment, when Mbret writes that Badstuber is a class player and Bobi likes that.:eek:

Иначе по што заклучивте дека Гомез е дрво, по тоа што не доби ниту една употреблива топка за да си ја заврши работата? Да, за да си ја заврши работата, а тоа е да добие топка која ќе ја претвори во гол.
Али убо некој кажал, haters gonna hate.(y)
 
P

PoisonLady

Гостин
Јас Демикелис, им се придружувам на дечките кои се анти-Гомез. И мене почна да ми оди на нерви затоа што кај е дрво па и има целосно нефункционална фризура. А тоа што нема употребливи топки за него, крив е оној шугле Швајнштајгег. Уфффф, ми скока по нерви затоа што е бескорисен.

П.С. Боби, јас не пијам пиво ама за тебе ќе направам исклучок :pos:
 
P

PoisonLady

Гостин
Сериозно јас не пијам пиво бе. Од сега, за мене само сок :D
 
Член од
30 јули 2011
Мислења
20
Поени од реакции
6
Здраво после подолго време од оправдани причини, бев на годишен одмор :)
Ајде нека ни е честито првата сезонска победа и да ни се множат како во бундес така и во л.ш.
Лично многу сум задоволен од играта на Густаво и Боатенг, мислам дека се најдобрите поединци во првите два натпревари , Крос е добар но му фали малко самодоверба и финиш, одлична асистенција за голот на Ѓотце против Бразил а и ако не се лажам пеналот беше направен врз него.
Како и да е јас сум задоволен со почетокот на сезоната сега уште Цирих да ги тепаме и ќе биде супер
Поздрав
 
P

PoisonLady

Гостин
Како и да е јас сум задоволен со почетокот на сезоната сега уште Цирих да ги тепаме и ќе биде супер
Поздрав
Од што си задоволен конкретно? Од поразот во првото коло од скапана екипа ко Менхенгладбах или од вчерашниот тотално незаслужен триумф, натпревар каде едвај (на среќа) ги земавме 3-те бода (имаше чист поништен гол за Волфсбург, да те потсетам).
Јас навистина не ве разбирам o_O
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Причина за радување е тоа што не сме кокошарник назад за промена. Далеку од тоа дека сме Италија од времето на Ѕоф ама полека личи на нешто. Се кладам дека за 5-6 месеци кога Ноер, Боатенг и Рафиња ќе се интегрираат подобро и Бадштубер ќе ни личи на Малдини :D (ok ok i'm overdoing it but you get my point :P).

Е сега офанзивата никогаш нема да биде тоа што беше под вГаал - ама тоа и го очекувавме. Треба да се најдеме во тој дел од играта. Според мене е поправилно вака, да почнеме да градиме тактика од стабилна одбрана, отколку како што беше до лани од „ура-ура-самба-пета-ножички-опа-цупа“ фудбал.

И баш вчера го слушав Хејнкес по натпреварот нагласи дека интензивно се работи на стабилност позади а е сигурен дека нападот ќе проработел со тек на време.

Е сега само јас се надевам дека набрзо ќе проработи, нема да ми пречи и 1:0 да си тепаме континуирано само нека си доаѓаат бодовите. За мене проблемот е средината - многу малку употребливи топки добиваат Гомез и Милер и ако веќе играме со еден вистински напаѓач тогаш треба многу попрецизно да се шутира од втора. Пасовите на Кроос и Швајни и нафрлувањата на крилата мора да се подобрат. Многу ситуации кога Робен, Рибс или Гомез врзуваат двајца одбанбени не се користат... Како и да е - гледам дека на нето се работи, се надевам што побрзо ќе може да го видиме Баерн како што Хенјкес тоа го замислува.
 
Член од
30 јули 2011
Мислења
20
Поени од реакции
6
Од што си задоволен конкретно? Од поразот во првото коло од скапана екипа ко Менхенгладбах или од вчерашниот тотално незаслужен триумф, натпревар каде едвај (на среќа) ги земавме 3-те бода (имаше чист поништен гол за Волфсбург, да те потсетам).
Јас навистина не ве разбирам o_O
Па конкретно сум задоволен од организираноста на одбраната, да не го повторувам сега Баварец, потребно е и малку среќа понекогаш како што имавме против Волфсбург плус почеток на сезона е, ќе биде подобро сигурно ...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom