Фан Клуб : Баерн Минхен

  • Креатор на темата 'Никола'
  • Време на започнување
G

_Ghost_

Гостин
Се виде дека беа повеќе ангажирани од минатата во која влегоа како на шала и како да се играат уште подготвителните.
Денес беа одлични на терен, посебно одбраната. Конечно после толку години гледам една ѕверска одбрана во Баерн со предиспозиции за зголемување на гол-разликата.
Во нападот уште многу треба да се уигрува и вежба. Денес се трудеа, трудеа, трудеа и трудеа и на крај им успеа. Гомез одлично навлече двајца на него, со тоа Рибери остана сам и доби одлична топка од Гомез, потоа му ја намести на Густаво кој со смирен и ултра прецизен шут ја смести во мрежата на Беналио.
И лани им го дртнавме во 91' за победа:D ,но годинава е многу послатко бидејќи таму е Магат. :icon_lol:
 
M

MrzaRules

Гостин
Се виде дека беа повеќе ангажирани од минатата во која влегоа како на шала и како да се играат уште подготвителните.
Денес беа одлични на терен, посебно одбраната. Конечно после толку години гледам една ѕверска одбрана во Баерн со предиспозиции за зголемување на гол-разликата.
Во нападот уште многу треба да се уигрува и вежба. Денес се трудеа, трудеа, трудеа и трудеа и на крај им успеа. Гомез одлично навлече двајца на него, со тоа Рибери остана сам и доби одлична топка од Гомез, потоа му ја намести на Густаво кој со смирен и ултра прецизен шут ја смести во мрежата на Беналио.
И лани им го дртнавме во 91' за победа:D ,но годинава е многу послатко бидејќи таму е Магат. :icon_lol:
мислам дека топката Рибери ја доби од Олич...или па ја лошо сум видел
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
И БРАВО за Боатенг!!! Страшно јако копиле!

И морам Бадштубер да го пофалам.Многу солидно!!
 
G

_Ghost_

Гостин
мислам дека топката Рибери ја доби од Олич...или па ја лошо сум видел
Гомез беше јас колку што виов, а и коментаторот така кажа. Али сепак стрим си е стрим, не е сигурно. :)
Иначе, стварно, Боатенг секоја чест за играта.

едит: Олич бил, моја грешка.
 
M

MrzaRules

Гостин
значи ја добро сум видел...а се чудев зошто Олич се загреваше од 34 минута...ете зошто се загревал :D
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Да ја регулираат играта во нападот,овој состав може МНОГУ да постигне!!
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
14.298
Поени од реакции
26.192
Од одбраната сум многу задоволен, ниту една грешка, а инаку според мене од нашите Рафиња беше најдобар :sneaky:
--- надополнето: Aug 13, 2011 4:11 PM ---
 
M

MrzaRules

Гостин
и ние трчавме и се трескаа тука некој за Видал...да му се исерам на Видал...ГУСТАВО Е ЅВЕР!
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
14.298
Поени од реакции
26.192
Видете му скок на Луиз Густаво, и Манџукич и Милер се исплашија :icon_lol:
 

@Lbaneso

Лаеш НЕ касаш !
Член од
19 ноември 2009
Мислења
2.425
Поени од реакции
798
Ovoj Gustavo e zver igrac mn mi se dopaga , CESTITO POBEDA BAVARCI
 
P

PoisonLady

Гостин
Победа си е победа, носи 3 бода но јас сум скроз незадоволна од прикажаното. За клуб со такво реноме, онаква игра= мизерија. Да не споменувам дека на Волфсбург им поништија ЧИСТ гол...ова сеуште не е екипа за високи дострели.
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Боатенг ме изненадува. Ништо посебно не очекував, а сега за сега ми остава супер впечаток, може и ќе го биде ;)

Многу мотивирано ми делува и не се плаши да отвори уста, знае и да се раздере или р’чне со некого ако се осети оштетен од некоја одлука. Добар е во стартови, не е спор ко трактор... Мислам дека крајно сериозно сфати дека ова му е животна шанса и сака да покаже зошто го купивме.
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Џером Боатенг е моментално трансфер на летово заедно со Ноер!

Прав Командант,цврст,агресивен,сезонава ќе биде откритие!!!

Само уште ме нервира нападот,таа неорганизираност.Немора цела утакмица да напаѓаат.Ми се свиѓа и контраофанзивен фудбал,се додека се постигнуваат голови односно да се реализираат шансите.

Голот на Густаво покажа дека мора да бидат поодлучни,да не се плашат да распукаат и да не вртат како киша око крагуевац.Густаво можеше да ја проследи до Швајни на пример кој подоле беше сам,али реши да распука што се покажа паметно.

Мора многу побрзо,по конкретно во нападот.
 
M

Mario Gómez

Гостин
Густаво одигра опасен натпревар. И другите одигра солидно, посебно одбраната. Разочаран сум малце од Тончи и од Хомез дрвото, ама од него и мајкаму е разочарана. Проблемот е што не се уште у некоја напаѓачка форма, ама и овие Волфсбург се отепаа, сите назад.

И да се пофалам на плажа си ја гледав, со коктел во рака. :cool:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom