Фан Клуб : Баерн Минхен

  • Креатор на темата 'Никола'
  • Време на започнување
P

PoisonLady

Гостин
Ејјј у курац да одите со тие кладилници. Гајле ми е колкав е коефициентот...
 
P

PoisonLady

Гостин
Не сакам да ми ја прљаш темава со кладилничарски глупости затоа што откако се појавија кладилниците сите станавте големи експерти. АЈ шетај сеа!
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Незнам мислам тука или во тема за Германија некој пиша дека му оставил Бади добар впечаток со Бразил... Јас па само видов како два пати не знаеше на која страна да се сврти во дуел со Алвеш мислам... Мајмун го направи ко Нани пред 2 години. Да не се лажеме на Бедштубер му треба некој камен до него па покрај таков играч и Бади да изглеа „нормално“, вака инаку не го бива дај ваму друго дете да ја ебам...

Нормално инаку нашиве сите изморени ќе се вратат од репрезентација, Волфсбург си имаа убаво една недела за подготовка... Милина...

Бар Робен беше тука добро што го дигнаа Лондон во воздух неделава па откажана беше Англија - Холандија :icon_lol:
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Хахахаха само што се поизрадував дека бил тука да тренира цела недела сега читам повреден на денешниот тренинг и несигурен за утре :icon_lol: Да не знае чоек дали веќе да се смее или да плаче :place:
 

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
Хахахаха само што се поизрадував дека бил тука да тренира цела недела сега читам повреден на денешниот тренинг и несигурен за утре :icon_lol: Да не знае чоек дали веќе да се смее или да плаче :place:
Од дамна работава е за плачење.Мислам уствари незнам што да мислам,ама да се продаде и да се донесе некое дете немачко и да го подмладиме тимов ко Дортмунд па да почнеме да газиме,од Робери слабо фајде гледаме...Не дека вака размислувам ама се натака ми оди некако од нервоза.
 
M

Mario Gómez

Гостин
Од дамна работава е за плачење.Мислам уствари незнам што да мислам,ама да се продаде и да се донесе некое дете немачко и да го подмладиме тимов ко Дортмунд па да почнеме да газиме,од Робери слабо фајде гледаме...Не дека вака размислувам ама се натака ми оди некако од нервоза.
Така и да размислуваш, вгодина продавање и Рибс и Робен. Со 60 милиони евра плус цареви сме после.
 
P

PoisonLady

Гостин
Не ми се верува што читам во овој фан-клуб....продажба на Рибери и Робен... уште некоја глупост некој да кажеше? Свашта!
Туку, има ли некој заинтересиран за на гости кај Баже во Германија?
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Муахахахахахахаха :pos: Ќе те пуштам за ПР од сега :icon_lol:

Ајмо народе поволни цени, 10 евра ноќевање, 12 бед енд брекфест, 18 полн пансион*

* За пијачки освен вода (од чешма) се доплаќа по 0,75 од чаша
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Bastian Schweinsteiger & Toni Kroos affirmed their class for Germany against Brazil, but can they work in tandem for Bayern Munich?

Овде по мене лежи клучот на екстра силен Баерн.Ние дефинитивно имаме проблем со средината на теренот.Барем против Менхенгладбах,немаше никаква поврзаност на средината со нападот.Како да се прескокнуваше средината,односно и Робен и Рибери и Милер и Гомез сите беа скоро пред гол,сите пробуваа нешто сами да изведат.

Немаше освојување на простор,градење на позиција,како што тоа го прави репрезентацијата.Швајни и Крос би можеле чуда да прават,а останатите да бидат само егзекутори.

А наспроти тоа,само се проследува топката или до Робен или до Милер или до Рибери кои дефинитивно неможат да смислат ништо ново.Речиси се надвор од функција и употреба.Не функционира машината,и мора да проработи...

Со овој тим на хартија можеме чуда да правиме во пракса.Реално имаме екстра солидна екипа!

п.с.

Во суштина Хејнкес не треба ништо да направи,освен да го копира системот од репрезентацијата и да си свирка...

Ги имаме грото од играчите,ја имаме потребнатата техника,дури имаме и поискусни техничари како Робен и Рибери и комотно може да си газиме...
 
G

_Ghost_

Гостин
Добро кај читате дека Робен нема да игра и дека се повредил? Цел интернет го свртив, ништо не најдов.
Да не имам јас па различен интернет? о.0
 

Kajgana Shop

На врв Bottom