Фан Клуб : Баерн Минхен

  • Креатор на темата 'Никола'
  • Време на започнување

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
14.298
Поени од реакции
26.193
И само да не заборавам Никола... ако продолжи Гомез да се грижи единствено за неговата гадна и нефункционална фризура, наскоро ќе му се придружам на Боби во навредите упатени на адреса на Гомез. Почнувам да добивам впечаток дека детето можеби имало право :)
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.308
Поени од реакции
15.544
А ти да престанеш да ги браниш фановите на Интер! Тоа е наредба (инаку ќе ти ја земам маицата од Швајнштајгер) ! :D
А ти што имаш против фановите на Интер? :D

Не знам што има лошо во тоа што Робен го прави тоа едно исто цело време, битно е тоа што го прави одлично, маме му ебам :)
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
А ти што имаш против фановите на Интер? :D

Не знам што има лошо во тоа што Робен го прави тоа едно исто цело време, битно е тоа што го прави одлично, маме му ебам :)
Само што вчера тоа воопшто не беше „одлично“.

Значи буквално како да не знаат баланс да најдат. Одбраната сосема солидна беше ко за почеток (не дека Гладбах е некојси тест ама сепак многу подобро и постабилно од цела сезона лани и преклани, голот беше фрик момент јбг), ама нападот со оној потенцијал што го имаме беше смешка жива.

Колку толку повеќе муда и памет покажа Хејнкес од вГаал со внесувањето на втор напаѓач кога го стави Петерсен ама ако стварно сакаше муда да покаже мораше да го извади Робен и да стави некое од децана на клупа. Знам дека размислувањето е да се остави во игра играчот кој со еден потег може се да реши ама вчера имав впечаток и 2 дена да го остават да игра ништо немаше да направи. И физички ми беше некако неспремен... Кога веќе не оди пушти некое од тие млади луди или Алаба или Усами па нека биде маскенбал...
 
P

PoisonLady

Гостин
А ти што имаш против фановите на Интер? :D

Не знам што има лошо во тоа што Робен го прави тоа едно исто цело време, битно е тоа што го прави одлично, маме му ебам :)
Ништо бе :D Едноставно, Никола само ме нервира што секогаш ве брани.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.308
Поени од реакции
15.544
Само што вчера тоа воопшто не беше „одлично“.

Значи буквално како да не знаат баланс да најдат. Одбраната сосема солидна беше ко за почеток (не дека Гладбах е некојси тест ама сепак многу подобро и постабилно од цела сезона лани и преклани, голот беше фрик момент јбг), ама нападот со оној потенцијал што го имаме беше смешка жива.

Колку толку повеќе муда и памет покажа Хејнкес од вГаал со внесувањето на втор напаѓач кога го стави Петерсен ама ако стварно сакаше муда да покаже мораше да го извади Робен и да стави некое од децана на клупа. Знам дека размислувањето е да се остави во игра играчот кој со еден потег може се да реши ама вчера имав впечаток и 2 дена да го остават да игра ништо немаше да направи. И физички ми беше некако неспремен... Кога веќе не оди пушти некое од тие млади луди или Алаба или Усами па нека биде маскенбал...
Ау, не ви беше вчера Робен проблемот, не ја гледав цела утакмица, поголем дел од второто полувреме го гледав и не одигравте ништо посебно како тим, ниту создадовте некоја добра шанса(од тоа што јас гледав, зашо гледав и Македонија кошарка).
Одбраната може подобра од лани на хартија, али се уште треба да се уиграат, лоша координација на Ноер и Боатенг(мислам) ве чинеше гол...
--- надополнето: Aug 8, 2011 11:11 AM ---
Ништо бе :D Едноставно, Никола само ме нервира што секогаш ве брани.
Паметен си е Никола, ако изгубите уште еднаш од нас ќе биде полесно примен во наш фан клуб :D Не е лошо и ти да почнеш како него :D
 
P

PoisonLady

Гостин
Паметен си е Никола, ако изгубите уште еднаш од нас ќе биде полесно примен во наш фан клуб :D Не е лошо и ти да почнеш како него :D
Јас не сум Никола. Јас сум Фросина и јас не се лигавам! :D
А Никола ако направи трансфер кај вас... ќе го каменуваме!
 
G

_Ghost_

Гостин
Enough 'bout me, what's new with Bayern?
Oh yes, they lost from the weakest team in Bundesligue.
 
P

PoisonLady

Гостин
Ок, изгубивме од најслабиот тим ама тоа НЕ МОРА да се потенцира во секој пост.
П.С. се одјавувам сега од програма. Ај чао
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Ау, не ви беше вчера Робен проблемот, не ја гледав цела утакмица, поголем дел од второто полувреме го гледав и не одигравте ништо посебно како тим, ниту создадовте некоја добра шанса(од тоа што јас гледав, зашо гледав и Македонија кошарка).
Одбраната може подобра од лани на хартија, али се уште треба да се уиграат, лоша координација на Ноер и Боатенг(мислам) ве чинеше гол...
--- надополнето: Aug 8, 2011 11:11 AM ---

Паметен си е Никола, ако изгубите уште еднаш од нас ќе биде полесно примен во наш фан клуб :D Не е лошо и ти да почнеш како него :D
Точно.

И кога не доаѓаат добри топки во нападот, тогаш логично нешто треба да се промени на средина. Ни Лам ни Рафиња не одиграа којзнае како офанзивно, буквално 3 добри нафрлувања дали имаше во 90 мин но во прва линија средината треба да е одговорна за „хранење“ на Гомез. Ни Робен нафрлуваше или шутираше како што треба, ни Швајни и Кроос даваа пасови. Милер нешто пробуваше ама сам не може ни тој (голот не беше офсајд ама за тоа да би дискутирале би било паѓање премногу ниско).

Мислам дека со внесување на Алаба или Усами не можеше играта да се влоши... In my oppinion it was worth a try...
 
Член од
22 август 2009
Мислења
2.387
Поени од реакции
1.036
Iako robben e zver site znaat deka ke ide levo i pak niso ne mu mozat ali sepak treba malce po slobodna igra ne mora robben celo vreme desno da bide neka vleze malce u sredina pa Miler desno pa malce levo.... taka ponepredvidlivi ke bideme.
 
M

MrzaRules

Гостин
А ти што имаш против фановите на Интер? :D

Не знам што има лошо во тоа што Робен го прави тоа едно исто цело време, битно е тоа што го прави одлично, маме му ебам :)
направи грешка...нема ништо лошо во тоа што го прави Робен...али тоа веќе сите му го знаат и нема ефект....пишав поназад...треба да смени нешто во играта..оти вие финти веќе му се прочитани....
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.308
Поени од реакции
15.544
направи грешка...нема ништо лошо во тоа што го прави Робен...али тоа веќе сите му го знаат и нема ефект....пишав поназад...треба да смени нешто во играта..оти вие финти веќе му се прочитани....
Roben so tie potezi navlekuva 2-3 igraci na sebe, napagacite i igracite od sredina treba poveke da se ufrlaat i da otvaraat. Ne vidov nisto od Bayern vcera, sepak e pocetok na sezona so novi igraci, nekade 7-8 kolo ke vlezat vo natprevaruvacki ritam...
@Bavarec, Rafinha i Lahm ne se vidoa vo napad a i dvajcata se ofanzivni bekovi, ne se kako nasiot Chivu :)
 
M

MrzaRules

Гостин
Roben so tie potezi navlekuva 2-3 igraci na sebe, napagacite i igracite od sredina treba poveke da se ufrlaat i da otvaraat. Ne vidov nisto od Bayern vcera, sepak e pocetok na sezona so novi igraci, nekade 7-8 kolo ke vlezat vo natprevaruvacki ritam...
@Bavarec, Rafinha i Lahm ne se vidoa vo napad a i dvajcata se ofanzivni bekovi, ne se kako nasiot Chivu :)
вчера од новите немаше никој напред...новите беа назад..Ноер,Боатенг,Рафиња...офанзивата е истата од лани...само шо вчера делуваше многу незаинтересирано..Робен повлекува по 2-3 играчи...ама другите стојат во место...и он мора сам да солира и ја губи....или корнер вади...
 

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
Македонска екипа е бе, нема врска тоа (е сега ти ако си за Вардар...)
А ти Никола...па таа мочана одбрана ниту е стабилна, ниту добра ниту ништо. Бадштубер е Бадштубер, Ноер побудалува од време на време а Боатенг е...црнец :D
Болдот ја прави разликата,а и да не сум за Вардар со самото тоа што не сум навивач на Работнички не е срамота да одам на утакмица заради Клосе.
А срамот е голем кога одиш на утакмица кај што игра репрезентацијата само ради некој си играч од спротивната екипа ;)
Него да не бегаме во погрешни водА.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom