Xbox360 гејмери

Xak

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.610
Поени од реакции
464
Можеш да играш се освен NFS Hot Persuit 2, Assasins creed Brotherhood, и ваљда Fable 3, CoD Black Ops...

Иначе новиот аптејт е сигурен за ние што имаме LT+ 1.9
Како направи апдејт на ЛТ? Мене ми е истиот од летото лани (1.5 мислам).
 
Член од
26 ноември 2009
Мислења
89
Поени од реакции
4
абе дечки имам еден проблем одкако го чипирав на лт + шифт и сега кол оф дути блек опс и модерн варфајар 2 не ми ги чита одиш плеј гејм и само црн екран и се блокира цел џбоџ а пред чипот работеа и сега ја изрежав ассасинг крид бродерхуд и таа ми дава ист проблем а пред то ја имав асесинс крид на максвел цд кога ја примаше кога не и реков да ја нарежам на вербатим ама спуштив нов торент за ова на вербатимот шо е проблемот да не знај некој да не го имал истиот проблем?
 

tha CaspeR

NV.mk
Член од
1 мај 2006
Мислења
1.508
Поени од реакции
162
абе дечки имам еден проблем одкако го чипирав на лт + шифт и сега кол оф дути блек опс и модерн варфајар 2 не ми ги чита одиш плеј гејм и само црн екран и се блокира цел џбоџ а пред чипот работеа и сега ја изрежав ассасинг крид бродерхуд и таа ми дава ист проблем а пред то ја имав асесинс крид на максвел цд кога ја примаше кога не и реков да ја нарежам на вербатим ама спуштив нов торент за ова на вербатимот шо е проблемот да не знај некој да не го имал истиот проблем?
Шред да ги режеш помини ги со abgx ;)
 

tha CaspeR

NV.mk
Член од
1 мај 2006
Мислења
1.508
Поени од реакции
162
можи малце подетално објаснување за абгх?
http://www.abgx.net/ еве го програмот, симни го од тука, отвори го, со browse избери го ISO фајлот од играта што сакаш да ја режеш, стисни старт и GO незнам како е точно за да почне да пачува, и кога ќе заврши излези и со програмот со кој режеш, нормално изрежи си ја играта....
 
Член од
13 јули 2009
Мислења
534
Поени од реакции
243
Tutorial za rezanje xbox 360 arcade games ako moze nekoj da dade link. Ni edno asalno ne najdov.
 

HeRbEs

-WandereR-
Член од
21 јуни 2005
Мислења
766
Поени од реакции
272
Дечки да ми каже некој како може да се купат Microsoft Points?? Пробав преку официјалната страна ама ја нема Македонија како регион да се внесе ,да каже некој што знае од каде би можело и од каде е сигурно да се купат?
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Дечки да ми каже некој како може да се купат Microsoft Points?? Пробав преку официјалната страна ама ја нема Македонија како регион да се внесе ,да каже некој што знае од каде би можело и од каде е сигурно да се купат?
Можеш преку при-пејд картички од sendit.com, zavvi.com и слични страни.

Само може да чекаш и до месец за испорака. Јас може околу 8ми ќе одам во странство, па ако сакаш можам да ти земам (нема да ме чекаш месец дена. :P).
 

tha CaspeR

NV.mk
Член од
1 мај 2006
Мислења
1.508
Поени од реакции
162
Утре или задутре ќе излезе демото за ПЕС 2012. се симиња директно од конзола, преку нет или да го барам на торент? Никад не сум играл демоа до сега :/
 

Woofer

I'm a very neat monster.
Член од
21 април 2010
Мислења
854
Поени од реакции
325
Утре или задутре ќе излезе демото за ПЕС 2012. се симиња директно од конзола, преку нет или да го барам на торент? Никад не сум играл демоа до сега :/
Јас сум даунлоадирал демоа директно од конзола, побарај го на Live marketplace или како беше тоа секцијата.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom