Фан Клуб: Рома

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Честитки Стекеленбург, го сакав на местото на ВДС ама тоа е :) Сигурна ви е голманската позиција сега.
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.473
Поени од реакции
22.182
за одбранава гледам можно било да го земеме милито за без пари бидејки ќе го раскинува договорот со барса...не знам ни милито како игра
Нее, Милито никако. Нема изиграно цела утакмица, веќе 3 сезони(добро, освен сега 3-4 на Копа Америка), плус тоа стар е веќе а и голем киксер е откако се врати од повредата.
Јас дури и никаде не сум видел дека е поврзуван со Рома. После раскунувањето на договорот, или ќе продолжи во Сарагоса, или во Индипендиенте.
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
се спомнуваше нешто демек луис енрике ќе го повикал ова-она... се надевам дека не е вистина. најголема желба за во одбраната ми е кјаер :) не знам кој друг би можел да игра на тоа место
 
Член од
11 јули 2011
Мислења
1.726
Поени од реакции
1.997
не знам колку подолски би ја подобрил играта на рома но знам дека ако го доведеме игуаин прашањето за нападот е решено. ова го велам затоа што слушнав некакви шпекулации дека се поврзуваме со него. за одбранава гледам можно било да го земеме милито за без пари бидејки ќе го раскинува договорот со барса...не знам ни милито како игра но повеќе би сакал да го видам кјаер. за средината најизвесно е дека ќе го земеме лучо гонзалес кој заедно со пизаро ќе треба да играат пред де роси и ќе бидат креатори на играта.
За Игуаин и мене ми е желба , многу сакам да дојде он ... Уште кога дојде новивиов газда се збореше за Игуаин ... Сепак мислам дека многу тешко Реал да го продаде . Милито , добар е ама многу често се повредува , така да мислам дека треба да купат некој друг ете на пр . Кјаер ...Милито може да се земе за резерва , ама сепак мислам дека не би сакал да биде резерва така да ... за Лучо Гонзалес ќе биде одлично ако го земат . Ѕвер е . Со среќа нека е и со Стекеленбург . Па годинава се надевам на бора за титулата па дури и титула да земе Рома ...
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.550
Поени од реакции
30.053
Добри Рома летово на трансфер пазарот :) добри играчи земавте.
Ај да видиме како ќе се склопат коцките во сезоната што претстои.
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.248
Поени од реакции
3.266
Дечки утре ждрепката за Европа Лига....Имам само 1 желба а тоа е Работнички !!! Па да идемо после организирано и да лудуемо :D Држите среќа тоа да биде Работнички,има голема веројатност...
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.473
Поени од реакции
22.182
Дечки утре ждрепката за Европа Лига....Имам само 1 желба а тоа е Работнички !!! Па да идемо после организирано и да лудуемо :D Држите среќа тоа да биде Работнички,има голема веројатност...
Не може Работнички да се падне со Рома, во друга група е. Со Лацио може.
А, еве ги и можните противници на Рома:
Бурса (Тур)
Ворскла (Укр)
Олимпијакос (Грц)
Слован (Сло)
АЕК (Кип)
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
Рома-Слован братилсава :) лесен плен :P
Ланцио мерда против работнички! одиме на страната на лацио со дресови на рома :) кој не дојде е педер!
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.116
Поени од реакции
5.877
Рома-Слован братилсава :) лесен плен :P
Ланцио мерда против работнички! одиме на страната на лацио со дресови на рома :) кој не дојде е педер!
Кој сака нека дојде ;)
 

thisisnoizy

Good things take time
Член од
29 јули 2010
Мислења
2.007
Поени од реакции
2.043
Рома-Слован братилсава :) лесен плен :P
Ланцио мерда против работнички! одиме на страната на лацио со дресови на рома :) кој не дојде е педер!
Хахахаха не брат, болје ќе идеме со рома-нтичарите :P
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.898
Поени од реакции
8.758
Еве го Стекелнбург ;) мора да му смислиме некој краток надимак, вака неможам во секоја прилика да го пишувам и изговарам, или Зампа ќе му смисли :D
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.473
Поени од реакции
22.182
Еве го Стекелнбург ;) мора да му смислиме некој краток надимак, вака неможам во секоја прилика да го пишувам и изговарам, или Зампа ќе му смисли :D
Гледаш Сабатини колку е замислен до него, сигурно му мисли надимак.:D
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.898
Поени од реакции
8.758
Нилмар од Виљареал е замената за Вучиниќ, солидна замена, ланскиот Мирко Вучиниќ не покажа ништо, а Нилмар е играч што трча цело време, па така да мислам ќе ни заврши работа повеќе од Мирко, ќе видиме. :)
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.338
Поени од реакции
12.725
Еве го Стекелнбург ;) мора да му смислиме некој краток надимак, вака неможам во секоја прилика да го пишувам и изговарам, или Зампа ќе му смисли :D
викајте го Мартинче ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom