Фан Клуб: Рома

Член од
11 јули 2011
Мислења
1.726
Поени од реакции
1.997
Па ќе го лапните Стекеленбург. Добра зделка. Ама ако Вучко бега можеби треба да го задржите Бориело. Ќе ви се најде. А нешто слушнав и за Подолски. Е сега ако го земите и Подолски и уште еден топ напаѓач тогаш можете да размислувате за продажба на Бориело .
Не знам од каде ви е тоа дека Бориело ќе си иде ... Како што знам му го откупија договорот и е сега е играч на Рома , нигде немам прочитано ни дека сака да си иде , или па сл ... Како што знам Бориело останува ... Дај боже нека го земат Подолски наместо Вучинич и ќе завршат добра работа ...
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
Стекелембург потпиша за Рома! (y) конечно асален голман да имаме. Ламела постигна погодок за младата репрезентација на аргентина против мексико (y) на 3 август меч против васас-пријателски
 
Член од
11 јули 2011
Мислења
1.726
Поени од реакции
1.997
Стекелембург потпиша за Рома! (y) конечно асален голман да имаме. Ламела постигна погодок за младата репрезентација на аргентина против мексико (y) на 3 август меч против васас-пријателски
Фала богу ... Тоа се чекаше , кај прочита за Стекеленбург ? Ајде со среќа нека е годинава ... Ламела осеќам ќе гази годинава ...
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
Фала богу ... Тоа се чекаше , кај прочита за Стекеленбург ? Ајде со среќа нека е годинава ... Ламела осеќам ќе гази годинава ...
има на фудбал италиа а и видов дека пристигна во рим со шал од рома :) види и на рома балкан има напишано ;)
http://www.romabalkan.com/home/zvanicne/1159-stekelenburg-potpisao-za-romu.html
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.248
Поени од реакции
3.269
Oффф...Како што читам Граѓаниве ни го нуда Балотели...Не ни треба тој бре :) Се надевам Тоти нема да допушти таков трансфер :D Подобро Адебајор да им го лапнемо, а Бориело да си замине кај Светциве...
 
Член од
11 јули 2011
Мислења
1.726
Поени од реакции
1.997
има на фудбал италиа а и видов дека пристигна во рим со шал од рома :) види и на рома балкан има напишано ;)
http://www.romabalkan.com/home/zvanicne/1159-stekelenburg-potpisao-za-romu.html
Тоа ми се свиѓа ... Мора да газиме годинава ... Ајде уште еден млад бек кој ќе го замени Мексес , и еден средина наместо Менез ... Другото се е добро ...
--- надополнето: Jul 31, 2011 2:45 PM ---
Еве го ѕверот http://www.sportski.mk/statija/8180 па оваа година да се радува на титула ... Еве и за Вучко http://www.sportski.mk/statija/8179 , гол да не даде цела сезона ... Ајде останува сега да му се најде замена на Вучинич ... Верувам во Рома и знам дека ќе земат некој кој ќе заслужува да го носи нивниот дрес и кој ќе ги кине противничките мрежи ...
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.248
Поени од реакции
3.269
Obuci crno-belu odoru,poljubi vecchia signoru,više nisi Vučina sad si zebra,daleko ti kuća Mirko TEbra.FORZA ROMA;ODDIO GJUBRENTUS!!!!

Можни следни засилувања на Рома се
-Марко Марин
-Лукас Подолски
-Лучо Гонзалес....
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.507
Поени од реакции
11.299
Марин за Менез а Подолски за Вучко. Добра зделка ќе направите ако ги земите овие
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.423
Поени од реакции
28.528
Гледам офицјално и Стекленбург сте го земале, ајде нека ви е честито добар избор :)
 

thisisnoizy

Good things take time
Член од
29 јули 2010
Мислења
2.007
Поени од реакции
2.043
Лелелелеле, ако го земеме Подолски.Оргазам човече////
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
не знам колку подолски би ја подобрил играта на рома но знам дека ако го доведеме игуаин прашањето за нападот е решено. ова го велам затоа што слушнав некакви шпекулации дека се поврзуваме со него. за одбранава гледам можно било да го земеме милито за без пари бидејки ќе го раскинува договорот со барса...не знам ни милито како игра но повеќе би сакал да го видам кјаер. за средината најизвесно е дека ќе го земеме лучо гонзалес кој заедно со пизаро ќе треба да играат пред де роси и ќе бидат креатори на играта.
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.507
Поени од реакции
11.299
Абе убав состав си направивте. Еве гледам и Лучо Гонзалез е печен за кај вас. Претпоставувам дека сега ќе дојде само еден од Подолски/Марин ? Абе двата да ги лапните супер зделка ќе е. Плус Кјаер. Ајде има време таман пред почеток на сезоната ќе сте спремни
 

thisisnoizy

Good things take time
Член од
29 јули 2010
Мислења
2.007
Поени од реакции
2.043
Сме тепале денес со Вашаш, унгарска екипа.Вивиани го дал голот.Се на се тапа утакмица, досадна.Полека полека оваа Рома почнува да добива лик, сега ми личи на секси 18 годишна тинејџерка xD.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom