Часовници

Член од
8 октомври 2009
Мислења
821
Поени од реакции
301
Што нема да измислат:toe:


“Watch oNe” - стилски часовник со многу лица

Прекрасен, стилски дизајниран, “Watch oNe” е часовник дизајниран од страна на Igor Chack. Основната идеја е да можете да го смените лицето на часовникот со притискање на само едно копче. На пример, може да уживате во прекрасните механички движења или да ги кришите правилата на физичкиот свет и да имате нешто што не би можеле ни да го замислите со традиционален часовник.
Овој часовник би можел да го претставува вашиот стил, расположение и вашата личност, како и да се менува во зависност од нивните промени, а може да го имате од март 2011 година.









 

smole

Ѕверотилук
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.696
Поени од реакции
288
Rolex Submariner Green or Black, one day...
 

bac

Член од
22 декември 2010
Мислења
4
Поени од реакции
1
doma imam dva saata poljot od tatkomi i nekako mi se zazele dusava da gi popravam nema da gi nosam ama da rabotat, znae li nekoj dobar saatdzija za ovaka stari saati.
 
Член од
16 април 2010
Мислења
2.557
Поени од реакции
1.502
Пред неколку дена на братучед ми кој работи во Америка а ќе се врати за помалце од месец му нарачав часовник и денес ми пиша дека му го донеле
се работи за овој


инаку веќе две години носам Festina кој го добив на поклон, а тоа е овој истиов до детал


Пред неколку месеци ми се откачи металниот каиш па морав да ставам кожен на битпазар
 
Член од
31 март 2011
Мислења
102
Поени од реакции
18
ако може да ми кажете продавници за часовници од која било марка со следните перформанси:
со компас, барометар, термометар, непропустлив на вода и да ја мери надморската височина. (сите во едне часовник )
 
Член од
16 февруари 2008
Мислења
225
Поени од реакции
78
ако може да ми кажете продавници за часовници од која било марка со следните перформанси:
со компас, барометар, термометар, непропустлив на вода и да ја мери надморската височина. (сите во едне часовник )
Casio Pathfinder. Има милион продавници за Casio низ Скопје.
 

Violent Femme

I am as lovely as a dream in stone..
Член од
27 мај 2011
Мислења
725
Поени од реакции
525

едноставен часовник од Swatch :D
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.825
Поени од реакции
10.985
a moze da mi kazesh poto4no na koi mesta bidejki ne sum od skopje a ke idam specijalno za toa pa da znam kaj da odam :)
Во ГТЦ на 2ри спрат има продавница за CASIO. Продавницата се вика Ико.
 

Шеј Лонг

Koristam kirilica.
Член од
16 јуни 2010
Мислења
1.987
Поени од реакции
1.610
Дали знае некој да ми каже каде во Скопјево се продаваат часовници од марката "Timex"
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
1.538
Поени од реакции
747
Дали знае некој да ми каже каде во Скопјево се продаваат часовници од марката "Timex"
Тешко да најдеш Timex тука. Доста одамна имам купено од САД, ама тука не сум видел. Опција ти е преку eBay.
 
Член од
10 септември 2009
Мислења
1
Поени од реакции
0
ако може да ми кажете продавници за часовници од која било марка со следните перформанси:
со компас, барометар, термометар, непропустлив на вода и да ја мери надморската височина. (сите во едне часовник )
Здраво, ова е најдобрата фирма за часовници која можам да ти ја препорачам.

Следи го линков и мислам дека ќе го најдеш тоа што го бараш: http://watchid.mk/mk/products/casio-sport

Оди во Локатор за да видиш каде имаат продавници. Они се официјални увозници за Касио и сите други нивни брендови. Еве го Локаторот: http://watchid.mk/mk/locator

А ова е доказ дека се официјални увозници за Касио: http://www.casio-europe.com/euro/support/distributors/wat/

Поздрав!
 
Член од
3 ноември 2008
Мислења
431
Поени од реакции
90
Знае некој каде можам да купам ice-watch?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom