Графички карти

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Ми треба ненормално графичка ,но дека не се разбирам ич во овие сфери препорачајте ми ,цената да биде до 3500 денари.

Сакам да ги играм без проблем Call of Duty ,GTA...и да биде GeForce од тие ATI RADEON дуго сум пател.

Фала однапред !
За тие пари можеш 9800GT
 

G1-Killer

Life is a game
Член од
18 декември 2009
Мислења
354
Поени од реакции
458
И тоа по можност евга да биде дека еден другар има таква 3 години веке ни исчистена ни ништо ко нова е
 
Член од
27 април 2011
Мислења
2.308
Поени од реакции
3.064
Да не знае некој што напојување треба за ATI HD 6770 1gb ?
 

Steam.

wat
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.462
Поени од реакции
624
првин пиши шо све имаш у компјутер, па после ќе сметаме за графичка.
 

MasteR_#0

Addict
Член од
16 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
878
Отвори го компјутерот и види што напајање имаш (која марка). Вака ништо не правиме ако само пишеш 450W.
 
Член од
27 април 2011
Мислења
2.308
Поени од реакции
3.064
Отвори го компјутерот и види што напајање имаш (која марка). Вака ништо не правиме ако само пишеш 450W.
Епа тоа е проблемот...под гаранција ми е и неможам физички да го отворам...иако сум сигурен дека напајањето е квалитетно пошо PC-to ми е Anhoch Goliath
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.150
Поени од реакции
5.913
Епа тоа е проблемот...под гаранција ми е и неможам физички да го отворам...иако сум сигурен дека напајањето е квалитетно пошо PC-to ми е Anhoch Goliath
 

MasteR_#0

Addict
Член од
16 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
878
Епа тоа е проблемот...под гаранција ми е и неможам физички да го отворам...иако сум сигурен дека напајањето е квалитетно пошо PC-to ми е Anhoch Goliath
:pos:

Токму поради тоа што ти е од Анхоч, имаш некое Glacial Tech/Hantol/Gembir напајање. Јас не би ставал ништо на вакви, но, 6770 не е некоја карта што ненормално влече струја... би требало да е ок. Како и да е јас првин би земал друго напојување.

Уствари ај, пошто веќе на сите ви станав досаден на форумов со напајањва, да не "тропам" за џабе, земи ја карата и шибај :)
 
Член од
27 април 2011
Мислења
2.308
Поени од реакции
3.064
Ццц какви лешпери еј ...а ги преплаќав деловите пошо демек биле "квалитетни"......нема везе ај , читнав малце вика дека 450 w е доволно али нема да штети и подобро напојување.
 

JimmyHoFFa

NAVIGATOR
Член од
8 септември 2010
Мислења
1.196
Поени од реакции
482
Ццц какви лешпери еј ...а ги преплаќав деловите пошо демек биле "квалитетни"......нема везе ај , читнав малце вика дека 450 w е доволно али нема да штети и подобро напојување.
mozes da ja stavis taa graficka na toa napojuvanje samo pod uslov da ne overclokuvas nisto od komjuterot tuku stavaj i teraj nema da imas nikakvi problemi ;)
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Ај ако може некој да ми каже како се движат цените на графичките карти како мојата....NVIDIA 8400.512 MB.

Не се разбирам многу ама ми треба нова ако може некој да ми каже како се движат цените од вакво до посилна графичка карта?
 
M

Mr.InF3ction

Гостин
Ај ако може некој да ми каже како се движат цените на графичките карти како мојата....NVIDIA 8400.512 MB.

Не се разбирам многу ама ми треба нова ако може некој да ми каже како се движат цените од вакво до посилна графичка карта?
Сакаш да продадеш или да купиш ваква графичка ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom