Сонови, толкување на сонови

Член од
5 јули 2011
Мислења
310
Поени од реакции
122
сонував како имам концерт сум станала позната пејачка и се се но кога го добивам тој стадиум напопуларноста јас имам собракајка на истото место кај што загина нашиот Тоше што значи ова
 

Thomas A. Anderson

Cheng-tao Ke
Член од
1 декември 2010
Мислења
187
Поени од реакции
50
Сонував како се наогам на едно езерце, нит е ден ниту ноќ, скари и заебанции. Се си беше топ и одеднаш гледам хеликоптери низ цело небо како менуваат формации(шестоаголници некои поврзани со ова, или перките им беа во ваква форма...не се сеќавам баш). Летаа доста време, сите бевме во паника и по некое време ги снема. Се качивме на тераса(во една куќа на 2 спрата) и гледавме во небо(орион) и од една ѕвезда(една од трите на појасот) се виде нешто како ласер кон соседната, и ја распрска по цело небо. Јас како да сакав да им кажам на сите како се викала демек ѕвездата. Потоа се разбегавме сите трчајки накај дома плашејки се од некаква закана. Ако може објаснување за сонов :)
 
Член од
22 декември 2010
Мислења
290
Поени од реакции
204
сонував како имам концерт сум станала позната пејачка и се се но кога го добивам тој стадиум напопуларноста јас имам собракајка на истото место кај што загина нашиот Тоше што значи ова
tvojot zivot i zivoten pat vo momentot se sovpagja so negoviot ...znaci toa e momentalno, negoviot zavrsi taka , tvojot nema..ti rekov ...povrzuvaj ...smrtta ...ne e smrt tuku povtorno RAGJANJE
--- надополнето: Jul 17, 2011 3:26 PM ---
sonot na Rocco S. cuvstvuvam deka e neblagodarno da go tolkuvam...samo ke kazam deka pogolemiot del(od populacijata) ne ste spremni za ona sto doagja ...za promenite sto sleduvaat....
--- надополнето: Jul 17, 2011 3:29 PM ---
Сонував како некој ме бркал и ме мавал со камења по една нагорнинка. По нагорнинката среднав еден мој пријател и му реков помогни ми да му се симнеме да го сокршиме од ќотек и овој исплашено изреагира и ме одби...Потоа сам решив да се соочам со тој што ме мавал со камења...и потоа излегло да ти биде мојот најдобар другар...
Што значи тоа?
obrni vnimanie kakvi drugari imas , da ne te izneverat koga ti trebaat, vo tezok period(nagornina) ili da ne zboruvaat losho protiv tebe ...obrni vnimanie , ova ti e predupreduvanje preku sonot
--- надополнето: Jul 17, 2011 3:32 PM ---
и што значи бројот 5 на соновник барам али нема се бројот нула,еден,три седум и така натаму пет нема...
baraj vo numerologija...soberi go zbirot od datumot na ragjanje:den mesec godina i vidi koj ke dobies broj(ednocifren od 1 do 9)
 
T

Tetro

Гостин
sonot na Rocco S. cuvstvuvam deka e neblagodarno da go tolkuvam...samo ke kazam deka pogolemiot del(od populacijata) ne ste spremni za ona sto doagja ...za promenite sto sleduvaat....
Пробај. Баш би сакал да прочитам толкување на сонот на Игорче, бидејќи сметам дека е битна секоја негова акција, и реакција.
 

Pravnice

The Don
Член од
15 ноември 2007
Мислења
2.462
Поени од реакции
1.433
Кратко и јасно....сонував како уринирам крв, не ме болеше ама се исплашив. Језиво до толку што морав да си прашам:) Однапред благодарам за толкувањето.
 
Член од
26 декември 2008
Мислења
608
Поени од реакции
236
Во сонот бев на школо ама сум задоцнил и сум дошол на последниот час на физичко,
ама не ме пуштија да влезам во салата да вежбам оти и на тој час задоцнив,
и професорот ми викаше имаш многу неоправдани 120 ми рече, ама јас знаев дека
тие неоправдани сум ги направил за да му помогнал на една другарка но неможев
да му кажам на професорот и ја прифатив вината.
И кога заврши часот јас мислев дека е 6 часот навечер и дека треба да си одиме,
но некој другар ми рече учебниот ден сега почна ова беше прв час
и го видов сатот беше 12 и 6 минути и имаше уште неколку часа од денот и многу
се израдував поради тоа.

Овој сон го поврзав со сонот со камениот мост во скопје и смртта и ослободувањето во него,
и го сватив дека школото штотуку започнало и нема да има премин, овој сон
на Петровден го сонував.
Но потоа наредниот ден не беше сон, глас беше и додека спиев ми рече, овој празник може
да го сватиш само како мост ништо повеќе се однесуваше на сонот од претходниот
ден на Петровден, и со тоа јасно му укажа школото продолжува штотоку почна но
ќе има премин, и сонот со мостот ќе се исполни.
 
Член од
22 декември 2010
Мислења
290
Поени од реакции
204
Кратко и јасно....сонував како уринирам крв, не ме болеше ама се исплашив. Језиво до толку што морав да си прашам:) Однапред благодарам за толкувањето.
gubis energija ...krvta e zivot, zivotna energija ...nesto te iscrpuva ili ti se iscrpuvas samiot sebe , so nesto ....razmisli so sto...mozebi se cuvstvuvas ili ke se cuvstvuvas iscrpeno i malaksano..
 

Pravnice

The Don
Член од
15 ноември 2007
Мислења
2.462
Поени од реакции
1.433
Очигледно не ми е периодот...денеска нов гаден сон, сонував како сум си ги исекол двете раце од коишто едната ми беше цела кожа искината, пола рака ми беше месо и цело времелутам накај болница и никако да стигнам. На крај завршувам на погреб на мојата учителка од основно (која е веќе умрена) и таму беше цела моја фамилија и јас едноставно се убив од плачење. Значи моиве сонови, да земе човек и на психијатар да ме однесе.
 
Член од
22 декември 2010
Мислења
290
Поени од реакции
204
Очигледно не ми е периодот...денеска нов гаден сон, сонував како сум си ги исекол двете раце од коишто едната ми беше цела кожа искината, пола рака ми беше месо и цело времелутам накај болница и никако да стигнам. На крај завршувам на погреб на мојата учителка од основно (која е веќе умрена) и таму беше цела моја фамилија и јас едноставно се убив од плачење. Значи моиве сонови, да земе човек и на психијатар да ме однесе.
...da ne si gledal nekoj zombi film?... hahaha... ti rekov vekje , povrzi so ova gore prethodnoto... koga gubis energija gubis del od sebe iscrpen si malaksan i nisto recisi ne ti odi , a ja gubis najmnogu preku vakvi sonovi ili koga spies bez razlika dali nesto sonuvas ili ne ... racete iseceni ti znacat nesto sto planiras da napravis nema da ti odi , imas blokadi i prepreki koi ne mozes da gi otstranis...pomos nema da najdes od nikade , ja nema bolnicata...ne znam kako si povrzan so toj nastan i sto i kolku ti znaci, pogrebot na taa licnost, i kako toa te odbelezilo tebe kako licnost... ama zavrsuvas na toj premin , taa ceremonija koja oznacuva kraj i prostuvanje so nesto ili nekogo ...pa imas solzi ...mnogu solzi... a tie rekov deka se cistenje.... zavrsuva tvoeto, izmacuvanje...ke pomine seto ova , vakviot neprijaten period... mozes da pocnes da se raduvas...poz!
--- надополнето: Jul 20, 2011 8:59 AM ---
Во сонот бев на школо ама сум задоцнил и сум дошол на последниот час на физичко,
ама не ме пуштија да влезам во салата да вежбам оти и на тој час задоцнив,
и професорот ми викаше имаш многу неоправдани 120 ми рече, ама јас знаев дека
тие неоправдани сум ги направил за да му помогнал на една другарка но неможев
да му кажам на професорот и ја прифатив вината.
И кога заврши часот јас мислев дека е 6 часот навечер и дека треба да си одиме,
но некој другар ми рече учебниот ден сега почна ова беше прв час
и го видов сатот беше 12 и 6 минути и имаше уште неколку часа од денот и многу
се израдував поради тоа.

Овој сон го поврзав со сонот со камениот мост во скопје и смртта и ослободувањето во него,
и го сватив дека школото штотуку започнало и нема да има премин, овој сон
на Петровден го сонував.
Но потоа наредниот ден не беше сон, глас беше и додека спиев ми рече, овој празник може
да го сватиш само како мост ништо повеќе се однесуваше на сонот од претходниот
ден на Петровден, и со тоа јасно му укажа школото продолжува штотоку почна но
ќе има премин, и сонот со мостот ќе се исполни.
...Taka se pravi toa Prijatele ...pomni i povrzuvaj , a imas i znaenje...pa od seto ova sklopis nesto ...pa toa e toa...
preminot(premostuvanjeto) smrtta(osloboduvanjeto) groznite sceni ... taka ke zavrsi ovoj vas surov zivot ...skoloto samo sto zapocnalo...
Znaci ne si zadocnil i ne si ispustil nisto , ne gubis nisto , naprotiv , dobivas povekje od sto ocekuvas i se nadevas...nasiot surov zivot zavrsuva so smrt, a toa e grozno (za egoto)...a sto e toa vsusnost ...pa simbol, sto drugo ...smrt na egoto , a imame povekje od edno ego , taka zavrsuva suroviot zivot i pocnuva nov, nov zivot koj ne e vekje surov i tezok, zivot na napredok , ucenje i blagosostojba..sloboda...slobodna volja , ako nekoj znae sto taa pretstavuva i kako se manifestira.....samo napred ...sekoja cest za takvite kako Tebe....so prifakjanje na svoite propusti si go polozil ispitot, toa ti ovozmozuva da prodolzis so ucenjeto...
..preminuvas od edno nivo na drugo...ti se menuva psihoenergetskata struktura, a ke vidis i ke zabelezis samiot sto toa znaci i sto donesuva, transformacija na povisoko nivo, vekje svetot i zivotot nema da ti bide ist kako porano
pozdrav!
p.s. si pocnal na casot po fizicko ... baraj fizicki vezbi koi ja pridvizuvaat energijata... pet tibetanci , pobaraj po internet ke najdes ja ima na srpski...toa ti e
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.198
Поени од реакции
5.371
значи вака...денеска околу 5 часот го сонуваво овој сон

Одам во скопје со половина генерација од учиилиште..воопшто не знам што ке правиме таму а и зошто воопшто тргнав со нив..таму со другар ми шетавме по скопје..сега знам дека е скопје тоа но по улиците и зградите кои ги има таму не личи ни малку на Скопје..по некое време го губам другар ми но го наоѓам братучед му и тој ме вика да му правам друштво до едно место да земе нешто...кога стигаме таму јас не знам поради која причина се менувам тренерките други облекувам..

и после тоа појма немам како пристигнуваме пред некој објект ми личеше на владата на РМ и тогаш повторно ги пресоблекувам тренерките - бев спремен како за на некој пикник да одам...и во тоа пресоблекување на тренерките приметив дека од еднаш ми ги снема патиките од нозете чудејки се седнав на еден поголем камен како карпа нешто...

и се чудам зошто тука дојдов а пред некои 15 мин како да влегов во тој објект и внатре нешто како училиште да беше...да училиште за возрасни луѓе...кога седнав за краток период гледам пола генерација доаѓа на истото место и сите седнаа..јас здогледав една другарка и ја прашав дали го видела другарот кој го загубив од видикот...ми вели дека не го видела после симнување од автобусот и кога ја прашав зошто сме тука таа ми кажа дека имало некој состанок на гимназии за фолклор и дипломатија да се внесат како слободни активности во наставата после тоа нешто се нашаливме таа како да се подналути јас ја прегрнав и тогаш се разбудив од сон

ајде некое толкување за ова
П.С намерно оставив простор помеѓу пасусите да ви бидне полесно за читање :)
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.727
Поени од реакции
19.890
Ајде и јас да си прашам доста одговарам на темава, во последно време многу реални сонови ијам, значи ептен како да ги проживувам, дури коа ќе се разбудам некоја тежина осеќам, случки и тоа се некој хорор сценарија, бркања тепање, хаос крвишта, што кој к ќе да ми е? Самуан?
 
S

Shellshock nam67

Гостин
Ајде и јас да си прашам доста одговарам на темава, во последно време многу реални сонови ијам, значи ептен како да ги проживувам, дури коа ќе се разбудам некоја тежина осеќам, случки и тоа се некој хорор сценарија, бркања тепање, хаос крвишта, што кој к ќе да ми е? Самуан?
по мое мислење мислам дека си проптоварена во реалниот живот со нешто обично таа преокупација се пренесува и на сонот значи постои некој психички немир во тебе предизвикан од нешто кој се манифестира и во несвесното.
такви тешки сонови барем сонувам и јас кога имам некои проблеми и мислам дека тоа би можело да биде објаснувањето за овој твој проблем
 

Kajgana Shop

На врв Bottom