Децата да се воспитуваат во семејната не/вера?

Децата да се воспитуваат во семејната не/вера?

  • да

    Гласови: 36 39,6%
  • не

    Гласови: 47 51,6%
  • не знам

    Гласови: 8 8,8%

  • Вкупно гласачи
    91
Член од
15 октомври 2010
Мислења
835
Поени од реакции
155
Можеш да брмчиш колку сакаш, со посочениот термин, немам ништо заедничко.
Со Маркс немаш, со Дарвин немаш, па со кого тогаш имаш? Show your true face already! Don't be ashamed.
 

Атеист

Дежурен Шаман
Член од
2 февруари 2010
Мислења
7.682
Поени од реакции
4.920
Не знам многу, но нешто повеќе од тебе. а тој шитот за тебе.
 

MIKI1

Поставувач на неодговорени прашања.
Член од
10 јануари 2008
Мислења
20.396
Поени од реакции
3.397
Можеш да брмчиш колку сакаш, со посочениот термин, немам ништо заедничко.
Можеш да бегаш од Твојата лична реалност колку сакаш и никаде нема да побегнеш: можеш да наведеш еден куп сентиментали „духовности“ и пак ќе си бидеш световен човек, кој не може да ја надмине својата световност, никако без Божја помош, така да, бегај колку сакаш и пак нема да побегнеш од овосветовниов материјализам...Во кој владеат Маркс и Дарвин.
 

Атеист

Дежурен Шаман
Член од
2 февруари 2010
Мислења
7.682
Поени од реакции
4.920
Можеш да бегаш од Твојата лична реалност колку сакаш и никаде нема да побегнеш: можеш да наведеш еден куп сентиментали „духовности“ и пак ќе си бидеш световен човек, кој не може да ја надмине својата световност, никако без Божја помош, така да, бегај колку сакаш и пак нема да побегнеш од овосветовниов материјализам...Во кој владеат Маркс и Дарвин.
И 100 пати изговорена лага не стануваат вистина. Маркс и Дарвин се твои учители, не мои.
 

MIKI1

Поставувач на неодговорени прашања.
Член од
10 јануари 2008
Мислења
20.396
Поени од реакции
3.397
Но адвентист, толку и разбира.
Ај што сентиметалноста за Тебе е исто што и „духовноста„ ама се чини дка не разликуваш ни православие од адвентизам.
--- надополнето: Jul 9, 2011 10:11 AM ---
И 100 пати изговорена лага не стануваат вистина. Маркс и Дарвин се твои учители, не мои.
Не ми ја порефрлај топката, не Ти успева...Туку, имаш тема и пишувај и дискутирај на темата а не на МИКИ1.
 

Атеист

Дежурен Шаман
Член од
2 февруари 2010
Мислења
7.682
Поени од реакции
4.920
Очигледно многу поими тебе не ти се јасни. Прочитај па дискутирај. Изгледа тебе не ти е јасно православието, па луташ од СПЦ до новата адвентистичка вера на твојот омилен поп петровиќ.
Да имаш тема дискутирај по неа
 

MIKI1

Поставувач на неодговорени прашања.
Член од
10 јануари 2008
Мислења
20.396
Поени од реакции
3.397
Очигледно многу поими тебе не ти се јасни. Прочитај па дискутирај. Изгледа тебе не ти е јасно православието, па луташ од СПЦ до новата адвентистичка вера на твојот омилен поп петровиќ.
Да имаш тема дискутирај по неа
Ај уше еднаш:
- имаш тема, пишуј на темата,
- имам изнесено не еден, туку дузини докази, кои се ДОСТАПНИ И ПРОВЕРЛИВИ секому, а не некаков си сциентистички ексклузивитет, во стилот “...жими мајка, верувајте дека ова кое го велам е точно...„.
- Мирољуб, чисто за Твоја информација, нит е поп, нит е адвентист.
- ја лично, катаљон пати иам напишано која е мојата вероисповест.

Доста е. Иди сеа на темата.
 

DBack

gloveless
Член од
19 декември 2007
Мислења
5.372
Поени од реакции
2.556
имам изнесено не еден, туку дузини докази, кои се ДОСТАПНИ И ПРОВЕРЛИВИ секому, а не некаков си сциентистички ексклузивитет, во стилот “...жими мајка, верувајте дека ова кое го велам е точно...„.
Ти у животот свој доказ немаш видено, уште помалку изнесено.
 

MIKI1

Поставувач на неодговорени прашања.
Член од
10 јануари 2008
Мислења
20.396
Поени од реакции
3.397

Атеист

Дежурен Шаман
Член од
2 февруари 2010
Мислења
7.682
Поени од реакции
4.920
Ај уше еднаш:
- имаш тема, пишуј на темата,
- имам изнесено не еден, туку дузини докази, кои се ДОСТАПНИ И ПРОВЕРЛИВИ секому, а не некаков си сциентистички ексклузивитет, во стилот “...жими мајка, верувајте дека ова кое го велам е точно...„.
- Мирољуб, чисто за Твоја информација, нит е поп, нит е адвентист.
- ја лично, катаљон пати иам напишано која е мојата вероисповест.

Доста е. Иди сеа на темата.
Колку за твоја информација еве кој е Мирољуб Петровиќ (додуше за повеќе другите да знаат кој е чоеков, кој ти го повикуваш за авторитет).

Miroljub Petrović is a Serbian wannabe geologist, Young Earth Creationism advocate, conspiracy theorist, vegetarian, homophobe and quack. He is the leader of a one-man obscure organization called the Center for Natural Studies (Serbian: Centar za prirodnjačke studije).

Once an atheist, Petrović was conscripted during the breakup of Yugoslavia and sent to the front. After the war, he was recruited by Adventists. They gave him funds and opportunities to appear on local TV stations in Serbia, Bosnia and Herzegovina and Croatia (where he even had a chance to appear on a public TV program, "Fringe Science" (Croatian: Na rubu znanosti). Petrović graduated from the Faculty of Mining and Geology of Belgrade University, despite holding creationist views. He attempted to enroll for Ph.D. studies, but the university staff condemned his appearances on TV, rejected his master's thesis as scientifically unbased and denied his request. Nevertheless, this doesn't prevent Petrović from occasionally presenting himself as a Ph.D.
After this, Petrović attended nutritionist lectures organized by Adventists. Despite this, his English proficiency is surprisingly low.

However, Petrović had no guts to present himself publicly as an Adventist in Serbia, where the majority of the population is Eastern Orthodox. Adventists eventually excluded him from their ranks. Petrović now declares himself an Orthodox Christian (despite the fact that he maintained Adventist beliefs, such as treating Saturday as the day of Sabbath and advocating circumcision) and he is close to some Orthodox circles in Serbia. Others see him as a wolf in sheep's clothing. Among those who are close with Petrović is Dveri srpske, widely regarded as a clero-fascist organization.

А сега назад на темата
 

MIKI1

Поставувач на неодговорени прашања.
Член од
10 јануари 2008
Мислења
20.396
Поени од реакции
3.397
Колку за твоја информација еве кој е Мирољуб Петровиќ (додуше за повеќе другите да знаат кој е чоеков, кој ти го повикуваш за авторитет).

Miroljub Petrović is a Serbian wannabe geologist, Young Earth Creationism advocate, conspiracy theorist, vegetarian, homophobe and quack. He is the leader of a one-man obscure organization called the Center for Natural Studies (Serbian: Centar za prirodnjačke studije).

Once an atheist, Petrović was conscripted during the breakup of Yugoslavia and sent to the front. After the war, he was recruited by Adventists. They gave him funds and opportunities to appear on local TV stations in Serbia, Bosnia and Herzegovina and Croatia (where he even had a chance to appear on a public TV program, "Fringe Science" (Croatian: Na rubu znanosti). Petrović graduated from the Faculty of Mining and Geology of Belgrade University, despite holding creationist views. He attempted to enroll for Ph.D. studies, but the university staff condemned his appearances on TV, rejected his master's thesis as scientifically unbased and denied his request. Nevertheless, this doesn't prevent Petrović from occasionally presenting himself as a Ph.D.
After this, Petrović attended nutritionist lectures organized by Adventists. Despite this, his English proficiency is surprisingly low.

However, Petrović had no guts to present himself publicly as an Adventist in Serbia, where the majority of the population is Eastern Orthodox. Adventists eventually excluded him from their ranks. Petrović now declares himself an Orthodox Christian (despite the fact that he maintained Adventist beliefs, such as treating Saturday as the day of Sabbath and advocating circumcision) and he is close to some Orthodox circles in Serbia. Others see him as a wolf in sheep's clothing. Among those who are close with Petrović is Dveri srpske, widely regarded as a clero-fascist organization.

А сега назад на темата
Аааааа, Мирољуб бил адвентииииииист, значи, затоа што „...некој така рекол...„ а не затоа што Мирољуб така рекол за самиот себе Сеа ми олесна....

Ај се назад на темава, оти ако Мирољуб беше „јеховист„ и тогаш Мирољуб немаше да „чини„ оти е „јеховист„ а ако Мирољуб беше конгреганец, и тогаш Мирољиб немаше да „чини„, оти е когнреганец и сл.
 

Атеист

Дежурен Шаман
Член од
2 февруари 2010
Мислења
7.682
Поени од реакции
4.920
Некој рекол и не излажал. Факти се тоа. Др (измислена од него титула, докторат не завршил) Миодраг, „имам желба да сум др по гелогија“ Петровиќ бил адвентист и исклучен т.е. избркан од таму. И сеуште негува адвентистички верувања, тоа самиот го изјавил

Ај сеа назад на темата
 

Kajgana Shop

На врв Bottom