Wimbledon, 13.06 - 03.07.2011

Кој мислите дека ќе го освои Вимболдон, оваа година, во машка конкуренција ?

  • Рафаел Надал

    Гласови: 20 32,3%
  • Новак Џокович

    Гласови: 17 27,4%
  • Роџер Федерер

    Гласови: 22 35,5%
  • Енди Мареј

    Гласови: 0 0,0%
  • Робин Содерлинг

    Гласови: 0 0,0%
  • Давид Ферер

    Гласови: 0 0,0%
  • Енди Родик

    Гласови: 3 4,8%

  • Вкупно гласачи
    62
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
Па јас не обвинив никого дека е самобендисан, така да џабе се изнапиша.... Таман си е бодувањето иначе :)
Не се изнапишав за џабе знај...ама бодувањето е педерско разбери, пред две години знаеш кој се бунеа??? Ако незнаеш џабе навиваш за Ноле...Надал и Ноле беа тоа!!!
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Епа и Надал кога си играше со извињење к*р со Ноле, Федерер па не викаше јас сум д БЕСТ туку секој пат одличен беше противникот само што имав повеќе среќа од него и секогаш викал за со Федерер иако го победувал подобар си од мене, така да не се губете многу сеа коа е прв на непоштен начин иако не е негова вина туку педерското бодување.
Дај бе доста сереш.
 

Јунајтед

Indifferent
Член од
5 јануари 2009
Мислења
3.974
Поени од реакции
1.622
Епа и Надал кога си играше со извињење к*р со Ноле, Федерер па не викаше јас сум д БЕСТ туку секој пат одличен беше противникот само што имав повеќе среќа од него и секогаш викал за со Федерер иако го победувал подобар си од мене, така да не се губете многу сеа коа е прв на непоштен начин иако не е негова вина туку педерското бодување.
Кое бодување не заебавај 51-1 има годинава. Каков непоштен начин ? Препрочитај се другпат шо пишуваш. Четири пати по ред го гази Надал. Шо треба повеќе ?
А сеа Мареј се надевам ќе го реши Надал, мада и у финале да иде ќе падне од Ноле.
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
Епа и Надал кога си играше со извињење к*р со Ноле, Федерер па не викаше јас сум д БЕСТ туку секој пат одличен беше противникот само што имав повеќе среќа од него и секогаш викал за со Федерер иако го победувал подобар си од мене, така да не се губете многу сеа коа е прв на непоштен начин иако не е негова вина туку педерското бодување.
Боли,а?
Прв на непоштен начин?
49 победи од 50 утакмици во 2011, 4-0 против Надал во 2011, тоа е непоштено?

Не, братче. Џоковиќ го симна Надал во најдобрите години од тронот, ќе се чека некоја нова генерација да го смени Новак, бидејќи Надал одсега само надоле може да иде.
 
Член од
11 март 2008
Мислења
144
Поени од реакции
60
Епа и Надал кога си играше со извињење к*р со Ноле, Федерер па не викаше јас сум д БЕСТ туку секој пат одличен беше противникот само што имав повеќе среќа од него и секогаш викал за со Федерер иако го победувал подобар си од мене, така да не се губете многу сеа коа е прв на непоштен начин иако не е негова вина туку педерското бодување.
Јас стварно не знам колку треба да доминира за да биди поштено прв.
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
Боли,а?
Прв на непоштен начин?
49 победи од 50 утакмици во 2011, 4-0 против Надал во 2011, тоа е непоштено?

Не, братче. Џоковиќ го симна Надал во најдобрите години од тронот, ќе се чека некоја нова генерација да го смени Новак, бидејќи Надал одсега само надоле може да иде.
Бодувањето си го направи своето, разбираш ти??? Иначе Надал ќе бегаше над 3000 поени сеа и све ќе беше како што треба.
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Надал отсега само надоле хахахахаххахахахахахахаххахахахахаххахахахахахаххахахахахахахахахха заутре 11 титула ја имаме.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.346
Поени од реакции
3.754
Не се изнапишав за џабе знај...ама бодувањето е педерско разбери, пред две години знаеш кој се бунеа??? Ако незнаеш џабе навиваш за Ноле...Надал и Ноле беа тоа!!!
Секако дека знам за поплаките, не мора да значи дека се сложувам со него ако навивам за него :) А така напишав ептен дека заради тоа бодување е прв :) Иако знам дека нема да се задржи многу, сепак :) И ајде идам сеа Мареј да го бодрам :p
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
Бодувањето си го направи своето, разбираш ти??? Иначе Надал ќе бегаше над 3000 поени сеа и све ќе беше како што треба.
Да беше бодувањето како ти сакаш, Федерер уште 15 години ќе беше на прво место.

Бодувањето ти беше супер кога му одговараше на Надал на сметка на Федерер во 2009?
А сега е педерско бодување? Ех, хипокритици.
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
Секако дека знам за поплаките, не мора да значи дека се сложувам со него ако навивам за него :) А така напишав ептен дека заради тоа бодување е прв :) Иако знам дека нема да се задржи многу, сепак :) И ајде идам сеа Мареј да го бодрам :p
Не се бунам што е прв туку ми е за бодувањето како стигнал до првата позиција:)
--- надополнето: Jul 1, 2011 3:47 PM ---
Да беше бодувањето како ти сакаш, Федерер уште 15 години ќе беше на прво место.

Бодувањето ти беше супер кога му одговараше на Надал на сметка на Федерер во 2009?
А сега е педерско бодување? Ех, хипокритици.
Абе друже знам дека горите моментално ама не се фрлајте по 500 души на 1:) Никогаш не сум го сакал ова бодување за џабе ли се бунеле и професионалци како Надал и Ноле???
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom