Барам игра.. т.е. "Која беше играва..?"

Mj

Маестро
Член од
25 јануари 2008
Мислења
754
Поени од реакции
212
Дечки некој да не знае некоја игра, постара е, ја имам читано во некое компјутерско списание како дете, нешто беше у стил дека можеш многу работи да правиш во играта, нешто со криминал беше, а една интересна карактеристика на играта беше што можеш да станеш политичар и тоа корумпиран. Бар така пишуваше во списанието. Знам дека описов не е сјаен, но на тоа се сеќавам.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Постара игра fps, нешто антички суштества и богови тепаш, од Египет па до Грција од митологијата. Имаше самострели и слични оружја. И така...
 
Член од
14 ноември 2010
Мислења
708
Поени од реакции
140
Постара игра fps, нешто антички суштества и богови тепаш, од Египет па до Грција од митологијата. Имаше самострели и слични оружја. И така...
Незнам, но можно да е Will Rock...знам се оставав на играва. Провери ја.
 
Член од
5 ноември 2010
Мислења
4.841
Поени од реакции
3.873
Постара игра fps, нешто антички суштества и богови тепаш, од Египет па до Грција од митологијата. Имаше самострели и слични оружја. И така...
На loading да не те брка едно како киклоп со едно дрво?
 
Член од
14 ноември 2010
Мислења
708
Поени од реакции
140
Многу е јако со Зевсот кога ќе се тепаш.
Ја нонстоп под тоа сукњата му се пикав да не ме тепа.
Мене ми текнува на времето, ја игравме во интернет кафе, ко-оп, многу интересна беше, посебно таа мапата со киклопите коа трчавме преку лавата, мемории...
 
Член од
5 ноември 2010
Мислења
4.841
Поени од реакции
3.873
Мене ми текнува на времето, ја игравме во интернет кафе, ко-оп, многу интересна беше, посебно таа мапата со киклопите коа трчавме преку лавата, мемории...
Не дефинитивно утре ја симнувам и ќе плешам онлајн.
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
Играта е некаде 2005-6 мислам.Со борење е нешто како кечери само што ликовити се карикатури и има доста смешни анимации пример при корнење на рака,глава,нога трескање од земја и слично.
 

-G-

Успешен
Член од
15 јуни 2009
Мислења
636
Поени од реакции
255
Играта е некаде 2005-6 мислам.Со борење е нешто како кечери само што ликовити се карикатури и има доста смешни анимации пример при корнење на рака,глава,нога трескање од земја и слично.
Celebrity Deatmach?
 

thisisnoizy

Good things take time
Член од
29 јули 2010
Мислења
2.007
Поени од реакции
2.043
Дечки некој да не знае некоја игра, постара е, ја имам читано во некое компјутерско списание како дете, нешто беше у стил дека можеш многу работи да правиш во играта, нешто со криминал беше, а една интересна карактеристика на играта беше што можеш да станеш политичар и тоа корумпиран. Бар така пишуваше во списанието. Знам дека описов не е сјаен, но на тоа се сеќавам.
Лееј дај кажете ја играва, веднаш ќе ја сминам
 
Член од
12 август 2011
Мислења
1
Поени од реакции
0
Барам една игра многу стара во играта имаш да бираш машко или женско и таму ти е претставено како глобус и можеш да патуваш насекаде бараш билети за авион воз во зависност со што сакаш да патуваш друго не ми текнува моментално ако знае некој за која игра станува збор нека пише :):)
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
Играва , е постара и е стратешка игра.. Има три држави и тоа Македонија, Индија и не ми ткенува уште едната како се викаше.. Е сеа како се вика играва точно, сеа ми текна и сакам да ја играм пошто постара игра и се надевам на мојава канта ќе можи без проблем да ја играм..
 
Член од
17 март 2009
Мислења
65
Поени од реакции
34
Играв една игра раните 90ти на флипери акциона беше, арно ама не ми текнува на името. Имаше 5 или 6 кралици. Првата беше дебел човек со летва, доаѓаше на чопер. Втората беше кловн, третата беше некој панкер со синџир итн.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom