Каролина Гочева

V

Viktor g

Гостин
Јас студирам информатика затоа што мислам дека со тоа имам добра перспектива, а не дека тоа ме опушта. Тоа значи дека јас сум лоша личност? Дај бе не трескајте глупости.
Јас не реков дека е лоша личност плус таа како веќе изграден вокал зошто би гледала некоја добра перспектива во народната музика која патем воопшто не ја слуша цели на Австралија :vozbud: ајде и тој канал ќе секне затоа што нашите иселеници децата не си ги учат на Македонскиот јазик. Значи поентата е која е целта да снимиш албум Македонско девојче а притоа да не слушаш Македноска народна музика
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Или слушајте како што треба, или не пренесувајте дезинформации. Кажа дека во кола не може да слуша таква музика (народна новокомпонирана), а не дека не ја сака таа музика и дека не ја знае. Што е тука чудно? Кој слуша народна новокомпонирана музика во кола за да го опушти?
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Песните на Каролина од Македонско девојче се некаков вид на староградска музика која си нема врска со она што таа изјави дека не го слуша (Гавазова, Наковска, Павловска и остали сегашни певаљки). Многу убаво кажа дека тоа не е нејзин тип на музика и дека затоа не може да ја слуша за кога ќе сака да се опушти.
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
673
Поени од реакции
102
Ја гледавте ли кога кажа дека “ Македноска народна музика не слушам воопшто бидејќи такавата музика не ме опушта“ а замислете си имстава оваа што не слуша направи албум со Македонски народни песни! Не за другото туку Тоше успеа со тоа и одлично пројде па мораше и таа:nesum: Значи личност која никогаш не сум ја сакал и ми е одбивна
Па Каролина Ружа Ружица ја снимаше 2005г. додека Тоше Божилак во 2006г. а и сето тоа нема врска албумот на Тоше беше обработка на македонските народни песни слично на она што го прави Влатко Стефановски,еве сега Тавитјан,додека Македонско девојче е авторски албум на Златко Ориѓански,а не преработка.
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Златко Ориѓански го направи албумот, а Каролина беше одбрана да го пее. ;)
Сите се авторски на Ориѓански, еден од членовите на па затоа и ги поврзувате ги правите антологиски, староградски, итн.
 

jasisamojas

Не ми треба титула
Член од
26 ноември 2008
Мислења
762
Поени од реакции
423
Karolina Goceva live

На 10 јуни 2011 Каролина ќе оддржи концерт во „Еlite Club„ во Цирих, Швајцарија.

 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
673
Поени од реакции
102
Каролина на 5ти јуни ќе настапи на регионалните Gorski list MTV movie awards во театарот Madlenianum во Земун.
 
Член од
31 декември 2007
Мислења
441
Поени од реакции
111
А koga спот за Капка под неботo ?????
 
Член од
31 декември 2007
Мислења
441
Поени од реакции
111

la-loca

Immortal...
Член од
24 јули 2009
Мислења
2.545
Поени од реакции
1.252
http://www.fanshake.com/concerts/detail/1861131/amy-winehouse-moby-in-belgrade/

Може некој покомпетентен да го објасни ова, бидејќи неможам друго инфо да најдам? :))
Финтата е што Авалонци, баш вчера ја слушав Каролина кажуваше, нели ке ја донесат Ејми и Беи да фиш ке бидат пред група, ке имаат настап, а пошто имаат заедничка песна, плус Каролина си е Авалон и си средиле работа да настапат со заедничката песна...кажа и дека ке имало добра сценографија...што и како ке видиме :)
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
673
Поени од реакции
102
Финтата е што Авалонци, баш вчера ја слушав Каролина кажуваше, нели ке ја донесат Ејми и Беи да фиш ке бидат пред група, ке имаат настап, а пошто имаат заедничка песна, плус Каролина си е Авалон и си средиле работа да настапат со заедничката песна...кажа и дека ке имало добра сценографија...што и како ке видиме :)
Во однос на сценографијата тоа го зборуваше Каролина за MTV movie awards,за настапот на 18ти на Ејми,за да настапи било кој мора да добие одобрение од менаџментот на Ејми и сите што таа вечер ќе настапат, ќе настапат по редослед кој ќе го одреди менаџментот на Ејми.Ако било до Авалон,Каролина ќе настапеше соло.
 

la-loca

Immortal...
Член од
24 јули 2009
Мислења
2.545
Поени од реакции
1.252
Во однос на сценографијата тоа го зборуваше Каролина за MTV movie awards,за настапот на 18ти на Ејми,за да настапи било кој мора да добие одобрение од менаџментот на Ејми и сите што таа вечер ќе настапат, ќе настапат по редослед кој ќе го одреди менаџментот на Ејми.Ако било до Авалон,Каролина ќе настапеше соло.
Па и не е баш Каролина соодветна за да настапи соло на таков концерт.
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
Авалон огранизатори? Нашиве?! Што не ги донеле кај нас тогаш мме.
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Чисто колку да видиме сите со што сме се претставиле на MTV Movie Awards 2011 :)

 

Kajgana Shop

На врв Bottom