Матура

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.613
Поени од реакции
11.157
Член од
14 јуни 2011
Мислења
16
Поени од реакции
2
aa za sostavot ang moze da mi kaze nekoj kako treba da izgleda??? na kolku dela treba da se deli?
 
Член од
14 јуни 2011
Мислења
28
Поени од реакции
10
Помина лесното, сеа иде света математика! :D

Тие што сте со англиски блазе си ви, јас идам сега едно пет саати да се остаам и очите да си ги скичмам! :place:

~
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
aa za sostavot ang moze da mi kaze nekoj kako treba da izgleda??? na kolku dela treba da se deli?
Имап воведен дел, главен дел и завршен дел.
Е сега ако имаш барања (а најверојатно ќе има) тие сите ги пишуавш во главниот дел односно ќе го делиш на пасуси, секое барање нов пасус. Ваљда ти објаснив:confused:
Незнам јас англиски само формалното писмо да го научам иако рекоа дека највеорјатно формално писмо немало да има, за секој случај не ми е на одмет тоа.
 

JUVE_Ultras

Ragazzo della piazza
Член од
22 септември 2010
Мислења
2.451
Поени од реакции
3.968
Едно прашање.Од тестовите математика,дали некој го има јуни 2008?

Другиве ги решив,а овој не можам да го најдам.Август 2008 го има,а овој изгледа го тргнале
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.613
Поени од реакции
11.157
Член од
12 јуни 2011
Мислења
95
Поени од реакции
9
Пто се подразбира под аргументи и примери во есејот?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Пто се подразбира под аргументи и примери во есејот?
Факти да даваш :) Пример, ако имаш да напишеш критика на филм, во еден параграф пишуваш што не ти се допаѓа, нормално зошто не ти се допаѓа, 2-3 аргументи, во друг пишуваш што ти се допаѓа исто и потоа на крај заклучок :)
--- надополнето: Jun 14, 2011 7:02 PM ---
Пто се подразбира под аргументи и примери во есејот?
Факти да даваш :) Пример, ако имаш да напишеш критика на филм, во еден параграф пишуваш што не ти се допаѓа, нормално зошто не ти се допаѓа, 2-3 аргументи, во друг пишуваш што ти се допаѓа исто и потоа на крај заклучок :)
 
Член од
14 јуни 2011
Мислења
28
Поени од реакции
10
Пто се подразбира под аргументи и примери во есејот?
Завземаш некаков став, а ставот го поткрепуваш со аргументи. Пример: Не треба човек постојано да се навраќа кон минатото. Аргумент: Животот што не очекува е во иднината, а не во минатото.

Така нешто. :ROFLMAO:

~
 
S

Sheldon Cooper

Гостин
Срам ми е да го пишам ова...но во мојот клас неколку ученика ги нашле прашањата по македонски и не ги споделиле со останатиот дел од класот, сигурно ги имаат и за англиски! Зошто постојат вакви луѓе?!?!
 
С

сашенко

Гостин
Срам ми е да го пишам ова...но во мојот клас неколку ученика ги нашле прашањата по македонски и не ги споделиле со останатиот дел од класот, сигурно ги имаат и за англиски! Зошто постојат вакви луѓе?!?!
Да се живи и здрави и на 60 години да завршат факултет и да паднат на последниот испит на 60 години ама да ги пуштат од милост...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom