Сонови, толкување на сонови

Член од
30 октомври 2010
Мислења
1
Поени од реакции
0
Sonuvam sinoka kako so majka mi sme bile vo gradinka a okolu nas se vampiri najubaviot vampir bil Bred Pit so penkalo na zelena tabla pisuval nekoi zadaci po geometrija,okolu se takvi se pojavil najlosiot i najstrasniot od site niv do niv gledam mrtovecki sanduci no tie bile prazni a spiele vo niv,od tamu go gledam mojot bivsi so negovata segasna taa bila oblecena vo crveni visoki stikli i crven pojas na polovinata se naogase iskacena na nekoi skali paga po skalite nadolu stiklite i pagaat od nozete ,taka ostanuva padnata od skalite nema koj da i pomogne a stiklite bile daleku od nea,odtamu odime kaj mojata frizerka Vera imala kako kozmeticko studio vo nekoja zgrada kako bila glavna zvezda i ja snimale za televizija A1 I Kanal 5 od tamu imalo i butik za alista a Vera seta bila so brcki i dosta postara od toa sto e na jave.
pozdrav valejunior
 
Член од
3 јуни 2011
Мислења
69
Поени од реакции
24
Pred da se omazam,pred da stanam majka sonuvav cuden son.Posle izvesno vreme otkako so semejstvoto se preselivme vo novata kuka,sonuvav kako jas,majka mi i brat mi sme na balkonot a okolu nas rasfrlani tetratki(od oni ako se sekavate LAKERS plavo-zotli).Naednash pred nas lebdi edna zena vo crna mantija ama likot nikako ne i go gledam.Nie pocnuvame da ja brkame da si odi,a taa postojano mene mi povtoruvashe:Cekaj samo da ti kazam neshto!!Se razbudiv celata prepotena i preplashena....Mi beshe strav nekoa vreme da spijam sama.E sega po nekoi kazuvanja velatdeka toa bila Sv.Petka.....
 
Z

Zoza

Гостин
sto znaci da se sonuvas bremena kako te pokazuvat so prst i ti se smejat jas placam...i mi kazuvat deka e masko bebeto?
 
Член од
26 декември 2008
Мислења
608
Поени од реакции
236
Бевме во шума имаше една куќарка "печурка" во неа седевме чуството беше убаво,
блиску имаше една река, тука беа моето семејство и семејсвото на тетин ми,
ние децата седевме во една печурка и постарите во друга малку подалеку,
потоа почна на надоаѓа вода отпрвин имеше малку, јас одев некаде и се враќав назад,
и на секое враќање имаше се повеќе вода полека почна се да се поплавува потоа насекаде имаше
вода над коленици и последниот пат кога се враќав во печурката уште пред да стигнам
до неа водата беше високо над нас а ние бевме на дното во шумата под вода, тука го сретнав брат ми и
мајками другите заминаа, знаев дека треба да се искачеме на некое дрво за да можеме да
дишиме, почуствував како ни снемува воздух, и почнавме да се качуваме по дрвјата,
потоа јас иако бев во вода чуствував дека иако немам воздух несум загрозен, повеќе
беа загрозени брат ми и мајка ми, и почуствував дека за да можеме да земиме воздух
треба да се искачиме доволно високо за да го видиме сонцето, и се некако се искачивме на
врвот на три дрва секој на посебно дрво и дуваше силен ветер, потоа видовме мал дел
од сонцето и потоа цело сонце, но ветерот беше многу силен што можеше да го скрши дрвјата
и се дршевме на врвовите гледајќи во сонцето кое ни овозможуваше да дишиме, чуството беше толку живо,
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.366
Поени од реакции
4.891
Сонував дека се наоѓам на некое место кое е комбинација од мојата населба и веројатно пристаништето Охрид.. ЗНачи јас седам тука на едни скали и има една девојка која се слика со сите околу. Доаѓа до мене и зборуваше многу слабо македонски и ме замоли да се сликаме. Откако се сликавме ја видов сликата и и реков да ја избриши,но таа се правдаше дека неможе и ме зеде ми рече додека пливаме дека ќе се сликаме подобро. Влеговме во водата и пливавме долго време (јас бев напред, а таа позади мене) но можев да видам како ме снима како пливам или ме сликаше. Изгледав грбаво па пробував да се исправам...Еден момент стигнавме на средина од езерото и се наоѓаа карпи кои како на игрите излетуваа од водата нагоре..Ги поминав и нив и за многу брзо стигнавме од другата страна и сакав да и кажам дека се наоѓаме во Албанија, а немаме ни пасош ни ништо.. Кога излеговме од водата видов дека местото ми е познато и дека се наоѓам пак кај мене во населба. Се упативме до една поранешна играчница и внатре девојкава се расправаше со тие внатре и понатаму не се сеќавам баш најдобро на сонот. Знам дека се упативме да се враќаме назад, а јас бев многу уморен и се прашував како ли ќе допливам назад..
Someone ?? A really weird dream..
 
Член од
7 јуни 2007
Мислења
106
Поени од реакции
26
Пред неколку недели лежев во поусвесна состојба, не бев уште заспан и кога одеднаш нешто како бокс да ме удри во челото и се поттргнав јас и имаше ист звук како да ме удрил некој.
Денеска сонував дека во мојата ќуќа имало некое мало детенце, ама ептен мало и јас сум го држел враце.Детенцето било голо и како шо слегував надолу го прашав колку години има и тој ми рече 10.Тогаш го спуштив на земја и одма порасна детето и си замина.
Ај ако можи некој да ги протолкува.Фала однапред.
 
Член од
22 декември 2010
Мислења
290
Поени од реакции
204
Pred da se omazam,pred da stanam majka sonuvav cuden son.Posle izvesno vreme otkako so semejstvoto se preselivme vo novata kuka,sonuvav kako jas,majka mi i brat mi sme na balkonot a okolu nas rasfrlani tetratki(od oni ako se sekavate LAKERS plavo-zotli).Naednash pred nas lebdi edna zena vo crna mantija ama likot nikako ne i go gledam.Nie pocnuvame da ja brkame da si odi,a taa postojano mene mi povtoruvashe:Cekaj samo da ti kazam neshto!!Se razbudiv celata prepotena i preplashena....Mi beshe strav nekoa vreme da spijam sama.E sega po nekoi kazuvanja velatdeka toa bila Sv.Petka.....
...spored kazanoto ...da...mozno e da bila taa... i najverojatno e ... ama ova e vekje zavrseno(propusteno) ste imale prilika site vie , taa , da vi go otvori patot kon nekoe ucenje , ucenje sto go simboliziraat tie dve boi , nesto sto e mnogu pomokjno od svetcite ... haah a , mozam da kazam samo deka ste propustile , mnogu , znam sto e toa , zatoa taka velam , ama , nema potreba da se kaete , tuku , samo da zamolite , da pobarate druga sansa, mozebi povtorno ke dobiete , kojznae , takvo e vremeto , se e mozno ... znaci ova ne e nisto losho , nitu strasno , toa sto ste ja brkale e normalno , so ogled na toa sto imate niska vibracija na energetskoto telo koe ne moze da ja podnese visokata vibracija so koja zraci taa ..sv. Petka... zatoa ja brkate i po sekoja cena sakate da ja oddalecite vo sonot , zasto ne mozete da ja podnesete...pozdrav i se najdobro !
--- надополнето: Jun 21, 2011 9:58 PM ---
sto znaci da se sonuvas bremena kako te pokazuvat so prst i ti se smejat jas placam...i mi kazuvat deka e masko bebeto?
mskata energija vo teloto ke ti napravi golemi problemi , ako si bremena , sto mislis , sto sledi potoa i prijatno li e toa ,,, tolkuvaj sama . ima li za zenskoto pobolno nesto od poroduvanje... ne te zaplasuvam , ama te predupreduvam , bidi spremna za toa sto sledi
--- надополнето: Jun 21, 2011 10:02 PM ---
Сонував дека се наоѓам на некое место кое е комбинација од мојата населба и веројатно пристаништето Охрид.. ЗНачи јас седам тука на едни скали и има една девојка која се слика со сите околу. Доаѓа до мене и зборуваше многу слабо македонски и ме замоли да се сликаме. Откако се сликавме ја видов сликата и и реков да ја избриши,но таа се правдаше дека неможе и ме зеде ми рече додека пливаме дека ќе се сликаме подобро. Влеговме во водата и пливавме долго време (јас бев напред, а таа позади мене) но можев да видам како ме снима како пливам или ме сликаше. Изгледав грбаво па пробував да се исправам...Еден момент стигнавме на средина од езерото и се наоѓаа карпи кои како на игрите излетуваа од водата нагоре..Ги поминав и нив и за многу брзо стигнавме од другата страна и сакав да и кажам дека се наоѓаме во Албанија, а немаме ни пасош ни ништо.. Кога излеговме од водата видов дека местото ми е познато и дека се наоѓам пак кај мене во населба. Се упативме до една поранешна играчница и внатре девојкава се расправаше со тие внатре и понатаму не се сеќавам баш најдобро на сонот. Знам дека се упативме да се враќаме назад, а јас бев многу уморен и се прашував како ли ќе допливам назад..
Someone ?? A really weird dream..
...vnimavaj , mozno e da zapadnes vo nevolji i vo teskotii ako sledis nekogo ili nekoja , ...znaci bidi pretpazliv , gledas kade te vodat i preku sto , nekade kade ne e dozvoleno , ne treba da si tamu , a do tamu plivas , sekogas koga preogjame preku voda (osven koga sme na brod) toa se macnini i teskotii vo zivotot, a ti se osvestuvas duri koga ke stignes tamu kade ne treba ....dali mora da bide taka , zavisi od TEBE...
--- надополнето: Jun 21, 2011 10:06 PM ---
Бевме во шума имаше една куќарка "печурка" во неа седевме чуството беше убаво,
блиску имаше една река, тука беа моето семејство и семејсвото на тетин ми,
ние децата седевме во една печурка и постарите во друга малку подалеку,
потоа почна на надоаѓа вода отпрвин имеше малку, јас одев некаде и се враќав назад,
и на секое враќање имаше се повеќе вода полека почна се да се поплавува потоа насекаде имаше
вода над коленици и последниот пат кога се враќав во печурката уште пред да стигнам
до неа водата беше високо над нас а ние бевме на дното во шумата под вода, тука го сретнав брат ми и
мајками другите заминаа, знаев дека треба да се искачеме на некое дрво за да можеме да
дишиме, почуствував како ни снемува воздух, и почнавме да се качуваме по дрвјата,
потоа јас иако бев во вода чуствував дека иако немам воздух несум загрозен, повеќе
беа загрозени брат ми и мајка ми, и почуствував дека за да можеме да земиме воздух
треба да се искачиме доволно високо за да го видиме сонцето, и се некако се искачивме на
врвот на три дрва секој на посебно дрво и дуваше силен ветер, потоа видовме мал дел
од сонцето и потоа цело сонце, но ветерот беше многу силен што можеше да го скрши дрвјата
и се дршевме на врвовите гледајќи во сонцето кое ни овозможуваше да дишиме, чуството беше толку живо,
...gi gledas li elementite ...Prijatele... zemjata(pecurkata) ...vodata ...vozduhot... ognot...koi si gi sovladal i koj go sovladuvas sega i kon koj odis ... mene mi izgleda taka nesto , tolkuvaj sam . go mozes toa , ako ne mozes , baraj , baraj od tie sto ti pomagaat ili od sebe .... pozdrav
--- надополнето: Jun 21, 2011 10:17 PM ---
Пред неколку недели лежев во поусвесна состојба, не бев уште заспан и кога одеднаш нешто како бокс да ме удри во челото и се поттргнав јас и имаше ист звук како да ме удрил некој.
Денеска сонував дека во мојата ќуќа имало некое мало детенце, ама ептен мало и јас сум го држел враце.Детенцето било голо и како шо слегував надолу го прашав колку години има и тој ми рече 10.Тогаш го спуштив на земја и одма порасна детето и си замина.
Ај ако можи некој да ги протолкува.Фала однапред.
...zvukot e samo za tebe , nikoj drug ne moze da go cue , toa e pridvizuvanje ili otvaranje na tvoeto etericno i astralno telo ... znaci zvukot i slikata e astralno a vibracija ta e etericnoto telo koi se odvojuvaat dodeka spieme , prvo ednoto a posle drugoto , i najcesto nikoj ne e svesen za toa osven ako vo polubudna sostojba(mnogu retko) uspee da ja zadrzi svesta budna i da go pocuvstvuva i sledi toj proces, togas moze i da izleze svesno(osven sko ne se uplasi) od svoeto telo, znaci togas se slucuva svesna astralna proekcija ili etericna proekcija , zavisi vo koe telo izlezeme...a ako ne se sluci nisto , se odvojat dvete pa ostane tretoto , duhovnoto (kade sto e dushata) i potonuvame vo son i odime kaj ne nosi vetrot...
...deteto e nekoja ocigledno mlada zalutana dusha koja sto ne moze da si go najde svojot pat i e zaglavena tuka blisku do materijalnoto , a ti si imal prilika da javidis , ne obrakjaj vnimanie ...
--- надополнето: Jun 21, 2011 10:23 PM ---
Blagodaram Metatron:)
--- надополнето: Jun 11, 2011 9:42 AM ---
еве уште еден мој сон.Сонувам како се наоѓам на една улица ,а по улицата тече река ама со чиста вода.Јас и сопругот се наоѓаме на едната страна а нашите деца на другата.И сега некако како да треба да ги спасиме да дојдат кај нас ама не знаеме како.Позади нас стои човек(не го гледам воопшто)и му вели на мажот ми СКОКАЈ! и мажот ми скока еднаш ама водата била толку ладна па почнал да се жали дека го боли десната нога.Човекот повторно вели СКОКАЈ!тој повторно во ладната вода и не стигнал до другиот крај кај што се децата.Излегол пак од нашата страна а десната нога му била скината,ја немало.Никаде во сонот не гледам крв или несхто слично,а сонот ми е сонуван вечерта пред празникот СВ.Лазар.ОБЈАСНУВАЊЕ?!?!
...na patot vi stoi (pred vas...ve ocekuva) nekoe nedorazbiranje , razdeleni ste so taa voda , a toa e nekoj jaz pomegju vas , i vasite deca , preku koj nema da mozete da pominete, taa bistra voda mozno e da bidat solzi...znaci toa kako sto gledas ne moze da se pomine kolku i da se trudite , nema da najdete resenie taka i na takov nacin kako sto vie mislite (toj glas e najverojatno glasot na sovesta), ostavete gi decata mozebi treba da napravite most , mozebi treba vie da projdete na nivanata strana , gledajte go problemot kakov i da e od povekje agli , znaci i od vasha i od nivna strana , a ne so site cetiri ripaj vo vodata , ne se resava taka ...pozdrav!
 

CF.REAL MADRID

ЦЕВКА
Член од
9 септември 2009
Мислења
335
Поени од реакции
9
Да не знае некој шо значи да сонуваш гола жена...Ја сум машко и 3-4 пати имам сонувано гола жена,озбилен сум не се заебавам...Е сеа не викам дека не ми годи ама стварно сакам да дознаам шо значи тоа..
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Пред неколку месеци го сонував прадедо ми, а починат е. Седеше кај мене во дневна, со мојата фамилија и јас дојдов и се запрепастив (во себе размислував и сакав да кажам, чекај дедо, па нели си мртов?) а другиве си седат како ништо да не се случило. Anyone?
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Да не знае некој шо значи да сонуваш гола жена...Ја сум машко и 3-4 пати имам сонувано гола жена,озбилен сум не се заебавам...Е сеа не викам дека не ми годи ама стварно сакам да дознаам шо значи тоа..
Освем тоа дека имаш хроничен синдром на неебитис, и си фраер и пол кој го мрази да чита наназад (што значи да сонуваш голотија во сон)... ништо посебно.
 

CF.REAL MADRID

ЦЕВКА
Член од
9 септември 2009
Мислења
335
Поени од реакции
9
Освем тоа дека имаш хроничен синдром на неебитис, и си фраер и пол кој го мрази да чита наназад (што значи да сонуваш голотија во сон)... ништо посебно.
Не сум фраер и пол,само прашав,и ти доктор ли си да пишуеш каков синдром имам?
 
H

-HRO

Гостин
Да не знае некој шо значи да сонуваш гола жена...Ја сум машко и 3-4 пати имам сонувано гола жена,озбилен сум не се заебавам...Е сеа не викам дека не ми годи ама стварно сакам да дознаам шо значи тоа..
Да сонуваш голотија значи дека ќе имаш грижи.

Пред неколку месеци го сонував прадедо ми, а починат е. Седеше кај мене во дневна, со мојата фамилија и јас дојдов и се запрепастив (во себе размислував и сакав да кажам, чекај дедо, па нели си мртов?) а другиве си седат како ништо да не се случило. Anyone?
Да сонуваш прадедо, тоа значи-долг живот :)
 
Член од
27 јануари 2011
Мислења
70
Поени од реакции
20
Често сонувам едка летам..поточно лебдам. ГЛУПОСТИ..а инаку.. понекогаш ко ќе се дешава нешто во денот, може да се почуствувам како да го имам видено тој настан.. шо може да е то ? понекогаш се будам со солзи на лице.. и такви нешта..:confused:
 
Член од
22 декември 2010
Мислења
290
Поени од реакции
204
Често сонувам едка летам..поточно лебдам. ГЛУПОСТИ..а инаку.. понекогаш ко ќе се дешава нешто во денот, може да се почуствувам како да го имам видено тој настан.. шо може да е то ? понекогаш се будам со солзи на лице.. и такви нешта..:confused:
ne se gluposti ... toa ti kazuva deka patot pred tebe ti e lesen , se sto pretstoi ke pomine lesno ,ubavo i prijatno , koga letas togas se naogjas vo vishite astralni nivoa , a toa ne se slucuva cesto i ne nasekogo .....ona sto ti e poznato e od potsvesta , tamu go imas celiot tvoj zivot od pocetokot ps do krsj... ponekogas isplivuvaat mali blesoci na deja vu koi mnogu cesto nemame dovolno energija da gi zadrzime podolgo vreme , a sepak ni se poznati ....solzite te cistat , cistat i odmivaat nesto od tebe , moze da se sluci i vo budna sostojba nekogas da pocnat bez nekoja posebna pricina da tecat solzi ...
poz!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom