Припадник на полицијата претепал момче до смрт! - ПРОТЕСТИ ПРОТИВ ПОЛИЦИСКАТА БРУТАЛНОСТ

Статус
Затворена за нови мислења.
V

Viktor g

Гостин
Политиката длабоко навлезе во ова еве што изјавува мајката на детево “Ќе дадам изјава, државата ми го уби син ми, тие го убија! Државата ми го уби син ми! Детето помош барало и два дена го држат да го прикријат делото.
- Ми кажуваат денеска дека детето од неделата е починато. Ништо не знаевме, од работа денес си дојдов, ми кажуваат дека син ми е мртов, а работев за државата, во комисија бев, за нив и ова нешто да се случи, да ми го убијат детето.“ Значи два дена не знае кај и е синот и не превзема ништо па мојте за 2 часа ќе кренат паника а не за 2 дена како и да е дефинитивно ја скокам темава
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
^ Жити се, ако имаш барем малку самопочит ќе ја скокнеш.
 
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.824
Поени од реакции
6.093
Мегафонот е тотален промај пошто ништо не се слуша. Народов е таков што ако нема некој друг за организатор па да има нереди само он да го јаде, не ти доаѓа....
Никој не се нафаќа да биде официјален организатор, а ако има официјална организација работите ќе бидат подруги. Страв им е на луѓево, и сама знаеш дека во моментов можеш и невин да го изедеш. Кога сме во парк/на плоштасд и слично на протести, не не снима скоро никој, а ваму секој втор специјалец има камера. После им прават проблеми...
Баш прееска се видов на ТВ, сигурно од идна година ми ја укинуваат стипендијата ако ништо друго:ROFLMAO:
Да пастирам само еден твит тука:
Многу другари ми рекоа дека не смеат да бидат видени на протестот, само затоа што имаат некој свој што работи во администрација
Точно е тоа за камерите, секој втор џандар од страна снимаше, дали снимаа да се одмаздуваат после?! Се надевам не!

Па логично е. Кога последен пат се собрале 500 души, а да не е партиски митинг? Па уште против полиција.. Исчекор е ова. Се надевам и очекувам наредниве денови да се зголеми бројот.

Ќе не биде бе луѓе! Младина сме, никој не може да не' запре. Полека, ама битно мрднавме од мртва точка. Само напред!

ПС. Од утре ќе имате неколку луѓе плус. :)
Ајде, што повеќе тоа подобро. Заедно сме посилни :)
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.403
Поени од реакции
6.024
Јас неможан да сфатам како некои личности,ако може така да ги наречам,пишат некои глупости за кои во секоја демократска земја би ви се смееле.
Прво - обвинет за убиство е припадник на специјалните единици- оние единици од кои ние треба да се чувсвуваме сигурно во оваа наша држава. Ова ти доаѓа нешто слично како ѓубретар да прави ѓубре,пожарникар да пали пожари. Али на некои личности ова им е тешко да го сфатат.
Второ - Осомничениот бил вработен од некого,сигурно тој не се самовработил. Ама на некои тука им е тешко да го сфатат зборот одговорност.
Трето - Апсурдно е да се зборува за тоа каква личност бил починатиот. Ако не се лажам,Македонија има Устав и е демократска држава каде секој има право да се брани на суд.
Четврто - За тие по-не-информираните ,протестот е загарантиран со Уставот .(излеа тие што ги бришат групите и евентите на фб не се запознаени со тоа).
Петто - Не се протестира ни против влада ни против некоја партија . Се протестира за да не се повтори ова,а тоа сигурно би се повторило ако никој од надлежните не превземе нешто.

И ако некој има помала интелегенција од амеба за да види дека до пред некој час се заташкуваше случајот,подобро е да не се бламира повеќе.

Жално е што Мартин не може да се врати, но ,се надевам дека народот конечно има сила да промени нешто во нашава ни татковина.

Почивај во мир Мартине.
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.772
Зборев за првиот протест, јас бев на тој вчера со Твитер организацијата, додека на пола од државава а и машала на форумов им беше поважно идентитетот на детето, стрина, тетка како се викала.
А знаеш каде беше протестот во 21:30? Зошто видов дека до 23:00 трае, а ги побарав околу 21:30 и не најдов ништо низ градов..
 
Член од
14 јуни 2008
Мислења
1.369
Поени од реакции
1.075
Политиката длабоко навлезе во ова еве што изјавува мајката на детево “Ќе дадам изјава, државата ми го уби син ми, тие го убија! Државата ми го уби син ми! Детето помош барало и два дена го држат да го прикријат делото.
- Ми кажуваат денеска дека детето од неделата е починато. Ништо не знаевме, од работа денес си дојдов, ми кажуваат дека син ми е мртов, а работев за државата, во комисија бев, за нив и ова нешто да се случи, да ми го убијат детето.“ Значи два дена не знае кај и е синот и не превзема ништо па мојте за 2 часа ќе кренат паника а не за 2 дена како и да е дефинитивно ја скокам темава
Па види сеа вака. Може неговите дома мислеле дека ебе негде или што и да е. Типот имал 22 години, полнолетен ...
Браво за твоите дома.(y)
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Политиката длабоко навлезе во ова еве што изјавува мајката на детево “Ќе дадам изјава, државата ми го уби син ми, тие го убија! Државата ми го уби син ми! Детето помош барало и два дена го држат да го прикријат делото.
- Ми кажуваат денеска дека детето од неделата е починато. Ништо не знаевме, од работа денес си дојдов, ми кажуваат дека син ми е мртов, а работев за државата, во комисија бев, за нив и ова нешто да се случи, да ми го убијат детето.“ Значи два дена не знае кај и е синот и не превзема ништо па мојте за 2 часа ќе кренат паника а не за 2 дена како и да е дефинитивно ја скокам темава
Odi ne se mrsulavi tuka, ziti leb...

Ajde gitla...
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.180
Поени од реакции
34.386
Политиката длабоко навлезе во ова еве што изјавува мајката на детево “Ќе дадам изјава, државата ми го уби син ми, тие го убија! Државата ми го уби син ми! Детето помош барало и два дена го држат да го прикријат делото.
- Ми кажуваат денеска дека детето од неделата е починато. Ништо не знаевме, од работа денес си дојдов, ми кажуваат дека син ми е мртов, а работев за државата, во комисија бев, за нив и ова нешто да се случи, да ми го убијат детето.“ Значи два дена не знае кај и е синот и не превзема ништо па мојте за 2 часа ќе кренат паника а не за 2 дена како и да е дефинитивно ја скокам темава
И шо? Ако неговите родители не кренале паника веднаш, тоа значи дека треба да и го убијат детето од ќотек и дека ова е политичка местенка? Каде во изјавата на мајката виде политика ти?

Па добро бе црепови едни, ставете се на нивно место и замислете дека тоа е вашето дете. Не туку драпајте без потреба со вакви „детални психо-анализи“.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
А знаеш каде беше протестот во 21:30? Зошто видов дека до 23:00 трае, а ги побарав околу 21:30 и не најдов ништо низ градов..
Појма немам :/ не бев денес, ама утре пак ќе има од 18 часот мислам пак кај мајка Тереза ќе се збира, ќе пренесам за сигурно утре :)
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
Политиката длабоко навлезе во ова еве што изјавува мајката на детево “Ќе дадам изјава, државата ми го уби син ми, тие го убија! Државата ми го уби син ми! Детето помош барало и два дена го држат да го прикријат делото.
- Ми кажуваат денеска дека детето од неделата е починато. Ништо не знаевме, од работа денес си дојдов, ми кажуваат дека син ми е мртов, а работев за државата, во комисија бев, за нив и ова нешто да се случи, да ми го убијат детето.“ Значи два дена не знае кај и е синот и не превзема ништо па мојте за 2 часа ќе кренат паника а не за 2 дена како и да е дефинитивно ја скокам темава
Имало господ !!!
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.451
Поени од реакции
68.695
Политиката длабоко навлезе во ова еве што изјавува мајката на детево “Ќе дадам изјава, државата ми го уби син ми, тие го убија! Државата ми го уби син ми! Детето помош барало и два дена го држат да го прикријат делото.
- Ми кажуваат денеска дека детето од неделата е починато. Ништо не знаевме, од работа денес си дојдов, ми кажуваат дека син ми е мртов, а работев за државата, во комисија бев, за нив и ова нешто да се случи, да ми го убијат детето.“ Значи два дена не знае кај и е синот и не превзема ништо па мојте за 2 часа ќе кренат паника а не за 2 дена како и да е дефинитивно ја скокам темава
Види го со што го тупи....
Алооо бреее нормален си што пишуваш???
Те имам читано на повеќе теми и од авион дека ич не си објективен и претерано заштиттуваш една политичка партија...
Нека потврди некој пошто неофицијално разбрав дека родителите на детето биле разведени. Ако толкуи ти е важно тука можеш да ја побараш причината зошто мајка му не знаела ништо...
 
Член од
12 октомври 2007
Мислења
1.482
Поени од реакции
22
Зборев за првиот протест, јас бев на тој вчера со Твитер организацијата, додека на пола од државава а и машала на форумов им беше поважно идентитетот на детето, стрина, тетка како се викала.
Аха, океј, мислев за денес. Иначе за тој вчера многу набрзина беше, можеби затоа.
 
Член од
14 јуни 2008
Мислења
1.369
Поени од реакции
1.075
Појма немам :/ не бев денес, ама утре пак ќе има од 18 часот мислам пак кај мајка Тереза ќе се збира, ќе пренесам за сигурно утре :)
Утре ќе има дупло повеќе џандари. Се што пишувате овде на форум се чита и од нивна страна.
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
2.902
Поени од реакции
1.528

Со оваков протест ништо не се мења, мислите дека ќе се уплашат џукеливе од мала прошетка низ скопскиве улици? Треба масовен протест, низ цела Македонија и шо е најбитно не треба да биде мирен. Газење кучиња, ама не сеа партискиве војничиња го користат ова као повод за препуцавање..
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom