Стипендии

Член од
13 август 2009
Мислења
9.539
Поени од реакции
5.768
Нешто за оние шо продолжиле стипендии, т.е стари корисници ?

--- надополнето ---

Ааааа имало имало... 3 рати и за нас... Добро е добро.. Туку да не знај некој/а колку останват ? Уште една ?
 
Член од
10 февруари 2010
Мислења
92
Поени од реакции
6
Дали на некој од старите корисници на студентски кредити им стигнала некоја рата? јас само што се јавив во министерство и ми рекоа дека се во целост исплатени од кај нив, се чекало од трезорот да ги префрлат само, но кај мене нема стигнато ниту една рата.
 
Член од
2 јануари 2010
Мислења
63
Поени од реакции
20
охооооо ако е така супер чим веќе ги пуштиле сите за студентскиот кредит...кај мене сеуште нема ништо на сметка :/
 

Anne.

~
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.629
Поени од реакции
10.284
Тип А проверете си ги сметките... мене ми стигнаа сите денарчики :)
Remember, remember the 5th of June :wub:
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.101
Поени од реакции
5.841
значи, кај никого ли нема исплатено од студенски кредити, па мајку му стара , нека пуштат више еве и изборите се близат!!!
 

8_88

888
Член од
7 мај 2009
Мислења
1.078
Поени од реакции
1.610
Јас слушнав дека за тип Б биле пуштени сите рати ( останува само да "легнат " на сметка...)
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.772
Поени од реакции
9.956
Кај старите корисници на стипендии за информатичари се е исплатено. Оваа година дури и порано од што треба :D
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.101
Поени од реакции
5.841
Дали на некој од старите корисници на студентски кредити им стигнала некоја рата? јас само што се јавив во министерство и ми рекоа дека се во целост исплатени од кај нив, се чекало од трезорот да ги префрлат само, но кај мене нема стигнато ниту една рата.
на кој број си се јавил да прашаме пак што е работава со кредитите????
 

AFI

Член од
17 ноември 2009
Мислења
389
Поени од реакции
98
Тип Б ислатени сите рати од стипендиите :cool:
 

BOJ@N

Штрумф Текнувало
Член од
30 ноември 2008
Мислења
884
Поени од реакции
489
На кој телефон вртите во министерството за прашања околу стипендиите?
На тие што се објавени на mon.gov.mk?
 
Член од
2 јануари 2010
Мислења
63
Поени од реакции
20
Еве сега проверувам на сметка и од студентскиот кредит има само 2 рати пуштено денес :/ нели требаше сите ?
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.539
Поени од реакции
5.768
Абе Владата ни е за мерак, како сакаш кажи...

А и искрено речено, и поарни се од комуњариве..
 
Член од
31 март 2011
Мислења
102
Поени од реакции
18
tie sto ste poiskusni so stipendiite dali ke moze nekoj da mi prognozira kolkavi se sansite da se stigni do stipendija so 8.5 prosek poso ne se golem br na stipendii vo prasanje a ima studenti so mn podobar uspeh :)

10x forward
 

8_88

888
Член од
7 мај 2009
Мислења
1.078
Поени од реакции
1.610
tie sto ste poiskusni so stipendiite dali ke moze nekoj da mi prognozira kolkavi se sansite da se stigni do stipendija so 8.5 prosek poso ne se golem br na stipendii vo prasanje a ima studenti so mn podobar uspeh :)

10x forward
Незнам на кој факултет си... но ако си на техничките факултети шансата ти е поголема, јас сум на технички факултет (пмф-информатика) и со 8,4 просек аплицирав за стипендија од тип Б, а исто така многу се битни примањата на семејството (плата на родителите, лични примања, од игри на среќа...) колку се помали толку е поголема шансата за стипендија :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom