На прва средба- ЌЕ СЕ ОМАЖИШ ЛИ ЗА МЕНЕ ?

stick figure

#MiaSanArsenal
Член од
2 мај 2010
Мислења
4.811
Поени од реакции
3.705
Едноставно кажи му дека никој нормален нема да прифати таков брак.
 
V

Vollstandig

Гостин
Овие се луѓе од типот ПАРАЗИТИ. Ваквите луѓе немаат никогаш девојка видено, секогаш следат, демнат и кога ќе ја начекаат жртвата одат целосно со сите сили како во војна и не се откажуваат додека не ја изгубат војната. Доколку ја добијат стануваат агресивни диктатори од кои ретко се гледа убавина.

Прецизирам за муабетот што го кажа:
Типот што си го упознала, НЕ ТЕ СЛЕДЕЛ ВООПШТО, не те знае туку дознал од по некој која си шо си, а те имал посматрано, и ти има фрлено око (Значи си нашол жртва). Е сега, не е доволно кул да ти се пушти, и мисли дека ќе те изгуби и мисли дека ако успее да те наговори за на кафе дека тоа уствари е “знак дека ти се допаѓа“ и ти дава понуда за брак со цел да можи да те задржи покрај него пошто мисли дека нема да те изгуби никако така. Е сега, ти со самото одбивање ја креваш агресијата во него, а типот е полабилна личност, односно чоек шо нема многу шо да кажи и си го следи животинскиот инстикт. Незнае како да се изрази, па почнува да се заканува со самоубиство (што никогаш нема да го направи, да си секако сигурна), со тоа дека ќе се отруе, ако настини и е болен ќе разгласи дека испил апчиња еден куп да се самоубие итн, итн. Значи ќе гледа на секаков начин да те придобие.
Е сега следува најлошото од овој тип на луѓе а тоа е гледаат дека не можи никако да те добие, и ќе се обиде на некој начин, а најчесто тоа испаѓа со силување и што знам што.

Мој совет:
Знам дека како на женско ти одговара да ти ласка овој оној, да му се допаѓаш, да се шеткате а сепак да си само со еден, (Женска филозофија тоа ти е) али ти глеај шо почесто игнорирај го. Од твоја страна грдо ќе испадни пошо си се зближала со него а не постој машко женско пријателство а ти уствари си му дала на знаење дека можи со тебе да биди нешто. Сама си крива, а сега игнорирај го да не го видиш најлошото, а не дека тоа ќе биди на негова сметка, туку лично на тебе. Предвреме гледај оддалечи се и готово.
П.С. Ако имаш дечко во никој случај не му кажувај кој е, пошто навистина дечко ти ќе си има полно проблеми заради твојата глупавост.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Боље решение - кажи му ДА и почни да му збориш како сакаш 10 деца. Сигурно ке избега.
 
А

Анноун

Гостин
чекај малку , отиде на кафе со него , а имаш врска ? епа извини , твоја грешка .
 
T

Tetro

Гостин
Што згрешив, се прашувам?
Ако си лесна на карактер, би можел и секој да те ќари. Но, ако си уверена дека дечкото не е за тебе, би можела на секој начин да го откачиш, дури и да те замрази после нешто кое би му го кажала во очи. Не те познавам воопшто и не би можел да ти дадам подобар совет засега.



--- надополнето ---

чекај малку , отиде на кафе со него , а имаш врска ? епа извини , твоја грешка .
Жити се`, од кога пиењето кафе се смета за нешто сериозно?
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Се запознавме по случајност, јас не бев ни свесна дека е наметната случајност. Ме покани на кафе.
Како сте се запознале по наметната случајност? Те присили да се упознаете? Со сила те однесе на кафе, а имаш дечко кој го сакаш највише на свет?

Што згрешив, се прашувам?
Што ти мрда г'зот :toe:
Чим има твој број, некој му го дал. Кој?
Зошто не си го пријавила во полиција? Или да смениш број?
Значи, ситуацијава ти годи.
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.726
Како бе мене така, некоја плава цицкеста не дојде и ми понуди брак... ?
C'est la vie !

П.С.
Демек на жените не им годи да имаат вакви обожаватели.
Мислам, да не генерализирам но огромен процент умираат од мака зошто немаат таков храдкор обожавател.

Атеншн, атеншн...
 

Stallion

Папион __ •°
Член од
13 септември 2010
Мислења
1.149
Поени од реакции
908
А типот си чита ли чита овде можни ситуации така да најверојатно спремен ќе е за понудениве решенија.. :icon_lol: (чим знаел се за тебе те прател, ово оно :))

Мој впечаток е дека блефира, тоа се очајнички обиди дека може да стори нешто, еве ако е маж нека си го пречи едното јајце како доказ дека не блефира :pos:

Се надевам дека чита секако ако постои типов :pipi:

Ако па стварно деноиве ти го донеси неговото јајце, грижата на совест остави ми ја мене :pos:

Сеа за сеа толку, како што гледаш нема причина за паника. :icon_lol:

To be continued... (во зависност од настаните :icon_lol:)
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Мене ми идат неколку можни солуции за типот што понудил брак на прва-

1. Опсесивно - компулсивна личност
2. Манипулатор кој го бара најкраткиот и најлесниот пат до твојата минџа (можи да ти кажи утрото дека пу пу не важи понудата, бил пијан, момент на слабост)
3. Јадел или користел нешто што содржи ДМТ
4. Поранешен член на унијата на млади сили од ВМРО-ДПМНЕ
5. Поранешен член на унијата на млади сили од СДСМ
6. Радикален верник
7. Вонземјанин
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.740
Поени од реакции
7.993
Аман бе? И вакви постојат?

Него, батали то... да речеме наметната случајност и после некое време... ја прифати поканата за кафе?

Мој совет, не се замарај... кажи му да не те замара и дека си имаш свој живот и нормално иди у оператор и блокирај му го бројот.

 
С

сашенко

Гостин
чекај малку , отиде на кафе со него , а имаш врска ? епа извини , твоја грешка .
Што има тука погрешно? Ти идеш на кафе само со девојка ти?

--- надополнето ---

Боље решение - кажи му ДА и почни да му збориш како сакаш 10 деца. Сигурно ке избега.

Ова е научно докажано мислам :vozbud::vozbud::vozbud:.АКо нема друго чаре нека проба сигурно делува
 

THE_CHOSEN_ONE

1903-2012
Член од
13 август 2007
Мислења
3.724
Поени од реакции
1.333
Пушти брада и не се бањај, ќе те одбегнува од километар.
Проверен рецепт.
 
S

Shellshock nam67

Гостин
Како сте се запознале по наметната случајност? Те присили да се упознаете? Со сила те однесе на кафе, а
е да си ми жива и здрава македонке :helou:
им мрда гзот на некои девочиња па после некој друг им е крив за ситуацијата во која ќе се најдат
коментар на место:helou:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom