Ливерпул-Манчестер Јунајтед 06.03.2011 (14:30)

Победник на дуелот:

  • Ливерпул

    Гласови: 57 46,7%
  • Манчестер Јунајтед

    Гласови: 45 36,9%
  • Нерешено

    Гласови: 20 16,4%

  • Вкупно гласачи
    122
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
Ливерпул можеби немаат многу успешна сезона, но докажаа дека се повампируваат против јаките екипи, очекувам цврста и неизвесна игра и резултат сличен како и на натпреварот Челзи - Манчестер, то ест, 2-1.

Меирелеш и Џерард стрелци за Ливерпул, Хернандез стрелец за Манчестер.
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
Џерард ако стрела ќе паднам на глава. Во очајна форма е. Ама ајде може омразата ќе го дигне.

--- надополнето ---

Манчестер Јунајтед.
Фантастични се навивачите години наназад, ама последниве 2 се нешто посебно. Не сум ги следел многу Ливерпул, затоа и пишав според мене.
Не се согласувам, и мислам дека многу малку би се согласиле со тебе ама да не ја тупиме таа дискусија на оваа тема. :)
 

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
Мислам дека ќе биде нерешено 0-0 или евентуално 1 погодок ќе го реши натпреварот :)
 
Член од
5 февруари 2009
Мислења
7.386
Поени од реакции
3.808
Сака некој да се клади со мене во аватар дека Манчестер ќе тепа утре ако тепа става аватар од Руни ако изгубе јас ставам од кој сака аватар во трајност од 6 месеци ?

--- надополнето ---

Се плашите а? :zlo::zlo::zlo::zlo::zlo::zlo::zlo:
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
Сака некој да се клади со мене во аватар дека Манчестер ќе тепа утре ако тепа става аватар од Руни ако изгубе јас ставам од кој сака аватар во трајност од 6 месеци ?

--- надополнето ---

Се плашите а? :zlo::zlo::zlo::zlo::zlo::zlo::zlo:
You're ON brother! :)

liverbirdcomposition1co.jpg
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Да, таа ја видов уште на првата страница, мојата е како одговор на таа. :)
Извини не видов, туку да прашам, МираЉеш ќе игра? :pos: Знам дека ти е фејворит ова :icon_mrgr
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.354
Поени од реакции
10.749
А Лукаш Леива ?
Аман немој!!! Ми се лоши!!!

--- надополнето ---

Се зезав де не се пали, и мене ме нервираше Карик ама после интересно ми стана xD
Е ова тешко да стане интересно. Викајте го Џерард -Жерард, викајте го Кајт -Кујт ( па вака и правилно е ) ама немојте на крај Ш да користите.
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.270
Поени од реакции
16.279
Аман немој!!! Ми се лоши!!
Зашо бе, шо ?
Онака прашав дали ќе игра он, зашо ко да читнав по интернетов дека Џерард се повредил, па ме интересираше дали Лукаш ќе игра место него.

А од шо ти се лоши тебе, да не си јадел нешо расипано? Ако ти е мука у стомак иди у вц поврати па може ќе ги биде боље.
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
„Жерард“ се сјебал на тренинг као демек (од Мирорфутбол е веста...) ама и да е така, ќе играл под инекции и слични медикаменти па после ќе одмарал.

Не ми е верлива целата информација, поготово заради тоа што нема такво нешто од посаглам медиум, ама ќе видиме утре.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom