Велес

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
...of topic si(i ne ti e prvput na temite seriozni-muabet na MSN prajte si),losh primer davash so ova moderatorke najbolja,nemoj posle ovo -ono...drn drn pristrasnosti i strasti...:tapp:
образложение
Бидејќи темата е Велес,а псај даде кошмарен опис на градот,прашањето мое се однесува на оној кој ја шетал и и го покажал паркот во Велес,збогатено со малку црн хумор.И воопшто не е оф топик.
насликано
:retard
Благодарам што внимаваш на секој мој пост,драг Љупчо,одмори малце ќе те заболат очите од читање:wink:

Е ова е оф топик
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Veles mi e eden od najomilenite gradovi. Site rodnini od ednata strana mi se vo Veles. Shteta shto sega nemam tolku slobodno vreme pa da otidam na nekolku dena i da se potsetam na "mladosta". Kako dete, dobar del od zimskite i letnite raspusti gi munuvav tamu. Eheee, vreminja...

Naskoro, mora da se naprai edno retro... :)
 
А

Адриано

Гостин
Вчера еден другар од Скопје иде у Велес по 2 месеци и првата реченица му беше "Kај сте бе педери ви ебам градот глуп".

Го убивме од шетање,го запознавме со една Ружица,се изопивме у Паб,јадевме пици,го избањавме на езеро,пак се изопивме на мотелот,сврти кругче со моторот на еден другар(со кацига нормално),кафиња,коктели,секс и млади девојќи...типов доби 90% од нашето време.

И пред да си оди,доека седевме на маало ни вика "Луѓе градов ви е жими курот на дедо Мици.Се живо трачари,се живо на порта седи,неможе чоек на раат да муфне нешто.Чаршијава ви е една умрена уличка и 70% се 14-годишници.И се некои пред пубертетски девојчиња ме меркаат,се осеќам валкано.Младинскион полн исфрустрирана копиљаана.Глумат памет и бунтовност.А уствари им е криво оти не се како тие по кафичите.Среќни и безгрижни.У големион парк секој ден цигани се ебат на клупа.Да ти е гнас да седнеш.Коњите ги носат трава да пасат таму.Седиш на клупа со женска ти,и спушташ ѕвезди,а пред вас-коњско гомно.Ај сеа...Глумите модерен град.Возите мотор со кацига.Ама тој закон не е за ваа дупка од град.Вчера глеам еден тип со едно Апенче дедо му Ное шо му го оставил,патлиџани напред у корпа,лук врзан назад на седиште,кацига на глава.Абе Монти Пајтон не му се рамни.Жениве ви се скоро сите гага мафија.Ќе одат со богат тип,па макар типов да има повеќе краста на себе отколку пари у џеб.А машкиов пол...добро бе шо ви е финтата со тоа драпање на курот цело време?Шетате по чаршија "Генста Стајл",со рака у пантолони и мозок у облаци.Ебате рајата ебате."
И си отиде.
Мразам Скопјани :nerv:
со овоа подвлеченово иако сум од Велес мора да се согласам шо е така така е да не се лажеме:uvo::nesum:

Забораваш нешто важно па брат не сте го однеле на Мало мовче да види кај се бањаат коњите да видиш што ти се вика кеј од едната страна изграден и обраснат со трева а од другата страна нема ептен ништо само кал!
спомениците ни се закон почнувајки од Коњот на незнајниот јунак шо никој нема појма на кого е посветен па се до оние цевкине на мало мовче што претставуваат едно гооооолемо ништо.
не си го однел на пазар да види како продаат гаќи 3 за 100 од тие еднаш носени 2 не носени:nesum:
белким да си го однел на костурница да видел коски ама пак ништо и од таму веќе повеке години со метла нема никој заметено се е песок и трава.
требало да одите на бабуна да се бањате во вода до глуждеви или во тунелот на турнир за старци од 50 до 90 години каде се едни исти ја земаат наградата а другите можат само да плачат од мака.
требало барем еднаш да сте поминеле по железен мост да ви се стресат коските од страв и најважно од се требало да седнете во дизни па сите фраери фраерки ѕвездите на јуниор куп :vozbud:се таму коа ке наврати другар ти потсети го да ги види поздрав:salut:
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
образложение
Бидејќи темата е Велес,а псај даде кошмарен опис на градот,прашањето мое се однесува на оној кој ја шетал и и го покажал паркот во Велес,збогатено со малку црн хумор.И воопшто не е оф топик.
насликано
Абе зашо кошмарен опис?
Ништо помалку кошмарен опис не би дала ни за Скопје, од каде што и сама сум. :wink: И тука има мрачни улички, темни сали, манијачки паркови кај што младината пуши трева, пие вино и свири гитарчиња. :) Мене баш тоа ми е убавината, или ај: шмекот во еден град. :toe: Што е до пабот, баш пријатен впечаток ми остави.

Не знам зошто така ме сфативте; јас не очекувам да го видам Лас Вегас кога ќе отидам во било кој град во Македонија, инклудинг Скопје. Велес е баш еден од градовите што ми има посебен шмек, и заедно со Охрид и Битола ми е еден од најпријатните.

Плус и како можам да не го сакам тој град кога колегата таму ќе ми се ожени, кажав веќе. :pos:
 
Член од
19 септември 2005
Мислења
5.616
Поени од реакции
180
A da se prai edna sobiranka vo Veles.... Veles e edisntven grad vo MK so mnogu kajgandzii a bez sobiranka :)
Aјде... велешани/ки покажете се малку организација...

Друго, сум бил Велес неколку пати, запознав многу пријатни луѓе... и дефинитивно ми е еден од омилените македонски градови.
 

Ljupco

...ExtraVagant...
Член од
20 јули 2006
Мислења
1.810
Поени од реакции
12
образложение
Бидејќи темата е Велес,а псај даде кошмарен опис на градот,прашањето мое се однесува на оној кој ја шетал и и го покажал паркот во Велес,збогатено со малку црн хумор.И воопшто не е оф топик.
насликано
:retard
Благодарам што внимаваш на секој мој пост,драг Љупчо,одмори малце ќе те заболат очите од читање:wink:

Е ова е оф топик
...ich muva ne me lazi,ti si moderator ja sum samo chen,za primer se moderatorite ne chlenovite,"its yours ass on the grass"...:tv:
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.778
Поени од реакции
8.228
Aјде... велешани/ки покажете се малку организација...

Друго, сум бил Велес неколку пати, запознав многу пријатни луѓе... и дефинитивно ми е еден од омилените македонски градови.
Абе вие од периферијата:))) организирајте се,за нас е лесно да ве пречекаме.Ќе ги видите сите убавини опишани во претходните постови од мојот другар и Адриано :pos:
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
Veles mi e eden od najomilenite gradovi. Site rodnini od ednata strana mi se vo Veles. Shteta shto sega nemam tolku slobodno vreme pa da otidam na nekolku dena i da se potsetam na "mladosta". Kako dete, dobar del od zimskite i letnite raspusti gi munuvav tamu. Eheee, vreminja...

Naskoro, mora da se naprai edno retro... :)

По фаца убо се уклопуваш у градов.
Се мислам воа одамна да го кажам.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
...ich muva ne me lazi,ti si moderator ja sum samo chen,za primer se moderatorite ne chlenovite,"its yours ass on the grass"...:tv:
Бидејќи треба да дадам пример на останатите членови...вакви постови ставете на игнор:)
 

Black Rose

дете на цвеќето
Член од
12 февруари 2007
Мислења
1.972
Поени од реакции
38
....и Raziel и Адриано сограѓани, а ја да не знам :raz:
 
А

Адриано

Гостин
ama sigurno gi znaeme na faca....kako moze da ne znaes nekoj od gradov :pos:
тоа интересно да видиш затоа на пазар од тезга на тезга или роднини или комшии и повеке ни е сеирџиски пазарот отколку за купување продукти:toe:
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
тоа интересно да видиш затоа на пазар од тезга на тезга или роднини или комшии и повеке ни е сеирџиски пазарот отколку за купување продукти:toe:

pa mnogu jasno deka e! :smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom