Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Не си правете филмови Милан ќе биди новиот шампион во Италија.....а против Баерн и со Милито и без Милито ние ќе бидиме елиминирани!:toe:
 

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.205
Поени од реакции
2.199
Не си правете филмови Милан ќе биди новиот шампион во Италија.....а против Баерн и со Милито и без Милито ние ќе бидиме елиминирани!:toe:
Ќе бидеме пред Милан со еден бод а ќе го елиминираме Баерн на пенали, траст ми ;)
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.482
Поени од реакции
1.669
Не си правете филмови Милан ќе биди новиот шампион во Италија.....а против Баерн и со Милито и без Милито ние ќе бидиме елиминирани!:toe:
Ова го пишиш демек за да не те зафркавет фановите на Милан и да му враќаш после во стил "Eeee, знаев јас од кога ви викав". Како можеш толку сигурен да си дека Милан ќе освои, а има уште 8 кола и тоа играат против Палермо гости, Фиорентина гости, Рома гости, Удинезе гости и + имаат натпревар со нас. А пак Интер има, со Наполи една таму гости и "незгодната" Парма таму и со "јакиот" Лацио и тоа дома, другите сите гола вода се (Лече, Киево, Чесена, Фиорентина*, Катаниа). И од каде толку сигурен сега ти дека ќе освои Милан, па да неправиме филмови? Или пак оди, бујрум, уплати на Милан ко си толку сигурен, а ние овде филмови си правиме, со 1000евра, сега коефицентот би требало некаде да е 1.70-1.80, 700е в џеб на крајот на првентсвото, ко си 100% сигурен.

Баш сакам да видам ако тепаме во дербито, колку тогаш ќе си сигурен дека Милан ќе освои.


*Фиорентина гости се дупе, за разлика дома.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.629
Поени од реакции
43.484
Не, тогаш Бенитез беше крив, не го врти муабетот сега :pos:
Види, ако одиме по твојата логика, со Киево Пандев утна празен гол, со оние оној не рипнал, со овие оној утнал овој вака оној онака, тогаш тренерите никогаш нема да ја сносат вината и никогаш нема да бидат отпуштени.
Со Киево не беше проблем тоа што Пандев утна празен гол туку фактот што наместо Киево, Интер беа оние во подредена улога 90 минути, или со Бреша дома, каде на Интер им беше потребен пенал за да создадат шанса за гол, и тоа подарен пенал, и тн и тн, да не навлегуваме во детали.

И не го вртам муабетот, него ти уочувам на фактот дека во било кој гигант еден играч мора да покажува константност, кај Мурињо на пример толкава слобода немаа играчите, Кварезма беше седнат на клупа па позајмен само 6 месеци по доаѓањето во Интер, Мунтари ете првата сезона добиваше доверба, ја изигра ок, втората беше дупе, го седнаа и него на клупа и тоа е тоа ...

Ја се согласувам дека Пандев не треба да биде вреѓан ко што тоа го прават на forzainter форумо, а и не видов некој тука да го навредува освен да го нарекува Палмдев, ебате навредата, најбитна е суштината на критиката а истите и те како држат вода за него моментално. На крај краева кај сите фанови на Интер тука постоеше согласност на времето кога го критикуваа на темата негова овде дека ваков бил онаков бил а ние им цртавме дека во Интер и бетер знае да е и дека нема ни Л од лидер во него, им цртавме и дека е нула со реализација а они умараа со тоа дека промашувал па недела дена покасно од тие муабети он за Интер утна празен гол.

--- надополнето ---

Не си правете филмови Милан ќе биди новиот шампион во Италија.....а против Баерн и со Милито и без Милито ние ќе бидиме елиминирани!:toe:
И ти ко фантомхикс со ваквите муабети ...
Види, и ја сум со ставот дека Милан сезонава ќе биде првак, сум пишал и зашто ( не ми е за верување дека тим со таква бедна полусезона може да освои титула ) ама па сеа до толку да потенцирам дека немаат шанса не, исто и за дуелот со Баерн.
Треба да дадат први гол, по можност во прво полувреме и после 1 тон притисок у нозе да имаат домаќините, а реално, за истото не е потребно чудо.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.487
Поени од реакции
58.770
Ja би рекол дека е минус тоа за вас :pos:
Со здравје да си го носиш! :)


Од тоа што го прочитав, дал гол ала Марадона, 60 метри спринт имал и ваљда везел играчи уз пут, ајде Иосоно, јави се ... :)
Воопшто не сум во тек зошто викендов бев работно и сега застанувам пред компјутер. Во секој случај, ја користам приликава да ви речам: ВИ РЕКОВ??? :)

Нејсе, што се однесува до титулата, исто одамна пишав и сега сакам да повторам: едвај чекам на некој да му ја честитам титулата за да се раатосам, ама не знам на кој :)

Полесно е да се брка одошто да се држи водство, сите се сеќаваме што се му се има случувано на Интер кога водел и на какви натпревари го прокоцкал водството. Така да не ме чуди кога некој ќе пукне во момент кој никој не го очекува. Тоа што Ибра направил црвен е одлична вест.

--- надополнето ---

 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Ова го пишиш демек за да не те зафркавет фановите на Милан и да му враќаш после во стил "Eeee, знаев јас од кога ви викав". Како можеш толку сигурен да си дека Милан ќе освои, а има уште 8 кола и тоа играат против Палермо гости, Фиорентина гости, Рома гости, Удинезе гости и + имаат натпревар со нас. А пак Интер има, со Наполи една таму гости и "незгодната" Парма таму и со "јакиот" Лацио и тоа дома, другите сите гола вода се (Лече, Киево, Чесена, Фиорентина*, Катаниа). И од каде толку сигурен сега ти дека ќе освои Милан, па да неправиме филмови? Или пак оди, бујрум, уплати на Милан ко си толку сигурен, а ние овде филмови си правиме, со 1000евра, сега коефицентот би требало некаде да е 1.70-1.80, 700е в џеб на крајот на првентсвото, ко си 100% сигурен.

Баш сакам да видам ако тепаме во дербито, колку тогаш ќе си сигурен дека Милан ќе освои.


*Фиорентина гости се дупе, за разлика дома.
Ова не го пишувам за да ме зафркаваат Миланезите..таман работа да се плашам од нив кога ионака не сум едниствен фан на Интер во форумот ..реално гледано скудетото и тоа како е достижно но и не ми се верува дека ќе ги победуваме ние глатко противниците што следат посебно дербито против Милан(ионака сите важни натпревари оваа сезона ги оплескавме)..како прво и основно немаме игра за да бидиме шампиони..како второ и не ми се верува судиите и општо ФИЦГ да дозволат повторно Интер да е шампион(ова сериозно) бидејќи за ова првенство ќе нема толку заинтересираност,пари,бизниси,комерцијални ствари итн.....како трето јас немам ни 200 евра а камоли 1000 за да уплатам:)....Иначе јас дефинитивно ќе бидам најсреќниот човек на планетата ако бидиме повторно шампиони на крајот бидејќи да му ја земиме титулата на најголемиот ривал пред ''нос'' тоа би било совршен крај за нас.....!
 
Член од
30 октомври 2008
Мислења
1.046
Поени од реакции
35
кирца
еве ти го милан за тоа што ти зборував вчера ,ЖИВ ПРИМЕР!
се знае уште од кизнеј кога МИЛАН ШАМПИОН ние втори
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.299
Поени од реакции
15.535
Види, ако одиме по твојата логика, со Киево Пандев утна празен гол, со оние оној не рипнал, со овие оној утнал овој вака оној онака, тогаш тренерите никогаш нема да ја сносат вината и никогаш нема да бидат отпуштени.

И не го вртам муабетот, него ти уочувам на фактот дека во било кој гигант еден играч мора да покажува константност, кај Мурињо на пример толкава слобода немаа играчите, Кварезма беше седнат на клупа па позајмен само 6 месеци по доаѓањето во Интер, Мунтари ете првата сезона добиваше доверба, ја изигра ок, втората беше дупе, го седнаа и него на клупа и тоа е тоа ...
Па да, што беше крив Леонардо што Кордоба два пати го остави Матри сам? Крива е управата што уште верува дека Кордоба и Матераци се добри за резерви, за ова ми се чини и то го делиш мислењето, добри се за клупа, добри, али еве, добриот Кордоба не чинеше 2-3 бода сигурно, добриот Матераци му го даде дербито на Милан.
Има разлика од тоа кога тренерот е крив и треба да се отпушти и од вакви индивидуални грешки.

Се шалев, нели виде дека имаше ;pos;
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.482
Поени од реакции
1.669
Ова не го пишувам за да ме зафркаваат Миланезите..таман работа да се плашам од нив кога ионака не сум едниствен фан на Интер во форумот ..реално гледано скудетото и тоа како е достижно но и не ми се верува дека ќе ги победуваме ние глатко противниците што следат посебно дербито против Милан(ионака сите важни натпревари оваа сезона ги оплескавме)..како прво и основно немаме игра за да бидиме шампиони..како второ и не ми се верува судиите и општо ФИЦГ да дозволат повторно Интер да е шампион(ова сериозно) бидејќи за ова првенство ќе нема толку заинтересираност,пари,бизниси,комерцијални ствари итн.....како трето јас немам ни 200 евра а камоли 1000 за да уплатам:)....Иначе јас дефинитивно ќе бидам најсреќниот човек на планетата ако бидиме повторно шампиони на крајот бидејќи да му ја земиме титулата на најголемиот ривал пред ''нос'' тоа би било совршен крај за нас.....!
Значит сепак сме имале шанси да освоиме и според тебе. :) Лесно ќе ги победиме сите, освем Наполи гости и Парма гости и нормално, Милан, кај другите сигурен само ќе се прошетаме, со малку среќа, а не како она ова петокот. Нормално, немораш ти да се согласуваш дека ќе ги победиме лесно т.е. да си оптимиста ко мене, но глупаво е да речиш дека немаме никакви шанси за титулата. Друго, се согласувам дека ја немаме она шампионска игра од годините наназад во калчото, ами Милан? Тие имаат некоја подобра/пошампионска игра од нас...? Ибрахимович скоро секоја утакмица ги вади Милан, баш ево сега ќе видиме колку бода ќе земат без него...

За тоа од ФИГЦ, во право си до некаде за тоа, но тие немаат да бидат вклучен фактор на крајот кој ќе освои, се зависи од Интер т.е. да победи на дербито и после да си редит победи, а Милан сум убеден дека ќе киксни некаде. Очекувам тоа да е во следното коло против Палермо. :smir:
 
Член од
13 октомври 2009
Мислења
2.638
Поени од реакции
1.233
Значит сепак сме имале шанси да освоиме и според тебе. :) Лесно ќе ги победиме сите, освем Наполи гости и Парма гости и нормално, Милан, кај другите сигурен само ќе се прошетаме, со малку среќа, а не како она ова петокот. Нормално, немораш ти да се согласуваш дека ќе ги победиме лесно т.е. да си оптимиста ко мене, но глупаво е да речиш дека немаме никакви шанси за титулата. Друго, се согласувам дека ја немаме она шампионска игра од годините наназад во калчото, ами Милан? Тие имаат некоја подобра/пошампионска игра од нас...? Ибрахимович скоро секоја утакмица ги вади Милан, баш ево сега ќе видиме колку бода ќе земат без него...

За тоа од ФИГЦ, во право си до некаде за тоа, но тие немаат да бидат вклучен фактор на крајот кој ќе освои, се зависи од Интер т.е. да победи на дербито и после да си редит победи, а Милан сум убеден дека ќе киксни некаде. Очекувам тоа да е во следното коло против Палермо. :smir:
Гарантирам дека ќе бидат послаби без него . Доби директен црвен > најмалку две утакмици суспензија што значи со нас нема да игра , а мислам пред нас играат со Палермо на гости па после нас играат со Фиорентина на гости , така да мислам дека тука може да се стигнат
Ако Милан ни бега и после овие три утакмици мислам дека тогаш ќе биде готово
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.629
Поени од реакции
43.484
Toa веднаш го дадоа ко сомнително за време на преносот, но линискиот имаше реакција дека не е гол аут, тешко е во секој случај да се процени дали е или не е излезена топката, сеедно, го заслужија тој гол поради несериозноста која ја покажаа во нападот и тоа е тоа, непишано фудбалско правило е казната која следи по такви промашувања.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom