Вашите пријатели на Facebook

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Забегавте некои од темава, значи оваа е паралелна на таа за кревањето на непознати, мада јас не гледам сличност. Прашањето беше дали додавате за пријатели луѓе кои што не ги познавате?
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
Не сум забележал досега дека имам 824 фејсбук пријатели.
Како и да е, покрај пријателите од форумов, некои естрадни ликови и луѓе од странство кои не ги познавам лично но ги имам додадено поради нивно "следење" ради тоа што ги поштувам, со сите други се познавам.

За chat, имам направено посебна група (околу 30 луѓе) со кои најчесто комуницирам, и за нив, кога сум пред компјутер, стално сум онлајн, за другите не.
Кој има потреба од контакт со мене, слободно на ѕид или преку порака.

И уште една работа, не ми е јасно зашто некои го оставаат јавно да им се гледа мобилниот број. Од тука ваљда произлегува и муабетот почнувајќи со мајтап, се до тајни обожавател(к)и.
 
F

FuckYouAll

Гостин
Сега имам 369 пријатели на ФБ, пред месец-два имав скоро 700 ама ме стегна нервот и 300 избришав.:)
Со шесетина се знам добро, а со другите скоро ич, ретко пишам со некој шо не познавам и не вршам познаства преку чат или инбокс.
На Фб се логирам само кога требит да се договарам за некаде или ми е доооооссссаааддднннооооо, многу. Ретко стегам лајк а уште поретко ми стегет.:icon_lol:
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.213
Поени од реакции
934
Забегавте некои од темава, значи оваа е паралелна на таа за кревањето на непознати, мада јас не гледам сличност. Прашањето беше дали додавате за пријатели луѓе кои што не ги познавате?
Не мора да значи дека е паралелна.
Едноставно темата на Магде мене ме инспирираше да ја отворам оваа :)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Не мора да значи дека е паралелна.
Едноставно темата на Магде мене ме инспирираше да ја отворам оваа :)
Јасно ми е ама вака испаѓа кој колку пријатели има на Фејсбук, има тема за тоа. Нека си кажат колку имаат ама нека го додадат и тоа другото :)
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
310
Поени од реакции
101
Јас имам два профила.на вистинскиот имам 50 пријатели,од кои 90% ми се познати.Не додавам лица кои не ги познавам.А ретко додавами стати познаници.На другиот пак имам околу 300 и преку него си ги гледам сите кои ме интересираат а и често го користам и за зафркавање на другарите и братучедите. :D
 
Г

Господ

Гостин
Ја на времето коа го напраив у прва ваљда,на ФБ немаше жив чоек и једини френдс ми беа моите алтернативни акаунти за да играм rock legends.
После,ме аднуваа некои шо ги знам,стигнав максимум до 50тина мислам и од тие 30тина немав појма кои се.
Пошо не аднуав никој ме аднуваа,не ги есапев и па ме бришеа.
 
Член од
26 август 2010
Мислења
27
Поени од реакции
9
Паа имам околу 300 пријатели,не аднувам непознати а и не прифаќам баш непознати.Доколку имаме доста заеднички пријатели да , а со повеќето од пријателиве се знам XD
 
Член од
10 август 2010
Мислења
183
Поени од реакции
7
Имав над 900 пријатели на почетокот, но потоа си направив нов профил и не прифаќам непознати. Сега имам точно 231 пријател :)
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.661
Поени од реакции
9.972
Иам 170-80 френдс претежно се луѓе што ги знам,ма да има и такви што врска неам кој се а ме аднале и сум ги прифатил.
Од коа го напраив фејсбукот до сеа ретко кога ја сум аднал некого,не се замарам многу пошо и онака го користам за заебанција и за нешо ако ми треба некој да не се јавуем на моб..... и то.

ЕДИТ - Лажам,166 френдови сум имал xD
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.310
Поени од реакции
15.544
Во врска со темата:
Прифаќам само женски што не ги познавам, мада ретки се таквите, 99% од тие што ме аднале барем еднаш сме биле во исто друштво, од факс итн.... Машки скоро никогаш не прифаќам доколку не ги познавам.
Имам <300 пријателчиња.
 
А

Антоние

Гостин
Имав околу 700+ контакти, меѓутоа пред околу месец дена го избришав фејсбукот затоа што со еден колега/пријател започнавме еден проект да развиваме, и не планирам да трошам повеќе време на глупости, него пробувам да си го организирам времето на најпродуктивен начин (а искрено, и некако ми здосадија луѓето што висат таму:)). Всушност, ја избришав секоја трага од мене што постои на некој сајт на интернетот, освен на форумов и на last.fm

И женската ја натерав да го избрише нејзиниот, затоа што не планирам да се замарам и да се нервирам со ситни глупости (на почетокот малце се противеше :wink:). А се разбира, ако некој сака да искомуницира со мене, може да ми се јави на мобилен во секое (разумно) време.
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.612
Поени од реакции
33.969
И женската ја натерав да го избрише нејзиниот, затоа што не планирам да се замарам и да се нервирам со ситни глупости (на почетокот малце се противеше :wink:). А се разбира, ако некој сака да искомуницира со мене, може да ми се јави на мобилен во секое (разумно) време.
A дигаш ли на непознати? :pos:
 

Филозофка

Amelie Poulain
Член од
21 јануари 2009
Мислења
1.680
Поени од реакции
525
Имав околу 700+ контакти, меѓутоа пред околу месец дена го избришав фејсбукот затоа што со еден колега/пријател започнавме еден проект да развиваме, и не планирам да трошам повеќе време на глупости, него пробувам да си го организирам времето на најпродуктивен начин (а искрено, и некако ми здосадија луѓето што висат таму:)). Всушност, ја избришав секоја трага од мене што постои на некој сајт на интернетот, освен на форумов и на last.fm

И женската ја натерав да го избрише нејзиниот, затоа што не планирам да се замарам и да се нервирам со ситни глупости (на почетокот малце се противеше :wink:). А се разбира, ако некој сака да искомуницира со мене, може да ми се јави на мобилен во секое (разумно) време.
Тхе хироууу, револушнери :) хехе
ако издржиш повеќе од 2 3 месеца алал да ти е
 

Kajgana Shop

На врв Bottom