Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .

Сутлијаш

PAZZO PAZZINI
Член од
5 декември 2010
Мислења
2.614
Поени од реакции
1.550
Абе грешка ти е изворот ја на миланњуз прочитав 5 сега,20 ако сакаме да го земеме:back:
иначе моментално работите одат доста добро,ако ништо друго со земањето на таиво нема да ја гледаме таа несреќа наречена Анте,Гансо ако дојде ќе биде одлично ако не мора некој на таа позиција да се земе.Читав нешто сме биле заинтересирани за Фабрегас(нели Берлу го вети пред некоја година ама ништо не испадна)па ништо чудно да се треснат и бајаги пари на него.Тимот за идната година би требало да биде феноменален јака одбрана,подмладена средина,убиствен напад,ако дојдат сите овие играчи(Таиво,Гансо,Мексес,Маркети па ајде и без фабрегас да бидеме:smir: )би било греота да не се освои Италијанско,куп,суперкуп па и да стигнеме барем до 1/2 во ЛШ.
Ај мисли малце логички, го земаме за 5 милиони ова лето на позајмица, и следното лето (2012), ако се задоволни од неговите услуги, го откупуваат целосно за 25.

И изворот не ми е грешен, уживај.
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
не зашто сватив дека 25 тогаш ќе се дадат плус а не дека 25 е целиот трансфер.Он нека дојде па и 35 нека бидат :)
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.430
Поени од реакции
11.017
Абе во овие тимовите што ги правите го нема Фламини. Тоа значи дека ќе лета?
Инаку страшен тим ќе имате
А сега наводно сте го барале и Аквилани. Шпекулација?? Претпоставувам!!!
 

Сутлијаш

PAZZO PAZZINI
Член од
5 декември 2010
Мислења
2.614
Поени од реакции
1.550
Абе во овие тимовите што ги правите го нема Фламини. Тоа значи дека ќе лета?
Инаку страшен тим ќе имате
А сега наводно сте го барале и Аквилани. Шпекулација?? Претпоставувам!!!
Фламини резерва, треба и добри резерви да се има сепак.
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.430
Поени од реакции
11.017
Фламини резерва, треба и добри резерви да се има сепак.
Како бре резерва? Јас па мислам дека дечкото има потенцијал за во прв тим. Треба само тоа да го извадите од него. Ако експлодира комотно можи да игра пред стариот Ван Бомел
 

Сутлијаш

PAZZO PAZZINI
Член од
5 декември 2010
Мислења
2.614
Поени од реакции
1.550
Како бре резерва? Јас па мислам дека дечкото има потенцијал за во прв тим. Треба само тоа да го извадите од него. Ако експлодира комотно можи да игра пред стариот Ван Бомел
А ти свесен ли си дека да не беше Ван Бомел, сега 3-то место ќе бевме??? :icon_lol:
 
Член од
16 јануари 2008
Мислења
256
Поени од реакции
19
абе не ми го спомнувајте фламини врска си нема копач глуп, врска си нема дечкото а игра пред еден урби кој е 210319039 класи боље од него урби има и центаршут и брзина и техника, фламини нема ништо
 
Член од
5 април 2011
Мислења
1.915
Поени од реакции
924
абе не ми го спомнувајте фламини врска си нема копач глуп, врска си нема дечкото а игра пред еден урби кој е 210319039 класи боље од него урби има и центаршут и брзина и техника, фламини нема ништо
а урби нема врска со позицијата на фламини
он ти е крило
 

kpb

Rossonero
Член од
13 јануари 2011
Мислења
183
Поени од реакции
33
Aко дојдат Мексес и Таиво ке биде супер,јас би го вратил и Оневу од Твенте каде прикажа јаки партии. На лето треба да им се даде шут карта на амебиве Бонера,Антонини,Јанкуловски,Одо и гркот да го вратат назад во Џенова.
Одбраната би требало да ни изгледа со овие играчи
Леви бекови Таиво,Замброта и Дидак.
штопери : Силва,Мексес,Неста,Јепес,Оневу.
Десен бек: Абате,Замброта,Монтелого.
Нападот не треба да се чепка, ни треба еден млад деструктивец (Инлер) и да се даде Амбрузини,и некој добар креативец (Шахин или Гансо) на местото на Пирло кој најверојатно ке бега на лето.
Не го заборавај Астори у одбраната.

--- надополнето ---

Касано и Робињо си се класични крила никогаш не играле класични напаѓачи освен ако не бил тренерот приморан да ги употреби како такви ( како против Бреша ), затоа неможеш да ги сметаш за напаѓачи. Јас не викам да донесат некое напаѓачиште кој ќе мора да игра прва постава нека донесат некој што ќе се задоволува да седи на клупа а и кој што ќе може да направи некој разлика кога некој од Ибра и Пато нема да бидат на ниво на една утакмица. Секоја чест за Инзаги за се што има направено за Милан али чисто сумњам дека ќе има снага во него и 15 минути да изигра послем повредава. Па според мене Милан има само 2ца кој можат да играат класични напаѓачи а некако според мене тоа е малку за во една сезона каде што тимот има амбиција да победува и во ЛШ и во самата лига.
Ете ти го Верди за тоа, мора да се убацат у прв тим и младичите веќе , не ги заборавајте и Страсер и Меркел.
 

_Vlatko_

Rossonero
Член од
2 ноември 2008
Мислења
759
Поени од реакции
45
Значи може веќе и официјално да се каже дека Гансо ќе игра наредната сезона за Милан така? Многу сте ми измешани во одговориве искрено не ве сватив ништо со извинување :smir:
 
Член од
27 август 2009
Мислења
899
Поени од реакции
158
Ајде гледам сите кажавте како треба да биде тимот за наредна сезона па ај и јас да дадам свое мислење :) Според мене доволно беше од некои играчи кои играат на стара слава,така да според мене од тимот треба да заминат Пирло,Амброзини,Гатузо,Сидорф(иако последниве утакмици изигра солидно)нормално тие инвалидите што играат лев и десен бек и циганот..нападот не би го чепкал едноставно вака сие ок,само треба малку Алегри да има поголем авторитет над Ибра за овој да не праи некои глупости кои само и штетат на екипата,и би бил презадоволен ако дојдат Гансо,Мексес и Таиво и да се даде поголема шанса на Меркел,Страсер и Берета(или ако не мисли да ги игра Алегри подобро ќе биде да се пуштат на позајмица) па догодина очекувам уште едно скудето и се надеам барем на четврт финале у Лига на Шампинони(иако се плашим дека Алегри не знае како да ја постави екипата кога е во прашање двомеч):toe:
 

kpb

Rossonero
Член од
13 јануари 2011
Мислења
183
Поени од реакции
33
Значи може веќе и официјално да се каже дека Гансо ќе игра наредната сезона за Милан така? Многу сте ми измешани во одговориве искрено не ве сватив ништо со извинување :smir:
Не не, уште ништо не е официјално само се збори дека Милан се договорил со компанијата што поседува 55% од Гансо останува уште со Сантос да се договорат. Мене ако ме прашаш - ДОАЃА :D
 
Член од
29 април 2010
Мислења
1.123
Поени од реакции
170
Не не, уште ништо не е официјално само се збори дека Милан се договорил со компанијата што поседува 55% од Гансо останува уште со Сантос да се договорат. Мене ако ме прашаш - ДОАЃА :D
Инаку вцера даде Еврогол Гансо за Копалибертадорес против клуб Америка мексичкиот првак. snimkata e od mobilen ali se gleda
 

Kajgana Shop

На врв Bottom