Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .

Сутлијаш

PAZZO PAZZINI
Член од
5 декември 2010
Мислења
2.614
Поени од реакции
1.550
Не знам дали било ставено ова ама :vozbud:


Тамн работа стварно па и ти, нели гледаш дека е монтажа? :icon_lol: Нормално дека е стварно, само тоа е од 2007, а исто пред неколку дена читав дека дал страшен гол и со тоа Олимпик Марсеј го освоиле купот на Франција.


Еве го, најскорошен негов гол, одличен е шутот и прецизен мада не толку силен..

Иначе да, на 1-ви во 15 сме играле, на бугарски сајт гледав јас и нели они се 1 час понапред и заборавив да поправам..

LOL, на Росемберг ставено му пишувало, а јас стварно прочитав, ќоооор... Иначе да видеото беше ставено од мене 1 страна поназад..

Патем, пак се јави Мистер Комплекс


mexes-5 напиша:
Decki kolku e mozno inter da go brani scudetoto ima edna opcia vo edna kladilnica koef.e 100 za inter dobro e da se proba (iako e tesko) pozz
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Ониеву добро играл? игра дебакл во Твенте последниве утакмици не ни го ставаат прва постава секогаш кога и да ги даваат Твенте ги гледам на спортклуб од таму да го земеме Руиз тоа е играчиште..

п.с Сасуке го спомна како тепач во средината Мвила звер е во Рен игра одлично игра и прва постава редовно во Франција со Блан како селектор би било одлично еден од него и дечкото од Порто да се земе.
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.430
Поени од реакции
11.018
Тамн работа стварно па и ти, нели гледаш дека е монтажа? :icon_lol: Нормално дека е стварно, само тоа е од 2007, а исто пред неколку дена читав дека дал страшен гол и со тоа Олимпик Марсеј го освоиле купот на Франција.


Еве го, најскорошен негов гол, одличен е шутот и прецизен мада не толку силен..

Иначе да, на 1-ви во 15 сме играле, на бугарски сајт гледав јас и нели они се 1 час понапред и заборавив да поправам..

LOL, на Росемберг ставено му пишувало, а јас стварно прочитав, ќоооор... Иначе да видеото беше ставено од мене 1 страна поназад..

Патем, пак се јави Мистер Комплекс
:pos2: Ќе се разберевме :pos2:
Не видов дека било ставено ме мрзеше :smir:

--- надополнето ---

Ониеву добро играл? игра дебакл во Твенте последниве утакмици не ни го ставаат прва постава секогаш кога и да ги даваат Твенте ги гледам на спортклуб од таму да го земеме Руиз тоа е играчиште..

п.с Сасуке го спомна како тепач во средината Мвила звер е во Рен игра одлично игра и прва постава редовно во Франција со Блан како селектор би било одлично еден од него и дечкото од Порто да се земе.
Овие двајцава се играчишта. А кој од Порто?
 

Жути*

Kévin Constant за победа !
Член од
20 јули 2009
Мислења
794
Поени од реакции
275
Ги Имаш Пато,Ибра,Касано Робинјо и Инзаги, незнам ако земаме уште еден шпиц ке имаш 6 шпица а за утакмица ке ти требаат 2 + 1 замена,ке треба да греаат клупа четворица а според психата само Пипо ради годините би се согласил за на клупа, затоа брат тешко дека ке се земе расен шпиц во моментов.
Касано и Робињо си се класични крила никогаш не играле класични напаѓачи освен ако не бил тренерот приморан да ги употреби како такви ( како против Бреша ), затоа неможеш да ги сметаш за напаѓачи. Јас не викам да донесат некое напаѓачиште кој ќе мора да игра прва постава нека донесат некој што ќе се задоволува да седи на клупа а и кој што ќе може да направи некој разлика кога некој од Ибра и Пато нема да бидат на ниво на една утакмица. Секоја чест за Инзаги за се што има направено за Милан али чисто сумњам дека ќе има снага во него и 15 минути да изигра послем повредава. Па според мене Милан има само 2ца кој можат да играат класични напаѓачи а некако според мене тоа е малку за во една сезона каде што тимот има амбиција да победува и во ЛШ и во самата лига.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
:pos2: Ќе се разберевме :pos2:
Не видов дека било ставено ме мрзеше :smir:

--- надополнето ---


Овие двајцава се играчишта. А кој од Порто?
Фернанез пишуваше пред некој ден дека Браида го следел некое време и ќе се обидел да го донесе во Милан.
 

Milan4o

Ehehe
Член од
9 јануари 2008
Мислења
164
Поени од реакции
1
Боатенг официјално е откупен у вчерашните вечерни часови за 7 мил . :vozbud:
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
еве линк за да следите што се случува моментално во штабот на Милан. Таму се агентите на Фарфан и Гансо кои моментално преговараат со Галијани и Браида.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
После продолжувањето на Боатенг доколку се договорат вие трансфери ќе биде супер :)
 

_Vlatko_

Rossonero
Член од
2 ноември 2008
Мислења
759
Поени од реакции
45
Фарфан? Брзиот, црниот од Шалке?
Нема кој друг, тој е!

Иначе за наредна сезона тимов би бил совршен ако изгледа вака:

------------Абиати-------------
Абате-Мексес-Силва-Таиво
-------Ван Бомел (Пирло)---
Боатенг (Гатузо)--Емануелсон (Амброзини)
-----------Гансо--------------
Пато(Робињо)---Ибра(Касано,Инзаги)
 
P

PewDiePie

Гостин
Може ли некој да ми објасни,ЗА КОЈ КУР ни е Фарфан ? :tapp:
 

Сутлијаш

PAZZO PAZZINI
Член од
5 декември 2010
Мислења
2.614
Поени од реакции
1.550
Може ли некој да ми објасни,ЗА КОЈ КУР ни е Фарфан ? :tapp:
Па едино ако се прави некоја комбинација со крила

ПАТО(ИБРА)
УРБИ - ГАНСО - ФАРФАН
ВАН БОМЕЛ - ГАТУЗО
ТАИВО - МЕКСЕС - Т. СИЛВА - АБАТЕ
АБИАТИ

Ама неверувам, крила во Италија = Epic fail land.
 
Член од
24 февруари 2010
Мислења
598
Поени од реакции
406
Абе Петралито агентот на Фарфан нема само еден клиент. Ако има вест за Фарфан не значи дека е вистина. Истиот Петралито е агент и на Џеко и на Диего. Вакви шпекулации цело лето ќе се вртат. Најбитно денеска е што Милан скоро сигурно обезбеди 55% од Гансо. Сега останува да се договорат останатите 45% со Сантош. Во исчекување е и таиво за кого се чека да извади француски пасош во теков на неделава. Гансо и Таиво и двајцата со ЕУ пасоши и останува простор за еден не ЕУ играч да се потпише(2 ако го вратат правилото на старо).

А иначе и Фарфан не би бил лошо засилување. Стандардната 4-3-1-2 формација лесно може да се трансформира во 4-2-3-1 ако еден од Ибра или Пато не се во можност да настапат.

Абиати
Абате-Неста-Силва-Таиво
Ван Бомел-Боатенг/Гатузо(Фернандо)
Фарфан-Гансо-Робињо/Урби
Ибра/Пато

Малце отворени ќе сме во одбраната и затоа го сакам Фернандо од Порто кој е типичен box to box играч ама нападот ќе ни биде:vozbud:
 

Сутлијаш

PAZZO PAZZINI
Член од
5 декември 2010
Мислења
2.614
Поени од реакции
1.550
Milan have reportedly checked the option to loan Ganso for 5m and then sign him for 25 million next summer. Like Cavani-Napoli's deal.

Галијани, БОГ?

Ако биде фејл детето, тури му курот, ако биде добар, го потпишуваме следното лето :).
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
Milan have reportedly checked the option to loan Ganso for 5m and then sign him foр 25 million next summer. Like Cavani-Napoli's deal.

Галијани, БОГ?

Ако биде фејл детето, тури му курот, ако биде добар, го потпишуваме следното лето :).
Абе грешка ти е изворот ја на миланњуз прочитав 5 сега,20 ако сакаме да го земеме:back:
иначе моментално работите одат доста добро,ако ништо друго со земањето на таиво нема да ја гледаме таа несреќа наречена Анте,Гансо ако дојде ќе биде одлично ако не мора некој на таа позиција да се земе.Читав нешто сме биле заинтересирани за Фабрегас(нели Берлу го вети пред некоја година ама ништо не испадна)па ништо чудно да се треснат и бајаги пари на него.Тимот за идната година би требало да биде феноменален јака одбрана,подмладена средина,убиствен напад,ако дојдат сите овие играчи(Таиво,Гансо,Мексес,Маркети па ајде и без фабрегас да бидеме:smir: )би било греота да не се освои Италијанско,куп,суперкуп па и да стигнеме барем до 1/2 во ЛШ.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom