Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.466
Поени од реакции
5.438
Еднаш и ние да имамо зар, коа не ни свират више пенали :)

Касано колку само ме изнервирал утакмицава, ептен се извади со пасот до Робињо кои се молев барем сеа да погоди, пошто на него навика му е да промашуе такви шанси... и не разочара.
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Честито титулче :)
 
Член од
16 август 2007
Мислења
1.929
Поени од реакции
1.659
ЧЕСТИТО ПОБЕДА, ЧЕСТИТО ТИТУЛА, ЧЕСТИТО ПРАЗНИК ! :eek:jea:
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Многу битна победа. Школски изработена акција за гол на Робињо. Честитки !
 
P

PewDiePie

Гостин
Кажав јас ќе ја местат,видовте икс на полувреме,пф :poss:

Рано е да се честита титула ама скоро е освоена.


И жими се ако го промашеше она Робињо матер ќе му ебев.

Следната се враќа Пато одма ќе е друго.
 

Сутлијаш

PAZZO PAZZINI
Член од
5 декември 2010
Мислења
2.614
Поени од реакции
1.550
74 бода сега, 8 пред „секунда скуадра а Милано“

МИЛАН - Болоња | Чезена - интер | наполи - Џенова
Рома - МИЛАН | интер - Фиорентина | Лече - наполи
МИЛАН - Каљари | наполи - интер | наполи - интер
Удинезе - МИЛАН | интер - Катанија | Јувентус - наполи

Интер и Наполи имаат доста потежок распоред сега, Чезена ќе сака да си го осигура опстанокот пошто е само на 2 бода разлика од зоната за испаѓање, Фиорентина тешко прима голови, Наполи - Интер - ќе биде кланица овде, исто и Лече ќе се бори за опстанок, а Јувентус за ЛШ.
 

_Vlatko_

Rossonero
Член од
2 ноември 2008
Мислења
759
Поени од реакции
45
Мора да напраам група на фејсбук - Моментот додека идеше Робињо сам кон голот...и подоцна моментот кога Робињо го постигна голот...го изгубив гласот си ибав мамата ама не жалам затоа што скудетото е веќе 99% наше...уште сум под импресии коментар наредни пут :vozbud:
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
Јас мислев намерно сакаат да кикснат да славиме титула на домашен терен ама Робињо ги заеба погоди зицер за чудо големо. :pos2:

Мило ми е што се врати капитенот и полека полека се комплетира тимот за завршница и нормално потребен ни е комплетен состав против грдите сицилијанци мора да се атакува и на втора титула. Абиати максимално сконцентриран во најбитен дел од мечот кога притиска противникот, одлично ја скина и не спаси од дополнително мачење. Уште еднаш се потврди дека Касано и Робињо подобро функционираат кога има класичен шпиц пред нив.
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Ајде следни се Болоња, па потоа со Рома и официално да славиме титула. Наравно ако тепаме! :)
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.448
Поени од реакции
7.926
74 бода сега, 8 пред „секунда скуадра а Милано“

МИЛАН - Болоња | Чезена - интер | наполи - Џенова
Рома - МИЛАН | интер - Фиорентина | Лече - наполи
МИЛАН - Каљари | наполи - интер | наполи - интер
Удинезе - МИЛАН | интер - Катанија | Јувентус - наполи

Интер и Наполи имаат доста потежок распоред сега, Чезена ќе сака да си го осигура опстанокот пошто е само на 2 бода разлика од зоната за испаѓање, Фиорентина тешко прима голови, Наполи - Интер - ќе биде кланица овде, исто и Лече ќе се бори за опстанок, а Јувентус за ЛШ.
а ни нашиот не е лесен, бидејќи играме против две екипи кои се борат за 4то место ....a каљари и болоња немат за што да се борат..
 
P

PewDiePie

Гостин
Уште 4 бода ни требаат бе олабавете,дома со Болоња 3 и на сред Рим бодче да ја славиме титулата..............па после да им ја свртиме на тие Палермо зошто да не.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.868
Поени од реакции
23.201
Болоња и Каљари се релативно сигурни, со овие 2 победи и све е готово, мада мислим дека и на Рома и земаме минимум бод !

Иначе миланисти мои нека ви се среќни празниците !
 

Kajgana Shop

На врв Bottom