Изглед на ноктите

Fragola

највкусната јагодка..
Член од
25 септември 2009
Мислења
301
Поени од реакции
7
Никогаш не сум имала долги нокти,едноставно ме нервираат,особено оние ептен долги па и нашлакани со кичести лакови,светки и сл.а и не се пожелни при свирење гитара,така да терам со кратки ноктиња.
 
S

Sucubus

Гостин
Devojce bez sredeni nokti stvarno ne biva,jas licno gi grickav sega vekje 5-6 gidini sum so dolgi nokti:toe:
A те биваше тогаш кога ги грицкаше?
Многу кршливи нокти имам и затоа не моѓам да одржам природна должина.Во просек еднаш месечно идам на козметичар и ставам гел, +/- во зависност од расположение.
 

пробистипка

малечка
Член од
13 август 2008
Мислења
2.026
Поени од реакции
130
Немам долги нокти, а постојат и некои периоди во кои понесредени нокти неверувам дека има :kesa:
 

Црвено

Am I pissin' u off-fa-fa?
Член од
12 септември 2007
Мислења
1.227
Поени од реакции
81
Не ги грицкам, ама секогаш ми се исечени до месото, до кај што може, малечки ми се и си ги сакам такви. Воопшто не сакам долги нокти, не можам да ги поднесам, па и затоа си ги сечам, а и немам некоја желба да ми бидат ноктиве ко на сликите поназад.
 
Член од
19 октомври 2009
Мислења
42
Поени од реакции
2
Секогаш ги средувам моите нокти некогаш природни некогаш со надградба само да бидат средени, никако не запоставувајте ги:nenene:
 
Член од
6 јануари 2010
Мислења
1.120
Поени од реакции
104
Имам долги нокти, и или се црни, или се црвени, зависно од предвидениот аутфит за тој период.
Многу пати ми се случило да ми дадат негативни коментари, особено во школо зошто професорите се навикнати да бидат заслепувани со сите нијанси на розево, но се надминуваат таквите работи.
 
С

Сатори

Гостин
Не можам да замислам да немам гел или надградба на ноктите, последниве година и нешто ноктите ми се несредени само кога одам на корекција.Можам апсолутно се да разберам, од лошо комбинирана облека до мрсна коса, ама несредени нокти, тоа веќе ми е грозно да го гледам.:toe:
Секогаш ми се медиум големи, ниту орловски за да можам со нив да убијам човек, ниту мали за да не се познаваат, моментално ми се во црно, златна комбинација и бледо розов гел.:шмизла:
 
Член од
8 февруари 2009
Мислења
285
Поени од реакции
39
Имам среќа што имам природно убав облик и долги нокти па не им се замарам толку...само бељата е во тоа што многу ги грицкам па некогаш изгледаат крш јбг...
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Иам стаено гел и убо додуша изгледаат,само шо незнаев дека не треба да си играм со мали деца :(.
Пола ми се испокршија XD
 

Opsessive fangirl

Безнадежен интелектуалец.
Член од
14 декември 2009
Мислења
291
Поени од реакции
137
Имам голема мана, премногу ги грицкам и никако да ги израснам. Ама цело време носам и црн лак така да не ми се познава толку :)
 

Lady Gaga*

«3 Him!
Член од
4 јануари 2010
Мислења
293
Поени од реакции
19
Си имам природни нокти иако би сакала да ставам надградба. Но сега за сега добро е долги ми се и не ми се скршиле ( ова мора да е некое чудо). Иначе моментално имам француски маникир. Ииии да заборавив да кажам дека НЕ ги грицкам.. се овикнав фала богу.
 
H

HITCH

Гостин
Јас имам проблем во последниов период многу ми се кршат инаку имам текни убави ноктиња излакирани не многу долги туку баш тамам се
 
Член од
12 јануари 2010
Мислења
130
Поени од реакции
4
обожавам природно долги нокти и конечно ги добив после 3 месеци напор :icon_bigg
ии единствено ми се свиѓа францускиот маникир, ама не велам не и за цртање и сл
 
Член од
10 јануари 2010
Мислења
136
Поени од реакции
25
обожавам природно долги нокти и конечно ги добив после 3 месеци напор :icon_bigg
ии единствено ми се свиѓа францускиот маникир, ама не велам не и за цртање и сл

i mene isto taka mi se sviga francuskiot manikir i momentalno mi se vakvi....stvarno e super
 
Член од
6 мај 2006
Мислења
611
Поени од реакции
50
моите нокти во моментов:




се обидов да ѓи сликнам најдобро што можев, имам класичен француски маникир и на претпоследниот прст пеперутка со циркон, едноставни и преубави. неможам да се замислам со несредени нокти :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom