Другарство, па љубов, па пак другарство. Дали е можно?

Mädchen

Smile
Член од
31 мај 2006
Мислења
1.571
Поени од реакции
38
После љубов да се обнови пријателството не може.На едно здраво да бидите да,ама мислам дека нема да биди исто како порано.Сигурно нема да можи да си ги кажувате тајните,да одите секој втор ден на кефе и сл. како што тоа сте го правеле порано.
 

GoKo}sBePoT

Опасниот Буцко
Член од
27 јули 2007
Мислења
582
Поени од реакции
5
epa..se e mozno ali ja sakam da se sluci toa,zaljuben sum u drugarka mi ( pff ma koja ljubov na 16 godini be use ne sum se ispili ( valjda samo mi se svigja ali onaka poise ) ali jbg ) DAJ BOZE da se desi toa OD DRUGARSTVO da bidne neso
 
R

reactive89

Гостин
Ми се има десено... идев со девојчето се сакавме премногу... но ради некои икс луѓе раскинавме... сакавме премногу сакавме да продолжиме со другарството, и ете не до ден денес ко брат и сестра сме, се си кажуваме, за се советуваме...
Ако искрено се сака, ќе се постигне, НО за тоа треба голема жртва!!!
 
Член од
2 февруари 2008
Мислења
28
Поени од реакции
5
Јас и дечкоми почнавме као другари,он ме свигасе ја се правев наудрена.се дур еден убав мајски ден не попустив и му се отворив,па сеа на 2-ри мај ке правиме година(thanx you guys...)и ако некогаш раскинеме мислам дека не би можела да бидам другарка со него,како прво би ме сомлела љубомора,како второ зошто би го сакала како другар а не како дечко?

Ми се има десено... идев со девојчето се сакавме премногу... но ради некои икс луѓе раскинавме... сакавме премногу сакавме да продолжиме со другарството, и ете не до ден денес ко брат и сестра сме, се си кажуваме, за се советуваме...
Ако искрено се сака, ќе се постигне, НО за тоа треба голема жртва!!!
И сеа паметен си со кажаново?:nenene:
 
Член од
31 декември 2007
Мислења
75
Поени од реакции
0
Онака само Факбади ... или ???:vozbud::vozbud:
се шалам не не ... мислам сигурно имало причина зашто веќе не сме заедно ... нема потреба да се продолжува нешто што нема иднина ... по мое мислем кога тогаш на едниот ке му текне дека има место и за втора шанса ... па пак јово на ново....
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
srni4ka напиша:
И сеа паметен си со кажаново?:nenene:
А ти мислиш паметна си со постов твој а? :tapp: шо има лошо во тоа што кажа детето? дека оделе, раскинале, па се дружеле? Не туку пиши вакви глупи работи!
Прочитај си го прво твојот пост погоре! Ако веќе сум раскинала со него и сум поминала супер време зошто да не сме другари? Јас имав дечко 2 год, раскинавме, па сега се дружиме и воопшто не сум љубоморна со која е, нашето поминало и точка.
Амаан!
 

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
53
другарство, па љубов, па пак другарство и така Македонија влезе во НАТО!
 

IvicaPunK

Старо нов член
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.084
Поени од реакции
85
Зошто да не :)
Пред 3 години идев со најдобра другарка, раскинавме и сеа сме пак најдобри другари.. :)
 

Fabullous_178

Psychonautics:.
Член од
21 февруари 2007
Мислења
2.987
Поени од реакции
190
другарство, па љубов, па пак другарство и така Македонија влезе во НАТО!
И диносаурусите изумреа,и човекот ја наследи планетата....
Он топик:
Другарство,љубов,другарство?
Never heard of it...тоа ти е нешо ко болест на гениталии,или?
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Се` зависи од тоа како ќе раскинете.
 
Член од
29 ноември 2007
Мислења
1.149
Поени од реакции
38
Многу тешко.Можеби постојат но јас лично не верувам во нив.МАлку ми е без врска.Биле другари па партнери и на крај пак другари.И наоѓаат други партнери и имаат вечера во парови и што.Делат искуства?
 

Mandy

~Carpe florem~
Член од
26 февруари 2006
Мислења
1.578
Поени од реакции
23
Имам тазе примерок што ми го потврдува мислењето дека тешко другарство што преминало во врска да се врати на првобитното...
Има 2 варијанти..
1.воопшто да не ни постоело другарство т.е да било камуфлажа за да дојде до врска- е во овој случај апла па нема простор за размислување за некое си другарство.
2.другата варијанта е од искрено и блиско другарство да се родиле некои чувства..ама ипак мислам дека кога веќе се случило ова, нема враќање...
и двајцата ќе треба да се задоволат со повремено ради-реда кафе и здраво на улица.
 
R

reactive89

Гостин
Јас и дечкоми почнавме као другари,он ме свигасе ја се правев наудрена.се дур еден убав мајски ден не попустив и му се отворив,па сеа на 2-ри мај ке правиме година(thanx you guys...)и ако некогаш раскинеме мислам дека не би можела да бидам другарка со него,како прво би ме сомлела љубомора,како второ зошто би го сакала како другар а не како дечко?


И сеа паметен си со кажаново?:nenene:
Како што знам секој си има право на мислење, и секој си е различен нели :smir:
така да ти ако пукаш од љубомора, некој друг на пример ја нема таа љубомора, не ради тоа што не ја сакал или незнам што, туку ради тоа што раскинале, поминал добар период, поголемиот дел е преболен, така да не се јавува љубомората... што мислиш ти, машките се само за в ѕид со глава? немаат памет? не сакаат? епа тука јако грешиш... така да, ти ако неможеш да останеш со некого во контакт иако си одел со тој, некој друг може... зашто затоа што, некој сака да ја има и понатаму таа личност во својот живот:smir:
а иначе саншајн, имаш право... тоа е премногу тешко да се остварни, но како што кажав, многу жртва и големо посакување да остане таа личност во твојот живот, можат само да го сторат она што стварно се сака и се пожелува:smir:
 
Член од
2 февруари 2008
Мислења
28
Поени од реакции
5
Како што знам секој си има право на мислење, и секој си е различен нели :smir:
така да ти ако пукаш од љубомора, некој друг на пример ја нема таа љубомора, не ради тоа што не ја сакал или незнам што, туку ради тоа што раскинале, поминал добар период, поголемиот дел е преболен, така да не се јавува љубомората... што мислиш ти, машките се само за в ѕид со глава? немаат памет? не сакаат? епа тука јако грешиш... така да, ти ако неможеш да останеш со некого во контакт иако си одел со тој, некој друг може... зашто затоа што, некој сака да ја има и понатаму таа личност во својот живот:smir:
а иначе саншајн, имаш право... тоа е премногу тешко да се остварни, но како што кажав, многу жртва и големо посакување да остане таа личност во твојот живот, можат само да го сторат она што стварно се сака и се пожелува:smir:
Ne znam zosto no preziram papucari kako tebe,nisto licno:uvo:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom