Како се ослободувате од бесот?

Ѓорѓески

Бивши Скај Дог
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.661
Поени од реакции
945
Шетам низ соба, дрзок сум, ко сите да ми се криви.
Тражам вентил да го испуштам сиот бес, обично тоа го правам во теретана.
Смешно ми е да лупам у вреќа бидејќи можам да се повредам удирајќи :)
 

kostovska

Рокенролистика :))))))
Член од
22 јануари 2009
Мислења
368
Поени од реакции
11
коа ќе се изнервирам до даска,морам да искочам кај било со мп3 на мене цигари и после некое време сум нова:salut:
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
2.801
Поени од реакции
3.053
јас многу чудно се опуштам .. а приметив е многу ефикасно.
таа идеа ми дојде еден ден кога требаше да излезам незнам што се деси... и сите излегоа (негде на журка беше работата) а јас дома останав , толку бев гневен .. накурчен.. и во соба изгаснав светлото .. имав едни свеќички.. како за медитација што се :P (романтичнине) ги наредив во соба.. едно 6 ,7 такви .. ги запалив пуштив тивка музика, си постелив ќебето на земја .. легнав и гледав во горниот ѕид :)
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
играм кантер и многу сум јак
п.с. убо шо немам дома пиштол иначе сите ке ги испоубиеф!
 

ice_cube

The SexX.
Член од
16 јули 2008
Мислења
2.240
Поени од реакции
308
Го земам пиштолот на татко ми и убивам све :D
Мала шала, извините :)

Значи, кога ке се накурчам ептен, одам на тренинг и се изморувам до даска, до смрт. Ефикасно е, ем гнев распукуваш, ем тренерот се чуди :)
 

Jovannah

Smile me baby
Член од
11 февруари 2008
Мислења
584
Поени од реакции
50
Кога сум бесна и нервозна сум неподнослива за другите, а ни сама не можам да се поднесам. Не ми треба многу за да се изнервирам, само што проблем ми е контролирањето. Некогаш можам да преќутам и да се воздржам, ама некогаш....

Најчесто ме смирва спиењето или чистењето (или средвањето)...
 

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
Па пуштам гласна музика,палам цигара и се дерам :)
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
415
Поени од реакции
11
Со оглед на тоа дека сум нервозен тип на човек, на моменти ме фаќаат некои кризи. Порано лупав и кршев се пред мене додека не ја испразнам негативната енергија. Ама потоа почнав да практикувам нешто друго. Имено, имам едно топче направено од ластици (мислам дека сте виделе како изгледа, како еже е) и го гмечам него, го малтретирам ептен, и на крај пак си е истото:wink:
 

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
Пеам, готвам, читам нешто, или едноставно излегувам надвор низ улици. Некоја мачка ќе се најде да ми прави друштво и да ме смекне.:wink:
 
R

reactive89

Гостин
Koa сум премногу нервозен се повлекувам во себе, преќутувам се'... се нервирам, црвенеам... и на крај ќе ми текне фаќам точакот се препуцавам најбрзо шо можам да возам, возам... или во друг случај ги фаќам тапаните и лупам на нив... некако нервозата излага дека е доста продуктивна кај мене поготово во вториот случај...:pipi:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom