L.A. Noire

sveznajko

Random nobody
Член од
17 август 2006
Мислења
522
Поени од реакции
101
И ја не реков конкретно за ЛА Ноар. Реков генерално
. А кај си спомнал , кликни си кај тебе на „свои мислења“ па ќе видиш. ;)
 
Член од
6 јуни 2009
Мислења
3.094
Поени од реакции
445
Сум дал [post=3886956]коментар[/post] пред половина година. Шпекулации и претпоставки - што имаат смисла.

Туку да барам јас конзола летово.
 

Amacord

high and might богаташ
Член од
24 август 2009
Мислења
474
Поени од реакции
15
Коментариве за играва .... Прво обожавам фаци кои тврдат за игри кои ги немаат чепнато. Реков тврдат, а не претпоставуваат, секој може да претпоставува и тоа не е проблемот. ЛА Ноир е врвно достигнување на Рокстар во поглед на приказна и деловите кои ја составуваат. Играта има врвен црн хумор , страшно добра сатира , одличен бел хумор , иронија , цинизам и човек кој ги играл Рокстар игрите со малце користење на мозок ке увиди дека Рокстар се познати по тој тип на сценарија на текст. (исрено очекувам пола од вас и да не знаете што значат наведените зборови). Да, факт е дека оваа игра нема mindless violence како во ГТА , али тоа ја прави играта Mature во вистинска смисла. Ако не се осекате доволно дораснати да ги сватите пораките кои ги шири играта не ја играјте, а серење за нешто што не се разбира и знае е дебилност, а искрено Рокстар ги користат игрите да кажат една поголема цел а за тоа да се увиди ке треба малце да ја искористите сивата маса во главата. И ке повторам ако не саката да се замарате и во игрите каде што ке треба да мислите тогаш не ги играјте и никој не ви замерува.
 

sveznajko

Random nobody
Член од
17 август 2006
Мислења
522
Поени од реакции
101
@Amacord Па Max Payne (1 и 2) и не бараат многу сива маса . :) Ама се ремек дела од игра. Fact.
 

Amacord

high and might богаташ
Член од
24 август 2009
Мислења
474
Поени од реакции
15
@Amacord Па Max Payne (1 и 2) и не бараат многу сива маса . :) Ама се ремек дела од игра. Fact.
Да , за гејмплеј збориш ти. Додека арт стајлингот не е нов (и таму е ноар стајл) ама е одличен. Ја зборев од аспект на сценарио не од гејмплеј не ги мешај двете.
 
Член од
13 јули 2009
Мислења
534
Поени од реакции
243
Kako ja igram igrava kako odam ponatamu vo prikaznata igrata e se podobra i podobra.
 

sveznajko

Random nobody
Член од
17 август 2006
Мислења
522
Поени од реакции
101
ЛОЛ , Топ се разбравме . Нема везе , терај :P
А иначе , се слагам за коментарите за сценариото комплетно.
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Исти курац различно паковање. НИШТО АМА БАШ ништо не е сменето од гта4 навака еј. Исто лајно само приказна менуваат. Одиме понатака да видиме што како. Сега ми се свиѓа само што можеш да ја играш црно бела верзија да се осеќа дека е баш ретро.
 
Член од
13 јули 2009
Мислења
534
Поени од реакции
243
Исти курац различно паковање. НИШТО АМА БАШ ништо не е сменето од гта4 навака еј. Исто лајно само приказна менуваат. Одиме понатака да видиме што како. Сега ми се свиѓа само што можеш да ја играш црно бела верзија да се осеќа дека е баш ретро.
VIC NA GODINATA
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Си ги играл ти тие другите? Или само си кажуваш вицеви? Досадни се веќе исто та исто, како што гледаш оваа нема 10-ки ревјус (прва игра од рокстар) што не е перфект. Па пи*каму мајчина една ебана мета што е, ја оставиле иста 10 години. Бела точка, па и тоа ауто аим ЗОШТО? Застанувам зад ѕид и тепам 50 души а со друга рака јадам.
 
Член од
13 јули 2009
Мислења
534
Поени од реакции
243
Си ги играл ти тие другите? Или само си кажуваш вицеви? Досадни се веќе исто та исто, како што гледаш оваа нема 10-ки ревјус (прва игра од рокстар) што не е перфект. Па пи*каму мајчина една ебана мета што е, ја оставиле иста 10 години. Бела точка, па и тоа ауто аим ЗОШТО? Застанувам зад ѕид и тепам 50 души а со друга рака јадам.
Dobar ti e ovoj ajde uste eden vic.
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Што е финтава со фрејмрејтов катастрофа невидена е!!! А се направи минимална гужва се намалува можеби и на 5 фрејма :mad:.
Градот се вчитува бавно, како што возиш пред тебе гледаш како никнуваат згради (фасадата од зградата ќе ја видиш чисто само ако застаниш до неа)
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Што е финтава со фрејмрејтов катастрофа невидена е!!! А се направи минимална гужва се намалува можеби и на 5 фрејма :mad:.
Градот се вчитува бавно, како што возиш пред тебе гледаш како никнуваат згради (фасадата од зградата ќе ја видиш чисто само ако застаниш до неа)
Правена е примарно за PS3, кој има појак процесор, баш зборевме со Џокер ова. :)
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
А ја игра некој играва воопшто? Јас не сум мн далеку кај 5-6 убиство сум кога ќе го удрат со кола ја играм онака во слободно време по малце.
 

Woofer

I'm a very neat monster.
Член од
21 април 2010
Мислења
854
Поени од реакции
325
Не сум седнал да ја играм недела дена, а и не верувам дека ќе седнам понатаму. Преокупиран сум со Dirt 3 во моментов :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom