L.A. Noire

Amacord

high and might богаташ
Член од
24 август 2009
Мислења
474
Поени од реакции
15
L.A. Noire (Rockstar Games) е игра сместена во 40тите во која играчот е детектив кој поминува низ различни задачи во кој гони разни видови на криминалци. Интерсниот дел од играта е начинот на која секоја детективска задача треба да биде завршена, а тоа е со помош на фацијалните експресии на лугето кој ги испрашувате. Преку нивните експресии кје закључите кој ве лаже , а кој ви ја кажува вистината. Тоа е помогнато со многу јак графички модел на ликовите во играта. Тоа е сега за сега познато во gameplay моделот од играта. L.A. Noire треба да излезе за Xbox 360 , PS3 во втората четвртина од 2011.


 
Член од
13 јули 2009
Мислења
534
Поени од реакции
243
Igrava ja najavuvaat veke dolgo vreme i taka da ne sum siguren sto ke ispadne od nejze ama bidjeki igrava ja razviva Rockstar Games onda ocekuvam uste eden classic od nivna strana. R* Rules!!!
 

TheTimi

Veni Vidi Vici
Член од
11 јануари 2010
Мислења
768
Поени од реакции
37
2004 e најавена. Сигурно за време од 7 години (излегува втора четвртина од 2011) Рокстар направиле револуционерна игра.
 

џо!

Фаличниот Ром
Член од
31 октомври 2009
Мислења
519
Поени од реакции
52
зошо веќе нема добри игри за на PC бе ? :jaj:
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Кога станува збор за рокстар никој не гледа што како играта туку одма се бапнуваат високи отцени. Така се деси со red death redemption колку катастрофа игра со колку многу багови доби скоро чиста 10-ка од сите. Ни мултиплеер чини ни сигл плеер чини ама не е битно рокстар биле....
Се надевам дека нема да ме разочараат....
 
Член од
6 јуни 2009
Мислења
3.094
Поени од реакции
445
А ќе има во играва истражување, барање докази, испрашувања и сл. или пак се ќе се сведи на глупата сандбокс акиција веќе видена стопати во игрите на Rockstar, а детективкста работа ќе ја закачат во неигривите сцени (cutscenes)?
Затоа последна игра од овие која асално ја играв беше Vice City, се понатаму копија па копија. Се надевам дека ќе го има и првото.

ЕДИТ. Разбрав ќе имало испрашување. Добро, само како ќе биде избедено ќе бидиме. Фацијални екпресии звучат интересно, само да не се концентрираат премногу на некои едноставни работи, нека бидат дијалозите поголеми, а не 2 понудени опции и крај на разговорот, само за да ја направат лесна за деца од 3 години. Во ваква игра од вакво студио можно е и тоа.
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Ќе ја има за PC?
Последен пат кога rockstar правеше игра за пц беше гта 4 и ден денеска ретко ја играат како што треба бидејќи се толку писмени за да оптимизираат. Бидејќи ќе ја нема за пц претпоставувам дека ќе биде на истион енџин од RDR а то е за никаде според мене. Ако и оваа игра има Auto Aim јас нема ни да ја уклучам.
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
Кога станува збор за рокстар никој не гледа што како играта туку одма се бапнуваат високи отцени. Така се деси со red death redemption колку катастрофа игра со колку многу багови доби скоро чиста 10-ка од сите. Ни мултиплеер чини ни сигл плеер чини ама не е битно рокстар биле....
Се надевам дека нема да ме разочараат....
Ако тебе не ти се допадна, не значи дека не е добра некоја игра. И аман погоди го еднаш името на играта.
 

TheTimi

Veni Vidi Vici
Член од
11 јануари 2010
Мислења
768
Поени од реакции
37
^^^^хахахахахаха, си ме изнасмеал.
 
Член од
13 јули 2009
Мислења
534
Поени од реакции
243
Кога станува збор за рокстар никој не гледа што како играта туку одма се бапнуваат високи отцени. Така се деси со red death redemption колку катастрофа игра со колку многу багови доби скоро чиста 10-ка од сите. Ни мултиплеер чини ни сигл плеер чини ама не е битно рокстар биле....
Се надевам дека нема да ме разочараат....
Spored tebe Dance Revolution e podobra od RDR. Ne ne smej ziti se poso RDR e GOTY.
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.151
Поени од реакции
5.918
Последна добра игра од Rockstar Games: Max Payne 2.
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Spored tebe Dance Revolution e podobra od RDR. Ne ne smej ziti se poso RDR e GOTY.
Јас стварно незнам што ви е итнересно во оваа игра, или интересно ви е да талкаш поча час по мапата да направиш еден еба* сејф, или трчаш 5 часа по стазата пукаш двајца и се враќаш назад. Тоа го викаш игра на годината?

Последна добра игра од Rockstar Games: Max Payne 2.
1-2 дел се од Remedy правено (сега пто ја правеа Alan Wake), МаХ Пејн 3 ја прави Rockstar
 
Член од
13 јули 2009
Мислења
534
Поени од реакции
243
Јас стварно незнам што ви е итнересно во оваа игра, или интересно ви е да талкаш поча час по мапата да направиш еден еба* сејф, или трчаш 5 часа по стазата пукаш двајца и се враќаш назад. Тоа го викаш игра на годината?
Ako ne si ja igral igrata toa ne znaci deka ne e dobra. Ili pak ako si ja igral i si pominal 1 saat igrajki samo, togas nemas pojma sto zboris ako bese samo trckanje togas nemase da dobie 9 od 10 OVERALL skoro od site gaming spisanija sajtovi i slicno. Plus RDR izaVAdi edni od najdobrite DLC-ja ovaa godina. I JAS MOZAM DA KAZAM DEKA ALAN WAKE E TAPA OD TOA SO SUM VIDEL PO YOUTUBE AMA NE VIKAM TAKA BIDEJKI NE SUM JA IGRAL. SVRTI JA RDR PA KE PRAVIME MUABET. ILI MOZEBI NE SI FAN NA OPEN WORLD I SANDBOX IGRI KAKO GTA I SLICNO. GRESIS MNOGU STO VIKAS DEKA IGRATA E TAPA.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom