Фан Клуб: Јувентус

Juve-Fan

campione d'italia 36
Член од
23 март 2010
Мислења
841
Поени од реакции
1.469
Се освен победа вечер ќе биде неуспех. Резултативе само се наместија и сега е моментот да видиме дали нашиот Јуве е спремен за титула или не!!!
Вечерва ќе видеме колку ни се можностите за освојување на титула.Ете сега го нема "глупавиот" ЛЕ не се изморени едноставно мора да победиме.Доколку доживеат пораз или нерешено единствена надеж ќе ни биде освојување на место во ЛШ.

Околу трансферите, премногу си спијат управава и чекаат само нешто евтино ако излезе.Епа со крпење тим и крпачко место се освојува, немаат ли пари или што е, нападот ни е очај и го земаме Тони, ејјј, да беше пред 5,6 год ова ќе речев добар потег ама сега не.Се на се тешка сезона до крај, денес ќе биде денот да се биде или не.Со среќа.

Незнам зошто не се проба да се донесе Роби Кин и онака е и тој отпадок во Тотнам:icon_lol:
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.224
Поени од реакции
8.093
Имам некој осет дека Тони вечер ќе има деби од соништата со 2 гола. Ајдееееее, идеме на победа и ништо друго!!!
 

@Lbaneso

Лаеш НЕ касаш !
Член од
19 ноември 2009
Мислења
2.425
Поени од реакции
798
Имам некој осет дека Тони вечер ќе има деби од соништата со 2 гола. Ајдееееее, идеме на победа и ништо друго!!!
Не е битно кој погодува, битно да ПОБЕДУВАМЕ
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.224
Поени од реакции
8.093
Понекогаш кога те читам ми се чини дека немаш 29 години. :pos::smir:
Зш бе така мислиш?! Што те навело на такво мислење за мене?
Ме тепа еуфорија за вечер, именден на другарче, мезе, пиење Јуве на ТВ има ли нешто поубаво. А за Тони слушајте ме што сум рекол.
Иначе роден сум 31.12 1981, па ти рачунај...
 
F

FuckYouAll

Гостин
Зш бе така мислиш?! Што те навело на такво мислење за мене?
Ме тепа еуфорија за вечер, именден на другарче, мезе, пиење Јуве на ТВ има ли нешто поубаво. А за Тони слушајте ме што сум рекол.
Иначе роден сум 31.12 1981, па ти рачунај...
Фанатик си.
И јас сум, и сеа ке се тетовирам, првин пари да соберам од дома не ми давет.:)
Ти се имаш тетовирано ?
 
F

FuckYouAll

Гостин
^На тоа мислев.
Џио денес пак даде гол, ако можат Парма да го откупат најверојатно ќе го сторат тоа.:toe:
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
Quagliarella, perfectly successful operation Fabio Quagliarella 'was made for the reconstruction of the anterior cruciate ligament in his right knee. The surgery, performed by Professor Pier Paolo Mariani at the Villa Stuart clinic in Rome, and 'a complete success.

" Quagliarella - inform the club Juventus with a note - will remain 'hospitalized for 3-4 days and then will fall' in Turin to begin the rehabilitation program. His complete recovery and 'expected in 5-6 months " со помин нека е и побрзо да заврши просецост на опоравување
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.031
Поени од реакции
6.051
Quagliarella, perfectly successful operation Fabio Quagliarella 'was made for the reconstruction of the anterior cruciate ligament in his right knee. The surgery, performed by Professor Pier Paolo Mariani at the Villa Stuart clinic in Rome, and 'a complete success.

" Quagliarella - inform the club Juventus with a note - will remain 'hospitalized for 3-4 days and then will fall' in Turin to begin the rehabilitation program. His complete recovery and 'expected in 5-6 months " со помин нека е и побрзо да заврши просецост на опоравување
Не знам дали оваа е од оној тип на повреди, како што ги решаваат у Барса побрзо. Со инјекција Тестостерон(ваљда точно го пишав) на повреденото место, и побрз процес на заздравување. Наместо 5-6 месеци, би се свело на минимум 4 да речеме. А може и да не е оваа таква. Како и да е, му посакувам побрзо закрепнување, и да ни остане тука.
 

шеф на подземје

зумбулот
Член од
25 август 2010
Мислења
1.213
Поени од реакции
76
Ти пак не знајш шо зборвиш.
хахахааха абе фанатику размислувај малку ,тетовирај се да те видам а не басми да продаваш
п.с засекогаш јувентус нека пукнат душманите .
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
Storari
Grygera Bonucci Chiellini Traore
Krasic Marchisio Aquilani Pepe
Amauri Toni​
According to Sky, Del Blacks opt announced some changes from the training
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78
Добри се ама неможиме само со Маркизио и Аквилани на средина треба некоја стока за да крши нозе, особено за гостување во Наполи. Наполи имаат доста цврста средина па треба некој за физички дуели. Против Парма извесно време игравме со таа средина и бевме ранливи. Исто интересна работа е шо наполи играат со некаква формација 343 па ќе има простор за крилата ама и бекојте ќе си имаат работа па критично ќе биди кој ќе игра и таму.
тактичките прекршоци не се баш силна страна на ниеден играч од средниот ред.....Мело и Сисоко стартуваат од чист кретенизам,Аквилани и Маркизио се повеќе офанзивни.....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom