Фан Клуб: Јувентус

Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
Според Tuttojuve,Tuttosport и Gazzeta Dello Sport,против Наполи Јуве ќе настапи со:

Сторари

Григера--Бонучи--Киелини--Гросо

Красич--Аквилани--Маркизио--Пепе

Лука Тони--Дел Пиеро


А според Sky.it:

Сторари

Григера--Бонучи--Киелини--Гросо

Красич--Сисоко--Аквилани--Маркизио

Лука Тони--Дел Пиеро

и двата состави се едобри ама првиот некако постабилен ми гледа неможам сисоко да го гледам
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
и двата состави се едобри ама првиот некако постабилен ми гледа неможам сисоко да го гледам
Добри се ама неможиме само со Маркизио и Аквилани на средина треба некоја стока за да крши нозе, особено за гостување во Наполи. Наполи имаат доста цврста средина па треба некој за физички дуели. Против Парма извесно време игравме со таа средина и бевме ранливи. Исто интересна работа е шо наполи играат со некаква формација 343 па ќе има простор за крилата ама и бекојте ќе си имаат работа па критично ќе биди кој ќе игра и таму.
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
Добри се ама неможиме само со Маркизио и Аквилани на средина треба некоја стока за да крши нозе, особено за гостување во Наполи. Наполи имаат доста цврста средина па треба некој за физички дуели. Против Парма извесно време игравме со таа средина и бевме ранливи. Исто интересна работа е шо наполи играат со некаква формација 343 па ќе има простор за крилата ама и бекојте ќе си имаат работа па критично ќе биди кој ќе игра и таму.
во ред ке биди мн тешко но да се надеваме ке извлечиме поволен резултат
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.867
Поени од реакции
6.379
Јас обавезно идам и ќе носам уште еден бјанконер со мене. Планиравме да одиме за Торино ама ако излезе работава за во Белград ќе му дојде како кец на десетка :D
Epa se zbirame od tuka :) a i + ne bi trebalo da bide skapo ( barem jas se nadevam ) :)
Еве не веќе 5, одлично,само да најдеме официјална информација,јас барав,но ништо конкретно,као Јуве понудил 17 и 22 фебруар,се чекало на Звезда да потврди кој термин им одговара.И уште нешто, се плашам дека Јуве ке излезе со Примавера,односно без клучните ни првотимци..ако е така јас би чувал парите,па би отишол на дерби во Торино до крај на оваа сезона.....
 

шеф на подземје

зумбулот
Член од
25 август 2010
Мислења
1.213
Поени од реакции
76
во ред ке биди мн тешко но да се надеваме ке извлечиме поволен резултат
хахха небаре проти барселона играе сега па да се надеваме,нормално дека ке има поволен резултат
нормално тоа е победа .

--- надополнето ---

Еве не веќе 5, одлично,само да најдеме официјална информација,јас барав,но ништо конкретно,као Јуве понудил 17 и 22 фебруар,се чекало на Звезда да потврди кој термин им одговара.И уште нешто, се плашам дека Јуве ке излезе со Примавера,односно без клучните ни првотимци..ако е така јас би чувал парите,па би отишол на дерби во Торино до крај на оваа сезона.....
абе другар сакаш ли ти со мене да дојдеш кога с игра против онтер или милан ,каква рома не е работата само игралоте да ги видиш и тоа тиа пто не ги познаваш .
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.224
Поени од реакции
8.093
Јас денес се освен победа ќе сметам за неуспех!!! Кои се тие Наполи па да паднеме толку ниско и да сметаме нерешено со нив за успех?
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
хахха небаре проти барселона играе сега па да се надеваме,нормално дека ке има поволен резултат
нормално тоа е победа .
абе јас знам дека е така ама погледниим ги резултатите се 90+ тепет зато реков дека кее тешко
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
1.104
Поени од реакции
359
Еве не веќе 5, одлично,само да најдеме официјална информација,јас барав,но ништо конкретно,као Јуве понудил 17 и 22 фебруар,се чекало на Звезда да потврди кој термин им одговара.И уште нешто, се плашам дека Јуве ке излезе со Примавера,односно без клучните ни првотимци..ако е така јас би чувал парите,па би отишол на дерби во Торино до крај на оваа сезона.....
pa ke vidime so kako ke se raspitame :) ako ne igra so prvotimci niso pa za ponataka ke ostavime :)
 

acermk

лавот во сенка
Член од
18 јуни 2009
Мислења
1.924
Поени од реакции
833
не ми е јасно како вака Милан секоја втора утакмица у 93 дава гол...
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
Уф, сега после завршувањето на натпреварите од ова коло, како добро би било да победиме вечер, па одма искачување на второ место и само на 2 победи од Милан...Сега треба да се покаже целиот карактер на Јувентус, да се заборави на се што било и да се даде максимум. Ако се направи тоа и се победи, ќе се направи клучен чекор во борбата за титулата во Серија А :)
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Вечер мора да тепаме иначе запаличу пола зграда
 
Член од
3 февруари 2010
Мислења
570
Поени од реакции
69
Се освен победа вечер ќе биде неуспех. Резултативе само се наместија и сега е моментот да видиме дали нашиот Јуве е спремен за титула или не!!!
 
Член од
7 јули 2010
Мислења
1.695
Поени од реакции
828
Милан нерешено,Лацио изгуби,Рома изгуби,Палермо нерешено едино што Интер тепаа.:vozbud:
Да го тепаме вечер Наполи идеме на второ место :vozbud:
Само добри перформанси да покажеме и малце повеќе среќа и ке тепаме кој е Наполи на крај краева ...
 

@Lbaneso

Лаеш НЕ касаш !
Член од
19 ноември 2009
Мислења
2.425
Поени од реакции
798
Не да ги тепаме имаме да ги ЕБ*МЕ :smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom